Zobacz pełną wersję : Ustawienia na ostrym słońcu
Jak najlepiej jest ustawić aparat, żeby twarz nie była przepalona i jednocześnie żeby nie ginęła w głębokim cieniu?
Tyłem aparatu do słońca, obiektywem w stronę modela.
W cieniu aparat i model, tak bedzie najlatwiej.
ten link może ci pomóc (http://h41257.www4.hp.com/cda/hpec/display/main/hpec_content.jsp?zn=hho&cp=2-705-708%5E11279_4022_17__)
W skrócie chodzi o to, żeby mierząc światło mierzyć punktowo - i brać poprawkę na światło otoczenia.
Zapal wieczorem silną lampę, ustaw metr, dwa przed nią obiekt, tak, żeby zasłaniał lampę - i pobaw się ze spotem- żeby uzyskać zamierzony efekt (detal obektu lub sylwetka).
Zrób lepszy bajer. Pstryknij pod słońce tak, żeby nie było większych przepaleń, a modela dopal lampą.
pomiar to swoją drogą, ale trzeba złagodzic kontrasty. albo lampa błyskowa, albo ekran
NikoD50em
29-05-2007, 06:56
jak ostre swiatlo to oslepi modela... i co wtedy? :)
mozna robic bokiem do swiatla i doswietlac jakas blenda...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.