PDA

Zobacz pełną wersję : Ipad 2 do obróbki fotek



Jarek78
11-12-2014, 20:08
Mam do was takie pytanie. CHciałbym kupic uzywanego Ipada 2giej generacji to obrobki foto aplikacjami typu Snapshot, aplikacji dodajacych efekty i tekstury. Próbowalem znalezc ich odpowiedniki na Androida ale niestety nie ma (nie tylko ja pytalem)

Pliki ktore chcialbym na tym obrabiac to jpg o wielkosci ok 5000 pix dluzszy bok, pliki robione lustrzanka i przenoszone do Ipada (robienie zdjec aparatem z Ipada mnie nie interesuje, jak rowniez dzwonienie z niego czy inne aplikacje oprócz tych kilku które chcę miec.

Czy ktos z was ma Ipada 2 i probowal na nim obrabiac pliki? jak to wyglada?Mocno spowalnia? czy raczej jpg daja sie obrabiac bez problemu?

Dziekuje za odpowiedzi.

morzon
11-12-2014, 20:15
Ipad2 ma chyba te same bebechy co ipad3, tak? Jeśli tak to ja mieliłem dużo zdjęć z D800 i nie miałem problemów - głównie aplikacją Snapseed (twórców Color efexa m.in). JPGi zgrywałem z karty na ipada i sobie dłubałem. Zero problemów.

Jarek78
11-12-2014, 20:29
No wlasnie tak tez chce zrobić. Apple oferuje kilka fajnych aplikacji które fajnie mi sie sprawdziły na tworzeniu kompozycji kolażowych. Dlatego myslalem o Ipadzie 2 - starszym ktory to pociagnie. Ok, w takim razie szukam egzemplarza dla siebie. 10" to juz fajna powierzchnia dzialania. Znajomi robia na fonie 4". Taki hardcore odpada :)

jezdze duzo busami , taki Ipad w sumie idealnie by sie nadawal.

morzon
11-12-2014, 20:56
Poszukaj lepiej 3jki, masz już Retine a to naprawdę duuużo daje, znacznie większy komfort pracy i przyjemności oglądania. Różnica w cenie używek pewnie będzie niewielka, a warto dołożyć.

Tu np wszystkie foty były obrabiane na ipadzie:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.673717752723059.1073741889.221878364573669&type=3

Nic wielkiego - wyciągaie cieni, gaszenie świateł, jakieś lokalne rozjaśnienia, dokładanie saturacji, kadrowanie itp. Ale ja zadowolony byłem.

Jarek78
11-12-2014, 23:09
Niestety ceny trójek to koszt 1000+. 2 kę 16 GB moge miec za 400-500 zl. Duza różnica jesli ma mi to posluzyc tylko do obróbki fotek. Albo po miesiacu stwierdze ze wiecej bylo checi niz przydatnosci. Dlatego nie chce pakowac mase kasy.

Rafal_Piotr
13-12-2014, 05:23
Tylko ze ipad 2 nie majacy retiny bedzie ci przeklamywal kolory...jakmialem dwojke to w porownaniu z monitorem byly dwa swiaty.

shaolin
13-12-2014, 08:45
Jak masz cos kupowac to tylko od trojki w gore, reszta to podstawki pod piwo.

13-12-2014, 09:29
Dwójki tez mają retine. Była taka wersja - miałem.
Ale zdjęć nie obrabialem, jakoś nie wygodnie

paparazzi89
13-12-2014, 09:36
widzę zlot znawców apple ;]
2 NIE miała retiny
2 ma INNE bebechy niż 3- ogólnie jak sprzedawałem 2 ze 3 lata temu to już zachowywał się dość powolnie

morzon
13-12-2014, 10:26
Dwójki tez mają retine. Była taka wersja - miałem.
Ale zdjęć nie obrabialem, jakoś nie wygodnie

Nie wprowadzaj w blad, nie bylo 2jki z retina.

13-12-2014, 10:58
Wiec dlaczego ja miałem genialny ekran a znajoma również w dwójce (nowszej, z cienszym Gniazdem ładowania) miała o wiele gorzej jakości ekran? Kłócić się nie będę ze to retina bo znawca nie jestem, zwłaszcza terminów

morzon
13-12-2014, 11:13
Wiec dlaczego ja miałem genialny ekran a znajoma również w dwójce (nowszej, z cienszym Gniazdem ładowania) miała o wiele gorzej jakości ekran? Kłócić się nie będę ze to retina bo znawca nie jestem, zwłaszcza terminów

O, to dwójka też miała złącze Lightning? Otwórz w necie pierwsze lepsze specyfikacje konkretnych ipadów i doczytaj zamiast strzelać na ślepo pomysłami i zgadywać. Cieńsze gniazdo ładowania to ipad4 dopiero. Albo o mini cały czas piszesz.

13-12-2014, 12:34
Dobra.. To chyba jednak był iPad 3. Sorry!