PDA

Zobacz pełną wersję : Co małego, dobra jakość z wymienną optyką???



artfotopolis
04-12-2014, 21:35
Witam
Troszkę czasem nie mam jak nosić tych ciężarów w torbie. Zastanawiam się nad zakupem czegoś małego z dobrą jakością? Może jakiegoś bezlusterkowca? Proszę o poradę... :)

Tylko proszę o rozsądne propozycje...bo wiem że najlepsza Leica... :)

Hamarama
04-12-2014, 22:17
Ja od kilkunastu dni mam OMD E-m10, do którego dokupiłem Zuiko 25 1.8. Bardzo fajny mały, zgrabny i ładny zestaw. Wcześniej miałem a6000. Nie polubiłem go. Wiem, że może jakość zdjęć trochę lepsza ale mimo wszystko wolę OMD. Najbardziej podoba mi się X-E2 Fuji z 23mm 1.4 ale to inna kasa. Chciałem coś, co nawet jak mi zginie, upadnie, zamoczy się to nie będę płakał po nocach.
Te

artfotopolis
05-12-2014, 16:23
Nie określałem górnej granicy bólu /ceny/ :). No może określiłem...ale na poziomie Leica...

W testach na znanej stronie: o....pl wygrywa OMD E-M10. Nieznacznie ale jednak....
Może ktoś ma doświadczenia z tym aparatem?

ropusz
05-12-2014, 17:27
Małe z dobrą jakością to Sony NEX, a jeszcze mniejsze z nieco gorszą jakością to Sony RX100.

Lucas1981r
05-12-2014, 18:33
Chyba ze cos z Fuji - wlasnie puscili promocje -> http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?f=71&t=16039
albo Samsung NX1 ze szklem 16-50mm f2-2.8 :p - no ale to juz nie male - wiec moze NX300m

tomek67
05-12-2014, 20:57
Każdy system z bezlusterkowców ma swoje zalety i wady.
Olympus ma bardzo dopracowaną obsługę, jest szybki i sporo obiektywów jest.
Są też lampy obsługujące krótkie czasy.
Wkurzają mnie w Olympusie dwie rzeczy.
Pierwsza to gdy fotografowany obiekt ma słaby kontrast to AF potrafi potwierdzić ostrość,
a zdjęcia czasem są nie trafione.
W wizjerze widać to od razu, na ekraniku można się tego nie dopatrzyć.
Druga sprawa to np. z obiektywem 45mm w zakresie ok. 1/125s do końca zdjęcia nie mają takiej ostrości jak powinny.
Gdy robię np. 1/80s to są lepsze.
Sam nie wiem czy to "shutter shock" opisywany w sieci . czy stabilizacja Olympusa nie jest "kompatybilna" z moim sposobem trzymania aparatu.

artfotopolis
05-12-2014, 22:43
Z tymi wadami i zaletami...to wygląda że naprawdę zostanie mi tylko Leica... :)

puch24
06-12-2014, 00:48
Cudów nie ma - a zatem nie ma aparatów idealnych. Każdy ma "coś". Ja kiedyś wdepnąłem w Samsungi NX i nie chce mi się z nich wyjść, choć wiem, że są inne, lepsze. Może warto się zainteresować Samsungiem NX300M z obiektywem Power Zoom 16-50? Dość mały, dość uniwersalny, całkiem dobra jakość obrazu - jeśli nie jest Ci potrzebny wizjer i możesz kadrować na ekranie. Na razie nie do kupienia w Polsce, dostępny na ebay czy Amazon.

Keek
06-12-2014, 01:23
Witam
Troszkę czasem nie mam jak nosić tych ciężarów w torbie. Zastanawiam się nad zakupem czegoś małego z dobrą jakością? Może jakiegoś bezlusterkowca? Proszę o poradę... :)

Tylko proszę o rozsądne propozycje...bo wiem że najlepsza Leica... :)

Duzo chcesz tych wymiennych obiektywow?
Ostatnio kiedy rozgladalem sie na rynku dostrzeglem fajen aparaty - Sony r7 i Fuji X, ale nie zadowala mnie jakosc szkiel (uzywam tylko 28mm). Gdybys odpuscil wymienna optyke, sensownym rozwiazaniem jest Fuji X100T z extenderem do 28 i 50 mm. Jako cos malego do kieszeni - Ricoh GR.

artfotopolis
06-12-2014, 09:00
Ja myślałem jednak o czymś bezkompromisowym...jeśli chodzi o jakość. Bo i tak kompromisem jest wielkość. Coś co pojedzie ze mną wszędzie i nie będę musiał dźwigać mega ciężąrów...
Czy dużo obiektywów...klasycznie: 2-3 jasne stałki i jeden zoom... :)

shaolin
06-12-2014, 09:20
Ja myślałem jednak o czymś bezkompromisowym...jeśli chodzi o jakość.

Nie ma czegos takiego.

Jak chcesz na wycieczke to RX100m3 wystarczy w zupelnosci, ale jak chcesz koniecznie cos z wymienna optyka to szedlbym w/w Olki, NEXy, Fuji X.

Jak sie nie boisz jednej stalki to X100s/X100T/Ricoh GR/Nikon A albo cos z grubszej polki czyli Sony RX1/RX1m2.

Sa tez mozliwosci w stylu Sony RX10/Panas FZ1000 albo kompakty pokroju Panas LX100, RX100m3 wymieniony na poczatku, itd.

Keek
06-12-2014, 13:17
Ja myślałem jednak o czymś bezkompromisowym...jeśli chodzi o jakość. Bo i tak kompromisem jest wielkość. Coś co pojedzie ze mną wszędzie i nie będę musiał dźwigać mega ciężąrów...
Czy dużo obiektywów...klasycznie: 2-3 jasne stałki i jeden zoom... :)

W Lajce masz tylko dwa zoomy. 16-21/4 i 28-50/4, ktore zoomami sa tylko w najnowszym modelu i tylko przy uzyciu LV :) W starszych i w celowniku optycznym to trzyobiektywowce. Dodatkowo w lajce zapomnij o super szybkich czulosciach.
Jak kolega napisal - nie ma jedynego, dobrego wyjscia. Jako, ze masz juz komplet do fotografowania, sugerowalbym x100T z niewymiennym szklem na poczatek. Jak Ci przypasuje mozesz trzymac kciuki, ze wyjdzie XPro2 i bedzie super. Tam jest troche zoomow. Tylko... No wlasnie. Ichna 18ka, odpowiednik 28ki, jest taka sobie :(

Lucas1981r
06-12-2014, 16:33
... ale jak chcesz koniecznie cos z WYMIENNA OPTYKA to szedlbym w/w Olki, NEXy, Fuji X.


Jezeli male Olympus/Panas, jezeli wielkosc nie przeszkadza to Samsung NX i Fuji X....na koncu NEX.

artfotopolis
06-12-2014, 16:44
Wszystkie posty skupiły się na wielkości...to prawda że o to chodzi...ale nie kosztem jakości.
Da się?

Lucas1981r
06-12-2014, 17:08
artfotopolis przede wszystkim jakie dokladnie szkla Ciebie interesuja...od tej strony moze zacznij - moze bedzie łatwiej? ;)

artfotopolis
06-12-2014, 17:23
Interesuje mnie zmniejszenie objętości bez utraty jakości...że tak powiem...
A szkła...coś od słabo szerokiego...do lekkiego zooma /tak 35-100/.

nyny1
06-12-2014, 19:47
Moze pokazesz jakis przyklad zdjecia o jakiej jakosci mowimy, zeby obrac jakis wspolny mianownik.

pozdro

epicure
07-12-2014, 00:20
Dowolny Fuji z XF 23 f/1,4 i XF 56 f/1,2. To będzie najbardziej bezkompromisowa jakość, jaką da się uzyskać na cropie. Wszystko mniejsze będzie oznaczało rezygnację z jakości.

d90
07-12-2014, 01:14
Może pytanie powinno wyglądać tak:
Do czego wykorzystana bedzie ta "jakość" ?

Jesli do zapodania fot tu, lub w necie, druku do albumu, etc to - kup taki aparat, ktory podoba sie najbardziej.
Tylko najdroższy. Bedzie wtedy satysfakcja murowana :)

stachmuszel
07-12-2014, 10:19
Jezeli male Olympus/Panas, jezeli wielkosc nie przeszkadza to Samsung NX i Fuji X....na koncu NEX.

Lucas, uzasadnij dlaczego "na koncu NEX".

puch24
07-12-2014, 10:26
Pewnie dlatego, że Sony to firma od telewizorów... ;-)

cezar1972
07-12-2014, 11:57
Ja polecam coś z m4/3. Jakość zupełnie wystarczająca w amatorskich zastosowaniach. System oferuje niewielkie wymiary korpusów i obiektywów, bardzo dobrą jakość zdjęć, solidne wykonanie (stwierdzone organoleptycznie) i bardzo dobry serwis (na podstawie dostępnych informacji w sieci).

Lucas1981r
08-12-2014, 05:43
Pewnie dlatego, że Sony to firma od telewizorów... ;-)

No ja bardziej myslalem o joystickach :p



Lucas, uzasadnij dlaczego "na koncu NEX".

Ze wzgledy jak dla mnie na ich dziwna polityke dzialania - juz byla podobna podczas modeli alpha 3XX wazniejsze wyprodukowac jak najwiecej body (choc fajnie ze to robia to jest plus) - no ale wiemy przeciez ze oprocz body liczas sie szkla (w sumie najwazniejsze) i tu jak dla mnie Sony nimi nie grzeszy.

Oczywiscie system micro 4/3 ma w sumie najwiekszy wybor szkiel, wiec porownajmy do systemu co na dzien dzisiejszy ma namniejsza ilosc szkiel - Samsung:
Najczesciej kupowane szkla to:
1.podstawowy kit - ok jeden i drugi ma 16-50 - ciekaw jestem pierwszych testow - aczkolwiek juz patrzac na pierwsze sample na flickr bardziej pod gust podchodza mi te w Samsunga (ale to takie osobiste odczucie) - pozyjemy zobaczymy :)
2. jasny zamiennik kita - tu Sony nadal nie ma - mimo ze juz na rynku "troche" jest...Samsung wypuscil - bardzo dobrze wykonany i optycznie takze
3.Sony 50/1.8 vs Samsung NX45/1.8 - na dpreview na forum pisza ze Sami lepszy - patrza na sample na flickru tez mi bardziej podchodza - jak dla mnie ladniejsze kolory i bokeh - ale to osobiste odczucia :)
4.jasny zoom...Sony nic - Samsung juz w sprzedazy
5.macro Sony 35/3.5 vs Samsung 60/2.8 - ktora wolalbys uzywac na "polowaniu" w lesie czy ogrodku? :)
6.Sony 35/1.8 vs Samsung 30/2 -Sony ciut jasniejszy,ale drozszy i wiekszy dwa razy i tyle razy ciezszy, optycznie? - podobne...z lekkim naciskiem na Samiego
7.Sony 16/2.8 vs Samsung 16/2.4 - Samsung ciutke jasniejszy, optycznie ciutke lepszy Samsung
8.Jakas dluzsza stalka - Sony nadal nic nie ma, Samsung ma 85mm/1.4 - dobre szkielko.

Aaa i na razie nie siedze w zadnym z porownywanych systemow - to tak jakby cos - po prostu osobiste odczucia :D



Ja polecam coś z m4/3. Jakość zupełnie wystarczająca w amatorskich zastosowaniach. System oferuje niewielkie wymiary korpusów i obiektywów, bardzo dobrą jakość zdjęć, solidne wykonanie (stwierdzone organoleptycznie) i bardzo dobry serwis (na podstawie dostępnych informacji w sieci).

Tez tak uwazam - bardzo fajny systemik.

ropusz
08-12-2014, 18:20
1.podstawowy kit - ok jeden i drugi ma 16-50 - ciekaw jestem pierwszych testow - aczkolwiek juz patrzac na pierwsze sample na flickr bardziej pod gust podchodza mi te w Samsunga (ale to takie osobiste odczucie) - pozyjemy zobaczymy :)
2. jasny zamiennik kita - tu Sony nadal nie ma - mimo ze juz na rynku "troche" jest...Samsung wypuscil - bardzo dobrze wykonany i optycznie takze
3.Sony 50/1.8 vs Samsung NX45/1.8 - na dpreview na forum pisza ze Sami lepszy - patrza na sample na flickru tez mi bardziej podchodza - jak dla mnie ladniejsze kolory i bokeh - ale to osobiste odczucia :)
4.jasny zoom...Sony nic - Samsung juz w sprzedazy
5.macro Sony 35/3.5 vs Samsung 60/2.8 - ktora wolalbys uzywac na "polowaniu" w lesie czy ogrodku? :)
6.Sony 35/1.8 vs Samsung 30/2 -Sony ciut jasniejszy,ale drozszy i wiekszy dwa razy i tyle razy ciezszy, optycznie? - podobne...z lekkim naciskiem na Samiego
7.Sony 16/2.8 vs Samsung 16/2.4 - Samsung ciutke jasniejszy, optycznie ciutke lepszy Samsung
8.Jakas dluzsza stalka - Sony nadal nic nie ma, Samsung ma 85mm/1.4 - dobre szkielko.

Ad 1 i 3. To osobiste odczucia, tu remis.
Ad 2 i 4. Dwa punkty o tym samym. Jasny zoom w APS-C to będzie krowa i pewnie niewielu się zdecyduje. Aczkolwiek tu by mnie interesowało jaki jest najmniejszy bezlusterkowiec z jasnym zoom'em. Olympus OM-D EM-10 z 12-40 trochę duży.
Ad 5. Ja tam specjalistą od macro nie jestem ale sporo ludzi do tego celu używa pleśniaków i tu duża przewaga NEX.
Ad 6. Optycznie Sony bardzo dobry.
Ad 7. 16/2.8 w Sony to nie jakaś rewelacja ale jest fajne 20/2.8. I można założyć ECU. Dla speców od krajobrazu jest 10-18/4.
Ad 8. Do Sony jest Sigma 60/2.8 ale do portrecików to najlepsze manuale (z peekingiem działa super).

Dla mnie Samsung jakiś plasticzany (zwłaszcza obiektywy). W Sony mnie denerwuje brak konsekwencji - mam wizjer i lampę do NEX-5R i w nowszych NEX jest już nowa stopka i zonk.

MiGo
08-12-2014, 18:51
Wszyscy pięknie się produkują, a autor wątku ciągle nie zdefiniował pojęcia "jakość" oraz zakresu ogniskowych. Względem FX wszystko może okazać się marne...

Ze swojej strony dorzucę, że cenniki obiektywów systemów bezlustrowych mają wartość terapeutyczną (zwłaszcza Fujifilm) - jak widzę ceny jasnych stałek 35, 50 mm (i ich ekwiwalentów w m43) to od razu poprawia mi się humor i idę wypucować raz jeszcze swoje D80 i 35mm :)

Pozdrawiam

ropusz
08-12-2014, 19:49
Ja też ostatnio się przymierzałem do Olympusa ale cena stałek zwala z nóg. Niektóre obiektywy Panasonic'a nie są najgorsze w razie czego. Co do odgrzewania starych aparatów to po jakimś czasie używania NEX 5R przyszła mi ochota na spacer z D40 z 18-70. Ale jak wyjąłem go z torby to szybciutko schowałem, nawet obrazek w wizjerze jakiś ciemny i mały. NEX pod tym względem super. Ostatnio używam głównie systemowych obiektywów z AF ale jak miałem chwilę starą Konicę 40/1.8 i trzeba było na obiektywie ustawić przesłonę i ostrość to czułem, że mam normalny aparat w ręce :)

puch24
08-12-2014, 20:44
ropusz,
z tym makro to trafiłeś jak... bo przecież do Samsunga można przez przejściówki połączyć te same stare obiektywy, co do NEXa.
Obiektywy Samsunga są tak samo plastikowe jak Sony, tylko Sony ma metalizowane ryflowane pierścienie, i wydają się solidniejsze.
Natomiast Sony niewątpliwie góruje ilością obiektywów ze stabilizacją: mają ją np. 35 i 50, i, zdaje się, szeroki zoom 10-18 także. Żadne stałki do Samsunga nie mają stabilizacji poza 60 Macro.

gavin
09-12-2014, 11:41
ropusz,
plastikowe jak Sony

polecam pomacać np. SEL20 i dopiero później opowiadać takie bajki

ropusz
09-12-2014, 22:49
To w makro w takim razie też bym dał remis. SEL20 bardzo dobrze wykonany i ma metalowy bagnet - takie przynajmniej sprawia wrażenie. Może coś się ostatnio zmieniło na lepsze w Samsungu ale jak pamiętam 20-50 (jako kitowy) to był plastik fantastik. Przy nim Sonowe kitowe 16-50PZ lub 18-55 są naprawdę niezłe.

Lucas1981r
10-12-2014, 11:17
Ad 2 i 4. Dwa punkty o tym samym. Jasny zoom w APS-C to będzie krowa i pewnie niewielu się zdecyduje. Aczkolwiek tu by mnie interesowało jaki jest najmniejszy bezlusterkowiec z jasnym zoom'em. Olympus OM-D EM-10 z 12-40 trochę duży.
Ad 5. Ja tam specjalistą od macro nie jestem ale sporo ludzi do tego celu używa pleśniaków i tu duża przewaga NEX.
Ad 6. Optycznie Sony bardzo dobry.
Ad 7. 16/2.8 w Sony to nie jakaś rewelacja ale jest fajne 20/2.8. I można założyć ECU. Dla speców od krajobrazu jest 10-18/4.
Ad 8. Do Sony jest Sigma 60/2.8 ale do portrecików to najlepsze manuale (z peekingiem działa super).


2 i 4 - nie do konca o tym samym bo to dwa rozne obiektywy jednak :) bedzie wiekszy to wiadomo (jeden i drugi) - ale jest (są) - w Sony nie ma ;/. Wiadomo ze jednak ciutke mniejsze beda bezlusterkowce Olympus/Panas i ich obiektywy nie ma co porownywac nawet - w koncu matryca mniejsza - to tak jakby porownywac standardowe jasne 17-50 pod APS-C do odpowiednika na FF 24-70. tylko jednak za tą mniejszosc trzeba bedzie wiecej zaplacic :(
5. a to inne bezlusterkowce maja z tym problem? :D
6. Jezeli dobry too dobrze - to ciekaw jestem tego Samiego jezeli w testach wyszedl ciut lepiej :)
7. z tego co widze w Sajsungu jest NX 12-24 mm f/4-5.6 ED - ale nei wiem jak on tam wypada :/
8. peeeking to chyba masz w kazdym bezlusterkowcu wiec nie widze problemu. A mowa byla o jakiejs dluzszej stalce (85mm/1.4) a nie 60mm - w sumie jezeli chodzi o 60mm to w Sajsungu jest ten macro - ludzie go tez polecaja do portretow i widac tragicznie nie wychodza -> https://www.flickr.com/groups/2026091@N20/pool/


SEL20 bardzo dobrze wykonany i ma metalowy bagnet - takie przynajmniej sprawia wrażenie. Może coś się ostatnio zmieniło na lepsze w Samsungu ale jak pamiętam 20-50 (jako kitowy) to był plastik fantastik. Przy nim Sonowe kitowe 16-50PZ lub 18-55 są naprawdę niezłe.

To tak samo jak NX 20 mm f/2.8 ;)
Zadza sie w Sajsungu 20-50 to byl plastikacz,ale 18-55 to zły? czy nowy 16-50? jak juz cos porownywac to do odpowiednikow ktore sa.

puch24
10-12-2014, 11:35
NX 20-50 i 20-50 II, oraz 18-55 i 18-55 II faktycznie mają plastikowe bagnety, 18-55 III ma już metalowy, a w jego starszych wersjach można go wymienić na metalowy, jak ktoś chce. 20-50 jest dość "nieprzyjemnie plastikowy", pozostałe są plastikowe, ale już "sensownie". Zresztą., czy jest o co kopię kruszyć?
Na pewno zazdroszczę NEXom tego, że więcej stałek ma stabilizację - w systemie NX ma ją tylko 60 Macro (którego ciągle chcę kupić...). Natomiast w obu systemach brakuje obiektywu typu 4-5,6/55(70)-300.

jazco
11-12-2014, 09:33
Witam
Troszkę czasem nie mam jak nosić tych ciężarów w torbie. Zastanawiam się nad zakupem czegoś małego z dobrą jakością? Może jakiegoś bezlusterkowca? Proszę o poradę... :)

Chcesz zmienić system czy kupić coś małego na wakacje?

coach_lodz
11-12-2014, 10:35
a może Canon PowerShot G1 X II z zalet jasna optyka, relatywnie duży sensor jak na kompakta bo 1.5" i do tego dość szeroki zakres zooma 24-120mm no jak na kompakta to dość rozsądna specyfikacja... niestety go nie mam i swoje wynurzenia opieram jedynie na specyfikacji z neta...

kaku
12-12-2014, 11:33
a może Canon PowerShot G1 X II z zalet jasna optyka, relatywnie duży sensor jak na kompakta bo 1.5" i do tego dość szeroki zakres zooma 24-120mm no jak na kompakta to dość rozsądna specyfikacja... niestety go nie mam i swoje wynurzenia opieram jedynie na specyfikacji z neta...

Nawet dostał tytuł najgorszego aparatu roku:
https://www.youtube.com/watch?v=3RnXgIHbM3k&list=UUqpOf_Nl5F4tjwlxOVS6h8A

Ja bym stawiał na Sony RX100 Albo Panasonic LX100. Milejsze, lepsze matryce, szybszy AF.

coach_lodz
12-12-2014, 14:09
ups to dałem radę... :(

ropusz
12-12-2014, 18:59
Canon G1X II jest strasznie ciężki i duży. Jest wiele lepszych w tym gabarycie i masie np. Sony alfa i Samsung NX, a bez wymiany obiektywów RX100 lub LX100.

photoman34
30-01-2015, 01:12
Przy okazji wątku dorzucę swoje wątpliwości i prośbę o rekomendacje. Aktualnie posługuję się kompaktem sony hx300. Chciałbym wzbogacić swój sprzęt o dobrej klasy bezlusterkowiec. Rozważam zarówno GX7 jak i OM-D EM-5 oraz OM-D EM-10. A może jeszcze jakiś inny? Z pośród tych 3 powyższych modeli wysuwa się na prowadzenie Olympus OM-D E-M5, który można zakupić w zestawie z obiektywami 12-50mm oraz stałka Olka 45mm f/1.8 za cenę 3999zł

Michu
30-01-2015, 10:06
Musi być wymienna optyka?
Panasonic LX100.

photoman34
30-01-2015, 15:12
Musi być wymienna optyka?
Panasonic LX100.

Raczej tak bo perspektywicznie mi będzie przydatna a nie chciałbym zamykać sobie opcji wymiennych szkieł wedle zapotrzebowania.

ichris
30-01-2015, 19:33
Sony A6k?

Panas LX100 nie jest wart >3,5k imo

stachmuszel
30-01-2015, 21:20
Sony A6k?

Panas LX100 nie jest wart >3,5k imo

Tez tak uważam, tylko imho dotyczy to tez a6k. A3k zrobię takie same foty, a cztery razy taniej.

ichris
30-01-2015, 22:42
A6K też przepłacony ale jednak mniej niż LX100. Powyżej 3k wolałbym M10 jednak ten nijak nie spełnia warunku "mały" ...podobnie jak zresztą A3k ;)

To może X-A1 na z kitem na początek?

photoman34
30-01-2015, 22:44
Tez tak uważam, tylko imho dotyczy to tez a6k. A3k zrobię takie same foty, a cztery razy taniej.

Dzisiaj byłem ponownie zrobić rozeznanie w sprzęcie i myślę nad panasem GX7. Według mnie ma on, mimo wszystko nieco lepszy ekran niż OM-D E-M5 i po prostu jest poręczniejszy, choć podpinając pod panasa szkła olympusa ponoć tracę stabilizację, no i ten ruchomy wizjer może być irytujący. Ponadto w grę wchodzi Olek OM-D E-M10 (plus do niego dobre szkło, jakaś stałka np. 45mm f/1.8). Dzisiaj tez ponownie oglądałem Sony Alpha a6000 i wydaje się nie głupi.
Może jeszcze samsung NX300 z tańszych.

photoman34
30-01-2015, 22:46
. Powyżej 3k wolałbym M10 jednak ten nijak nie spełnia warunku "mały" ...podobnie jak zresztą A3k ;)

To może X-A1 na z kitem na początek?

Zaznaczam, że rozmiarowo, nie musi być on najmniejszy, ale też nie chce dublować większych gabarytów swojego sony hx300. :) Ten fuji X-A1 tez wydaję się całkiem sensownym wyborem, wliczając w to przyzwoitą cenę. A z ciekawości jak wygląda kwestia z dostępnością szkieł pod ten model?

ichris
30-01-2015, 22:53
Popatrz jeszcze na Fuji X-M1, z dwoma obiektywami kit + stałka 27mm/2,8 jest za niewiele ponad 2,1k.

photoman34
30-01-2015, 23:05
Popatrz jeszcze na Fuji X-M1, z dwoma obiektywami kit + stałka 27mm/2,8 jest za niewiele ponad 2,1k.

Ok dzięki zerknę. Wstępnie widzę, że opinie ma bardzo dobre, choć nie posiada wizjera. A ma opcję zdjęć HDR? A co osobiście myślisz o GX7?

ichris
31-01-2015, 13:03
Z Panasowych bezluster brałbym GM5.