PDA

Zobacz pełną wersję : fleksja?



marcintomasz
11-08-2005, 21:38
czy ktoś mi powie co to jest ten program z fleksja i co daje jego stosowanie

Wozik
12-08-2005, 11:31
Domyślam się, że chodzi o automatykę programową (P)?

Ten program zapewnia poprawną ekspozycję przy różnych kombinacjach przysłona/czas. W moim odczuciu pozwala na naprawdę niewiele, wolę A i S. Pozwalają na więcej, że o M nie wspomnę.

irekka
12-08-2005, 14:17
Niewiele ??? Pozwala dokładnie na to samo co przy A i S z tym, że zmianie mogą ulec od razu dwa składniki czas i przysłona, a przy A i S albo czas albo przysłona.

pebees
12-08-2005, 14:25
Niewiele ??? Pozwala dokładnie na to samo co przy A i S z tym, że zmianie mogą ulec od razu dwa składniki czas i przysłona, a przy A i S albo czas albo przysłona.

Otóż to. W trybie P zmieniając czas zmieniasz też przysłonę tak, by warunki naświetlenia nie zmieniły się. Nazywa się to (u mnie w F75) trybem automatyki programowej.

Wozik
12-08-2005, 15:00
Niewiele ??? Pozwala dokładnie na to samo co przy A i S z tym, że zmianie mogą ulec od razu dwa składniki czas i przysłona, a przy A i S albo czas albo przysłona.

U mnie kręcenie kółkiem nic nie daje :) A jak daje, to najwyżej o jedną działkę przysłony lub o jeden stopień czasu. Dlatego wolę A lub S, gdzie aparat dba o czas i przysłonę, podczas gdy ja zmieniam mu jedno lub drugie.

marcintomasz
12-08-2005, 18:02
wielkie dzieki za pomoc

Seeker
13-08-2005, 20:37
Wozik:
"U mnie kręcenie kółkiem nic nie daje"
troche to dziwne prawde mowiac....

Wozik
14-08-2005, 23:57
Wozik:
"U mnie kręcenie kółkiem nic nie daje"
troche to dziwne prawde mowiac....

Wiem, już kiedyś tutaj na ten temat pisałem.