spiritus
29-11-2014, 18:32
Na forach można znaleźć różnych ludzi tak więc pytam.
Spotkałem się dzisiaj na pewnej stronie z czapką z takim symbolem. Jak to prawnie wygląda? Można nosić coś takiego?
Nie żebym kupował i nosił tylko pytam z ciekawości bo akurat trafiłem na taką. Tutaj zdjęcie (nie chodzi mi o reklamę sklepu ani produktu):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/pol_pl_czapkaNONAZIczarna42556_1-2.jpg
źródło (http://rockmetalshop.pl/pol_pl_czapka-NO-NAZI-czarna--42556_1.jpg)
Poszukałem trochę w sieci i znalazłem to:
Art. 256. § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
Jednak to się odwołuje do znaków faszystowskich a nie przekreślonych.
Znajdę na sali kogoś kto drąży w temacie?
Spotkałem się dzisiaj na pewnej stronie z czapką z takim symbolem. Jak to prawnie wygląda? Można nosić coś takiego?
Nie żebym kupował i nosił tylko pytam z ciekawości bo akurat trafiłem na taką. Tutaj zdjęcie (nie chodzi mi o reklamę sklepu ani produktu):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/pol_pl_czapkaNONAZIczarna42556_1-2.jpg
źródło (http://rockmetalshop.pl/pol_pl_czapka-NO-NAZI-czarna--42556_1.jpg)
Poszukałem trochę w sieci i znalazłem to:
Art. 256. § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
Jednak to się odwołuje do znaków faszystowskich a nie przekreślonych.
Znajdę na sali kogoś kto drąży w temacie?