PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw ZENIT do Nikona D5100, jaki adapter?



shiroko
17-12-2014, 18:03
Cześć :oops:

Otóż mam aparat Nikon D5100 z obiektywem NIKKOR 18-55mm i dziś dostałam używant obiektyw ZENIT M52x0,75 MC HELIOS-44M-7 58mm 1:2 i do tego trzy pierścienie z (podejrzewam) adapterem. Jednak obiektywu nie jestem w stanie zamontować do korpusu aparatu. Przypuszczam, że muszę kupić odpowiedni adapter, jednak jaki? Kompletnie się na tym nie znam, dlatego proszę Was o pomoc.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/2458355597ff5.jpg.html)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/43be7534479fc.jpg.html)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/24c409061ddac.jpg.html)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/33ddaa3973bff.jpg.html)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/1a80f34a3c0e7.jpg.html)

Alcatraz
17-12-2014, 18:17
Adapter do obiektywów z gwintem M42. Bez lub z soczewką w zależności od potrzeb.

shiroko
17-12-2014, 18:22
Czyli taki byłby odpowiedni? http://allegro.pl/adapter-do-obiektywow-m42-nikon-w-wa-i4832819440.html?source=mlt
Nie istnieje ryzyko, że aparat wyświetli mi iż 'nie zamocowano obiektywu'?

d90
17-12-2014, 18:49
Taki.
Info aparat miał o szkle nie bedzie.
Przełączysz na M i załatwione. Bedzie focil. Da sie.
Jesli chcesz to szkło do pierścieni pośrednich to bedzie jako tako. Inaczej nie bedzie tzw nieskończoności.

GonzoG
17-12-2014, 20:00
Zawsze Ci aparat wyświetli info o braku obiektywu.
Zdjęcia będziesz mógł robić tylko i wyłącznie w pełnym manualu bez żadnego pomiaru światła ze strony aparatu.

Ten adapter niestety nie będzie dobry - tzn wystarczający, bo będziesz musieć przerobić obiektyw, aby można było przymknąć przesłonę.
Musisz poszukać adaptera z pierścieniem wewnątrz gwintu, który zagwarantuje przymknięcie przesłony, jak ten (pierwszy jaki znalazłem):
http://allegro.pl/adapter-m42-nikon-macro-portret-firmowy-porst-i4900609210.html

amirez
18-12-2014, 11:25
Japońskie podróbki nie są najlepsze. Skuteczniejszy jest oryginalny pierścień radziecki. Tylko to trudno dostępne.

Rafix84
18-12-2014, 11:49
Dołóż i kup adapter z soczewką, przyda się w przyszłości pod szkła których nie można wyjustować. Jeśli przerobisz heliosa soczewkę sobie wykręcisz po prostu.