PDA

Zobacz pełną wersję : Zgubiony filtr UV przez serwis



ważka93
29-11-2014, 19:39
Witam,
Jestem tu po raz pierwszy i jestem raczej żółtodziobem potrzebującym pomocy. Serwis naprawiający mój aparat zgubił mój filtr nie spisał jednak żadnych danych oprócz tego, że był to filtr UV ( i oczywiście wiadomo, że było to 67mm bo pasował do obiektywu).
Niestety nie mam opakowania od tego filtru, bo aparat odkupiłam z całym zastawem akcesoriów
Zaproponowali mi filtr UV Selco .

MOJE PYTANIE: czy filtr UV może być przyciemniony? Bo mój był szary.
Mogę jedynie wstawić zdjęcie en face aparatu, ale niestety nie widać bocznych napisów, żeby stwierdzić jaki to był filtr

HYPER
29-11-2014, 19:46
nie moze byc. jesli byl przyciemniony to byl to raczej szary filtr.
selco to tandeta.

ważka93
29-11-2014, 20:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/eeo9hgvq82emstc/DSC_0715.JPG?dl=0)
Czy z tego zdjęcia da się cokolwiek stwierdzić jaki to filtr? (rodzaj)

Na pewno nie był przezroczysty.

filemoon
29-11-2014, 21:26
szary albo polaryzacyjny.

Doczu
30-11-2014, 13:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/eeo9hgvq82emstc/DSC_0715.JPG?dl=0)
Czy z tego zdjęcia da się cokolwiek stwierdzić jaki to filtr? (rodzaj)

Na pewno nie był przezroczysty.

Po tej focie to raczej ciężko będzie dojść co to za filtr.
A jeśli filtr na pewno nie był przeźroczysty to można też z całą pewnością stwierdzić, że nie był to filtr UV.
Jak piszą koledzy, albo szary, albo polaryzacyjny.
A miał pierścień, którym można było kręcić ?

ważka93
01-12-2014, 21:50
Dokładnie, można nim było kręcić..to zatem pewnie polaryzujący. Tylko jak mam w protokole złożenia zamówienia UV to raczej go już nie odzyskam.

Doczu
01-12-2014, 21:57
No tak. Wychodzi zatem że miałeś polara, ale jesli w protokole miałeś UV, to niestety na polara nie ma co liczyć.

ważka93
01-12-2014, 23:53
Za niewiedzę się płaci;) dzięki za pomoc

Mane
03-12-2014, 14:56
A nie można zasięgnąć wiedzy u źródła, skoro ktoś Ci sprzedał komplet to może wiec co sprzedawał :)

Doczu
03-12-2014, 15:39
Ale teraz nie ma to absolutnie żadnego znaczenia skoro na protokole jest napisane "filtr UV".

Radzilla
03-12-2014, 16:27
Skontaktuj się z serwisem i wyjaśnij, że chodzi o filtr polaryzacyjny, nie UV. Może do testów zdjęli filtr, a składając zestaw szukali filtra UV, którego nigdy nie było.

Doczu
03-12-2014, 17:45
Teraz to juz raczej musztarda po obiedzie bo serwisant bedzie sie opieral na tym co jest napisane w protokole a nie na tym co mowi klient.