PDA

Zobacz pełną wersję : Premiere Pro CC 2014 - zacinanie audio podczas odtwarzania podglądu.



Aeon88
16-12-2014, 20:24
Zaraz szlag mnie trafi... Może ktoś mi pomoże zanim wypierniczę ten program z dysku i przejdę na windows movie maker :/

Składam sobie film, mam kilka ścieżek video i audio, jak to w montażu bywa. Problem mam podczas odtwarzania - obraz normalnie idzie bez problemu, ale audio się wycisza co kilka sekund na kilka sekund. W prawym dolnym rogu programu pojawia się trójkącik oznajmiający błędy, i tam mam masę komunikatów "Audio Dropout Detected at..".

Zaraz mnie coś rozniesie, nie idzie montować filmu bo podglądnąć go spokojnie nie mogę. Ktoś miał ten problem? Jakieś rady?

Ogólnie problem zaczyna się pojawiać po dłuższej pracy w programie, i z czasem robi się nie do zniesienia.

Srb001
17-12-2014, 20:01
Zmniejsz rozdzielczość podglądu do np. 1/4, zarówno przy odtwarzaniu jak i przy stopklatce. Poza tym może masz za mało RAMu? Albo pootwierane w tym czasie inne programy?

Ja również mam taki problem, ale zmniejszenie rozdzielczości zdecydowanie usprawniło moją pracę.

GonzoG
17-12-2014, 20:17
Adobe nad tym pracuje. Bo problem znany.
Odpowiedź na ich forum sprzed 2 dni:


Check out the next update coming really soon!

https://forums.adobe.com/message/7017912#7017912

Aeon88
17-12-2014, 22:11
To nie rozdzielczość jest problemem. Mogę jednocześnie renderować klatki (np stabilizacja kilku klipów), odtwarzać kolejną sekwencję na podglądzie 1/2 i nakładać jednocześnie na nią efekty akcelerowane przez grafikę, łącznie z ich edycją w czasie rzeczywistym - nic nie zacina.

Podejrzewam że wygląda to tak: im dłużej pracuję w premierze tym bardziej mam zapełniony RAM. Jak dochodzi do wykorzystania 100% ramu po kilku godzinach to zaczynają się audio dropy (zacięcia dźwięku). Ostatnio jak wyłączyłem program, przelogowałem się i włączyłem ponownie (tak żeby ram był pusty) problem zniknął. Teraz mam włączony gadżet pokazujący zużycie procka i pamięci, zobaczę czy dropy się pojawiają po osiągnięciu 100% tak jak podejrzewam. Narazie przy 96% nic się nie dzieje (mam 16GB ramu).

sv
18-12-2014, 20:47
Od wczoraj jest dostępna aktualizacja CC i podobno problem naprawili.