PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz samochodowy.



wasilewk
16-12-2014, 23:31
Potrzebuję kupić odkurzacz samochodowy dla kogoś, kto wozi psa Husky. Chodzi o odkurzanie sierści (dość często).

Z rozmów ze znajomymi wynika, że taki na wtyczkę do zapalniczki może być za słaby - choć ja uważam, że był by o wiele wygodniejszy od akumulatorowego --> tym bardziej, że są wersje z obrotową szczotką (dobra do zbierania sierści).

Jaki jest lepszy ? Kasa mniej ważna, ale funkcjonalność przede wszystkim !

Czy ktoś może doradzić ?

Z góry dzięki !

freefly
16-12-2014, 23:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://znam.to/userfiles/R/069/R069-4314925.jpg)

i


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/SDC10016JPG-2.jpg
źródło (http://www.omega.nazwa.pl/car/s/mata%20dla%20psa/SDC10016.JPG)

wasilewk
16-12-2014, 23:42
Do tej pory córka tak właśnie robi, ale zbliża się Choinka - no i właśnie jest okazja żeby coś uatrakcyjnić.

Pzdr.

P.S.
Dla Husky'ego to kółeczko teraz (idzie zima i zmienia sierść) - to męczarnia z kilkukrotnym odklejaniem tego papieru ze względu na ilość tych włosów.

freefly
16-12-2014, 23:46
Do tej pory córka tak właśnie robi, ale zbliża się Choinka - no i właśnie jest okazja żeby coś uatrakcyjnić.

Pzdr.

Znaczy się chcesz wyrzucić pieniądze w błoto. Twój wybór. Odkurzanie sierści domowym odkurzaczem jest upierdliwe, a co powiedzieć na popierdółkę zasialana z gniazda zapalniczki, nawet najbardziej wypasioną. Wg zakup bez sensu.

wasilewk
16-12-2014, 23:47
Znaczy się chcesz wyrzucić pieniądze w błoto. Twój wybór.

A możesz coś więcej ?

Pzdr.

Boryszuk
16-12-2014, 23:55
Busa jej kup. To jedyne wyjście. Jedyne.

wasilewk
16-12-2014, 23:59
Busa jej kup. To jedyne wyjście. Jedyne.

No właśnie... ..pewnie by chciała, bo ostatnio jej wpadł w oko jakiś Mercedes ... ..tylko te kilkaset tysięcy...

Masz rację, że wożenie na przemian: ludzi i psa - to trochę poroniony pomysł.

Pzdr.

RobertMiernik
17-12-2014, 00:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.pl/zdjecie-31166/maszynka-do-strzyzenia-philips-qc-5005-Full)


99% skuteczności ;]



(miałem dwa czy trzy takie odkurzacze, średnio sobie radziły z okruchami po paluszkach i chipsach...)

adriansocho
17-12-2014, 00:06
Odkurzacz to półśrodek, o niebo lepszym rozwiązaniem jest to co na drugim zdjęciu freefly, a najlepszym jest auto, gdzie potwór siedzi w bagażniku (w razie czego będzie się obijał o ścianki auta lub tylne oparcia, ale nie poleci np. na przednią szybę).

wasilewk
17-12-2014, 10:53
"(miałem dwa czy trzy takie odkurzacze, średnio sobie radziły z okruchami po paluszkach i chipsach...)"

Te 'na wtyczkę' czy na akumulator ? Podobno są też takie na przetwornicę...
Okruchy mnie mniej interesują a bardziej długawe włosy psa.

Pzdr.

RobertMiernik
17-12-2014, 11:01
Tak, wiem doczytałem, ale jak coś okruszka nie wciągnie to włocha tym bardziej.
Miałem i na kabelek i akumulatorowe - nie widzę różnicy między nimi prawdę mówiąc.

Nie lepiej kupić lekki zwykły odkurzacz i długi kabel? (Dom czy Blok?)

wasilewk
17-12-2014, 11:29
Tak, wiem doczytałem, ale jak coś okruszka nie wciągnie to włocha tym bardziej.
Miałem i na kabelek i akumulatorowe - nie widzę różnicy między nimi prawdę mówiąc.

Nie lepiej kupić lekki zwykły odkurzacz i długi kabel? (Dom czy Blok?)

Niestety: 5-te piętro na Czerniakowskiej bez windy, bez garażu. Wałek - to na prawdę 'masochizm'. Husky w okresie linienia to makabra, a na kilkukilometrowy, codzienny spacer trzeba jechać na szuwary nad Wisłą...

Pzdr.

shaolin
17-12-2014, 12:02
Pisanie "na prawde" zamiast naprawde powinno byc karane...

Zapomnij o jakimkolwiek odkurzaczu pod zapalniczke. Albo wielka locha odkurzaczowa albo rolka/szczotka albo taki patent jak pokazal freefly albo psa w kontener i niech jezdzi.

Pawel.S
17-12-2014, 15:00
Ludzie chwalą też FURminator - to taka hiperszczotka do czesania, podobno nieporównywalnie lepsza od wszystkiego innego. Raz psia fryzjerka przejechała tym mojego pseudospaniela i w domu faktycznie przez jakiś czas w domu było mniej kłaków.

freefly
17-12-2014, 18:11
Niestety: 5-te piętro na Czerniakowskiej bez windy, bez garażu. Wałek - to na prawdę 'masochizm'. Husky w okresie linienia to makabra, a na kilkukilometrowy, codzienny spacer trzeba jechać na szuwary nad Wisłą...

Pzdr.

Husky w bloku czy kamienicy, to makabra. Ale czego nie robi się dla zaspokojenia swoich zachcianek.:wink:

wasilewk
17-12-2014, 20:11
Ludzie chwalą też FURminator - to taka hiperszczotka do czesania, podobno nieporównywalnie lepsza od wszystkiego innego. Raz psia fryzjerka przejechała tym mojego pseudospaniela i w domu faktycznie przez jakiś czas w domu było mniej kłaków.

Właścicielka ją ma - trzeba delikatnie, bo po pierwszym razie niezbędna była wizyta u weterynarza... ...ale to jest Husky (niewyobrażalna ilość sierści) ! Najlepiej rozumieją to ci, co mają takiego. Ja mam tylko kota i choć linieje cały czas, to turboszczotka Philipsa nie zostawia na dywanach ani jednego włoska. Stąd moja chęć pomocy córce.

Pzdr.

ku6i
18-12-2014, 00:21
Koleżanka, posiadaczka husky rozwiązała ten problem kupując Opla Corsę. Opla Corsę Van ;)

rooner
18-12-2014, 11:26
Ja niestety kupiłem 4 lata temu taki odkurzacz. Niestety drogi. Philipsa. Jeden z lepszych.
Jedyne do czego się nadaje to kurz i komary.
Te zasysa nieźle więc nie mam ich porozwalanych na ścianach;p

Ale coś większego to nie bałdzo...
Ja kupowałem do owczarka niemieckiego.

wasilewk
18-12-2014, 12:14
Dzięki !
Za namową wszystkich chyba zrezygnuję z odkurzacza samochodowego - może jakiś akumulatorowy, choć też nie wiele lepiej wciąga.

Pzdr.

nikof100
18-12-2014, 21:53
Polecam firmy Dyson akumulatorowe ale mocne, sprawdzają sie doskonale w domu z dwoma kotami jaki i do sprzątania auta notorycznie zasyfianego przez rodzine i mnie. My mamy chyba DC34.


................

wasilewk
18-12-2014, 23:01
Dzięki za info.

Pzdr.