PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji i fotolaby



slawson38
11-08-2005, 19:06
Robię zdjęcia główenie na fuji ale w labie odbitki robią tylko na agfie lub kodaku .
Chciałbym wiedzieć czy zrobione na papierze fuji będą zdecydowanie lepsze i czy warto szukać zakładu z papierem fuji.
Pytam bo będe pstrykał na weselu i niechce zawalić.
Będą to formaty 13/18 i większe,a filmy NPH 400 i NPS 160.
Myśle że znawcy tematu mi pomogą.

Imago
11-08-2005, 19:12
Fuji o ile mi wiadomo dobrze woła się tylko w labach fuji (czyli z chemią fuji i papierami fuji) <- takie informacje uzyskałam w trakcie praktyk w labie fuji. Jeśli ktoś ma inne informacje proszę o poprawienie mnie - ja też się uczę.

sinner
11-08-2005, 19:48
daj sobie spokój z papierem fuji w tej chwili to bardzo dobry jest papier Kodaka Dura Life polecam

gALL
11-08-2005, 20:05
Agfa Sensatis wcale nie gorszy od Fuji Crystal, z Kodakow fajny jest Metalic, w sam raz na fotografie slubna.

szymony
11-08-2005, 20:26
Żaden papier nic nie pomoźe jak się nieumiejętnie odfiltruje maskę, co z nph sprawia labom problemy.

gALL
11-08-2005, 20:28
Bo Fuji NPH i Kodak Supra to nocna zmora laboluda. ;-)))))

Wazne aby dobrze wywolali NPH (bo tez latwo to spierd... w starej chemii), potem to juz z gorki ;-).

ALF
12-08-2005, 03:27
tjaaa...a to moje ulubione filmy :evil:
imho najlepeij wychodzi łącznenie...film fuji + papier kodaka...i na odwrót :wink:

slawson38
12-08-2005, 21:34
Bardzo wam panowie dziękuje za cenne informacje . To właśnie chciałem wiedzieć.

fotomarko
27-08-2005, 12:33
Wszystko zależyod laboranta i jego umiejetności. Uzywam non stop NPH NPS i REALKI :D , pozatym jeżeli chodzi o papiery świetnie wychodza fotki na papierze fuji supreme (odpowiednik kodaka Roya)

Tomek_R
30-08-2005, 01:43
Wywolywanie filmu nie da rady spieprzyc jedynie przy samych zdjeciach duzo zalezy od laba i osoby obslugujacej.

Bardzo dobre filmy te NPH. Osobiscie lubie zdjecia z labu fuji na chemi fuji, REALA wychodzi wtedy super!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:

ALF
30-08-2005, 02:16
Wywolywanie filmu nie da rady spieprzyc jedynie przy samych zdjeciach duzo zalezy od laba i osoby obslugujacej.

hehe :cry: chyba jesteś bardzo młody, bo mało widziałeś cudów dziejących się z chemią w labach :wink:

gALL
30-08-2005, 12:17
Alf, Tomek_R mieszka w Kanadzie ... wiec dlatego nie wie o zlym wolaniu.
O u nas sie dolewa regeneratora, podnosci temperature procesu aby szybciej wolac, wylacza alarm w procesorze do filmow, aby w tej samej chemii puscic 20% filmow wiecej.