PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia księżyca przez... teleskop?



BBall_Freaker
14-12-2014, 11:55
Witam.

No właśnie... Znajomy posiada teleskop. Można rzec, dosyć zwykły, za ok. 300zł. Przez specjalny pierścień, ma go podpiętego do starego Canona 350D. To daje mu możliwość fotografowania powierzchni księżyca, bez używania jakiś mega obiektywów za cenę nowego samochodu.

Tu pytanie do Was: jaki sprzęt skompletować w przypadku Nikona, by osiągnąć podobny rezultat? Czyli jak niskim kosztem w postaci zakupu teleskopu, robić zdjęcia z lustrzanki Nikona? Czy miał ktoś kiedyś styczność z tym tematem?

A.Kiton
14-12-2014, 12:10
http://www.teleskopy.pl/mocowanie_fotoaparatu_do_teleskopu.html
http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/05/poaczenie-lustrzanki-z-teleskopem-krok.html
http://deltasky.pl/?p=974

BBall_Freaker
14-12-2014, 14:08
Dzięki, trochę informacji tam jest, ale wciąż nie rozwiązuje to do końca moich niewiadomych. A mianowicie jaki teleskop kupić? Jaką redukcję, pierścień? I gdzie? Na teleskopach nie znam się wcale... Ktoś mógłby polecić jakiś dobry sklep on-line z tego typu urządzeniami?

markB
14-12-2014, 15:01
Widzę, że kolega musi mieć wszystko na talerzu. Potrzeba T-ringu do połączenia teleskopu z lustrzanką, np. : http://www.optyczne.pl/55.6-poradnik-Astrofotografia_dla_zupe%C5%82nie_pocz%C4%85tkuj%C 4%85cych_Fotografowanie_w_ognisku_g%C5%82%C3%B3wny m.html
i teleskopu: http://www.optyczne.pl/55.5-poradnik-Astrofotografia_dla_zupełnie_początkujących_W_w iększej_skali.html
Do sklepu kolega A.Kiton dał linka.

Wojteksw
14-12-2014, 15:11
Witam.

No właśnie... Znajomy posiada teleskop. Można rzec, dosyć zwykły, za ok. 300zł. Przez specjalny pierścień, ma go podpiętego do starego Canona 350D. To daje mu możliwość fotografowania powierzchni księżyca, bez używania jakiś mega obiektywów za cenę nowego samochodu.

Tu pytanie do Was: jaki sprzęt skompletować w przypadku Nikona, by osiągnąć podobny rezultat? Czyli jak niskim kosztem w postaci zakupu teleskopu, robić zdjęcia z lustrzanki Nikona? Czy miał ktoś kiedyś styczność z tym tematem?

Na ten temat jest wiele tez na naszym forum, warto poczytać
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496

Dodam jeszcze, że ja łączyłem nikona z okularem Hyperion i jest to dobre rozwiązanie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSC_2381i.jpg)

puchan
15-12-2014, 03:52
Albo coś takiego:
http://puchan.republika.pl/koziolek_S03c.jpg
http://puchan.republika.pl/andromeda02.jpg

Do 8 min. bez rozmycia na ogniskowych do 150mm (35mm). Andromeda zrobiona obiektywem OM 135mm (270) 2.8.

marcin_G
15-12-2014, 18:42
Jeśli kolega ma teleskop za 300 zł to znaczy, że ma atrapę teleskopu. niewiele przez niego zobaczyć, jeszcze mniej sfotografujesz.

Jeśli zamierzasz kupić bardzo prosty teleskop nadający się do astro, to celuj w Newtona 150mm (no, minimum 130 mm) lub achromatyczny refraktor 90mm.
Do tego montaż z prowadzeniem w minimum jednej osi. E-Q3-2 to minimum, lepiej QE-5. Wszytko to znajdziesz na stronach www.delta-optical.pl (http://www.delta-optical.pl)
Bierz teleskop w minimum 2" wyciągiem okularowym, który dogada się z "T-ringiem"

marcin_G
15-12-2014, 18:45
Poprawny adres to www.deltaoptical.pl (http://www.deltaoptical.pl)
"koziołek" zaproponowany przez puchana to coś do długich ekspozycji (gwiazdy / mgławice / galaktyki) Do Księżyca to ślepa uliczka

BBall_Freaker
16-12-2014, 18:25
Nie mam jeszcze teleskopu, dlatego założyłem ten temat. Jeśli ktoś się tym bawił, miał styczność itd. to może by mi polecił co kupić i gdzie najlepiej, najpewniej?