PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego się robi lampy błyskowe?



Tomaszek
10-08-2005, 23:02
Stała sobie SB-28 na SU-4, ktoś je zrzucił i teraz jest tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.2and2.net/Uploads/Images/08090006m.jpg)
Próbowałem skleić poxipolem ale znowu się urwało.
Czy ktoś miałby pomysł co z tym zrobić?
(Kolejni nieodpowiedzialni znajomi chcą, żeby ich sfotografować podczas ślubu w przyszły weekend i lampa jest mi raczej pilnie potrzebna...)

mareks007
11-08-2005, 10:21
o ku... :shock: :shock: :shock: nie jest dobrze
Lampa jest za ciężka i moim zdaniem żaden klej tego nie utrzyma.
Nie wiem jaki to materiał ale próbowałbym zespawać

Antonina
11-08-2005, 10:44
Witaj i współczuje jak bym nie zobaczyła to bym nie uwierzyła klej raczej nie pomorze w grę wchodzi raczej wymiana stopki czy jak to się tam nazywa nie wiem jaki model tej twojej lampy ale może to ci spasuje

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=60202361
:( :(

Ale zapomniałam widziałam kiedyś program w telewizji na temat jakiegoś kleju i oni skleili jakieś części w samochodzie mocno narażone na przeciążenia nie wiem jak jest u nas z dostępem do czegoś takiego ale można by popytać w jakiś specjalistycznych sklepach

szymony
11-08-2005, 13:34
Żaden klej tego nie sklei, by wtrzymało takie obciążenie. Przynamniej nie w taki sposób jak to zrobiłeś. Jedynie słuszne rozwiązanie to wymiana stopki. W NP cirka 200zł o ile dobrze pamiętam. Można też nabyć jak już ktoś radził dawcę implantów i zrobić podmiankę.
Oba sposoby dobre i skuteczne, ale mają tą wadę że trochę trwają.
Jeżeli błyskograt jest Ci potrzebny na wczoraj, to pozostaje tylko reanimacja. Możesz to skleić nawet poxipolem, ale nie na styk jak to zrobiłeś. Musisz nawiercić conajmniej po dwa otwory w klejonych elementach, na kołki montażowe.Same kołki zrób z drutu stalowego. klejone element oczyść i odtłuść. Teraz całość możez skleić. Pamiętaj że poxipol schnie około dziesięć minut, ale pełnąwytrzymałość osiąga po dobie, o ile dobrze pamiętam.
Jak dobrze to zrobisz i będziesz delikatnie zakładał i zdejmował z sanek, to na jakiś czas ten paten wytrzymie. Wymiany jednak nie unikniesz.

darsedz
12-08-2005, 23:49
z własnych doświadczeń polecam super glue, poxipol i inne tego typu kleje sa kiepskie (kropelka, cyjanopan...), ale mysle, tez ze nie obedzie sie bez wymiany stopki (choc ja osobiscie bym ja probowal dorobic z innej lampki lub kawalka plastiku ;) )

pebees
12-08-2005, 23:55
z własnych doświadczeń polecam super glue, p
Tak samo kiepski jak reszta. Nie ma cech elastyczności.

Krycha
13-08-2005, 12:12
Witam - miałem podobną sytuację, 2 lata temu w Sylestra goniłem z aparatem na szyi, ktoś mnie tak ze szczęścia uściskał że lampa wypadła z mojegoF80-diagnoza urwana stopka, koszt? za orginał gość z serwisie chciał 200zł, ale po dłuższej romowie cena spadła do 50zł, za dorobienie kawałka plastiku o podobnym kształcie (widać wycięcie z czegoś większego) i przykręcenie małymi śrubkami wygląda to teraz tak, że od tego czasu się trzyma :-) Powodzenia.
P.s.
Serwis w Krakowie jak trzeba podam namiary.
Powodzenia

Tomx
13-08-2005, 15:47
Może te kleje (http://www.chester.com.pl) .

Siedziba w Łomiankich pod Warszawą

Tomx

Tomaszek
18-08-2005, 08:19
Dzięki za wszystkie rady. Dać 200 PLN za wymianę troszkę mi się nie uśmiecha a cena ta boli tym bardziej, że całą lampę SB-28 (wg właściciela mało używaną) można kupić za 600. Z kołkami montażowymi kłopot jest taki, że elementy są jednak malutkie ale kto wie - może jeszcze sprójbuję (oby nie było potrzeby!) Na razie skleiłem klejem cyjanoakrylowym (ponoć dobry) i jak na razie się trzyma. Na szczęście pęknięcie nie było prostopadłe tylko skośne i powierzchnia styku jest dosyć przyzwoita.
A propos serwisu w Krakowie - kiedyś był niezły serwis na Czapskich ale to były czasy aparatów mechanicznych. Zrób Krycha reklamę i podaj namiary na Forum.
Pozdrawiam,
T.

Krycha
19-08-2005, 23:38
Witam. Reklamy nie mogę zrobić (narazie) bo nie pamiętam nazwy servisu :oops: dawno to było i wogóle... ale ulicę pamiętam :lol: jest to Sienna, powyżej (czytaj kilka kroków w stronę Sukiennic) sklepu Campus (czy jak się to piszę). A nazwę servisu dokładną podam za kilka dni jak tylko kumpel z urlopu wróci i się do mnie odezwie.

szymony
22-08-2005, 21:07
Z kołkami montażowymi kłopot jest taki, że elementy są jednak malutkie ale kto wie - może jeszcze sprójbuję (oby nie było potrzeby!)

Malutkie :shock:
1mm średnicy wiertło powinno się zmieścić (nie chce mi się teraz robić dokładnych pomiarów)
To całkiem sporo :wink:
Sorry, ale odezwało się moje zboczenie modelarskie :mrgreen: