PDA

Zobacz pełną wersję : F75 i baterie :)



pebees
10-08-2005, 22:17
No więc kupiłem, zrobiłem trzy rolki filmu i po bateriach. W tym czasie aparacik był jedną dobę cały czas załączony (a pytałem - wyłączyłaś? oczywiście! :D). Czy to mogło byc przyczyna tak szybkiego wyczerpania bateryjek? Co, poza lampą i silniczkiem od AF, najwiecej zre prądu?

Dodam dodatkowe pytanie - ile można zrobi filmów zasilając aparat battery packiem? Mniej a po prostu tańsze są baterie? Czy też więcej ?

szymony
10-08-2005, 22:27
Skleroza (też mam) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pebees
10-08-2005, 22:48
Skleroza (też mam) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czy to oznacza, że doba na bateriach i baterie 'papa'? ;-)

ALF
10-08-2005, 23:37
mój F70 robił na 2xcr 123A od 15 do 24 filmów w zależności od baterii - najlepsze to warty 23-24, później philips 18-20, panasonic i duracel po 16-18...średnio, na film 1 zdjęcie z wbudowaną lampą i jakies 10% na długich szkłach...
teraz mam batterypacka i z kompletu aqu 2100 wychodzi 5-7 filmów, a 2300 7-9 filmów, ale 30-40% zdjęć z długimi szkłami...myślę, że aqu 2500 da rezultat w granicach 12-15 filmów...

Thrasher
11-08-2005, 00:30
Z tego co mi wiadomo to te zykłe paluszki AA, które to używa się w battery packu do F75 pozwalają na to aby móc zrobić kilka rolek więcej niż Cr2 i podobno można na nich dłużej pracować na mrozie a dodatkowo komplet (4 baterie AA) do zasilenia aparatu jest prawie 4 razy tańszy niż ten składający się z dwóch Cr2. Właśnie dziś otrzymałem tego gripa (głównie ze względu na ergonomię go zamówiłem a dokładniej na jej brak w moim odczuciu) i jestem bardzo z niego zadowolony. Po prostu nie chce mi sie odrywać ręki od aparatu :-) podłączony uchwyt nie robi wrażenia zbyt dobrze dopasowanego do aparatu szczególnie patrząc od strony wizjera ale za to F75 stał się cięższy (głownie zasługa baterii) pewniej leży w dłoni no i łatwo można zrobić zjęcie w pionie:-) na początku jak go podłączyłem to przez chwilę dziwiło mnie że AF cały czas dziala mimo tego że nie dociskałem spustu migawki, okazało sie, że ten drugi od gripa przyciskałem dłonią ale jest w nim taka blokada spustu migawki co rozwiązuje problem przypadkowego zrobienia zdjęcia. Troszke nie na temat napisałem :-) w każdym razie uważam, że zakup MB-18 do Nikona jest bardzo dobrą inwestycją - to oczywiście tylko moja skromna opinia.

boolek
11-08-2005, 00:42
Na mój gust trafiłeś na kiepskie baterie _ aparat włączony, nie ruszany przechodzi w stan uśpienia (chyba po 5 sekundach - ale tu można namieszać w custom set - tyle że nie wiem na ile bo w tej chwili nie mam manuala pod ręką) i w zasadzie nie pobiera prądu.
Co do Batery Packa - moim zdaniem to dla posiadacza 75ki konieczność - ergonomia zyskuje masakrcyznie a i ekonomia tysz...

pebees
11-08-2005, 08:08
Właśnie dziś otrzymałem tego gripa (głównie ze względu na ergonomię go zamówiłem a dokładniej na jej brak w moim odczuciu) i jestem bardzo z niego zadowolony.

Ile zapłaciłeś i gdzie kupiłeś? No i jak by Ci się udało parę fotek dobrych tego zrobić (z bliska, z róznych stron), to byłbym wdzięczny :)

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2005 ]

Na mój gust trafiłeś na kiepskie baterie _ aparat włączony, nie ruszany przechodzi w stan uśpienia (chyba po 5 sekundach - ale tu można namieszać w custom set .
Chyba nie, nie cały aparat przechodzi w stan uśpienia, a tylko niektóre jego funkcje (system pomiarowy AF - 8 , oczekiwanie na zdalne sterowanie - 10) mogą wyłaczać się po określonym czasie.
A kiepskie baterie to pewnie inna inszość - kitowe były ;-)

Thrasher
11-08-2005, 09:27
Zapłaciłem 270zł zamówiłem ze strony: www.sklepfotograficzny.pl ale z tego co mi wiadomo to był u nich ostatni taki grip. Przed zakupem dzwoniłem się dowiedzieć czy mają na miejscu w magazynie bo jeśli nie to lepiej nie zamawiać ze względu na to, że Nikon Polska raczej nie spieszy się ze sprowadzaniem takich akcesoriów. W jednym sklepie zamówiłem bo mieli napisane, że jest w magazynie ale okazało się, że nie ma a minimalny czas oczekiwania to 2 tyg. Znowu jak gdzie indziej dzwoniłem to powiedziano mi, że czas oczekiwania to ponad miesiąc, ale uparłem się żeby go znależć i jestem zadowolony:-) A to cytat ze stronu foto-net.pl "Uwaga! W chwili obecnej akcesoria Nikona bywają dostępna na tyle rzadko, że zamówienia na nie przyjmowane są w formie rezerwacji bez gwarancji dostawy. Za sytuację odpowiedzialna jest firma Nikon Polska." za To tam jest on w najlepszej chyba cenie 248zł. Dzwoniłem jeszcze do sklepu foto-bogutti: http://www.foto-bogutti.pl/product_info.php?cPath=29_38_133&products_id=318 i tam powiedziano mi, że zaginął im jeden na poczcie więc jak się odnajdzie to mogą wysłąć tylko trzeba złożyć zamówienie i czekać. Zdjęć niestety nie mam możliwości zrobić :-( ale nie jest to nic pięknego ani solidnego myśle, że uczciwą ceną za ten pojemnik na baterie byłoby jakieś 100-150zł w końcu to kawałek plastiku tylko mimo wszystko z tym plastikiem to zupełnie inny aparat ten F75.

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2005 ]
a tu widać go troche inaczej niż na większośći stronach może coś pomoże:-) http://www.pstryk.pl/opis.php/2644

pebees
11-08-2005, 09:44
A czy sa w ogóle jakieś akumulatorki zamiast cr2 ? Bo nic nie mogę znaleźć w necie. I czy można to stosować w ogóle zamiast zwykłych baterii cr2?

ALF
11-08-2005, 11:24
nie widziałem takich aqu...a gripa szukaj na allegro, dość często się trafiają :wink:

boolek
11-08-2005, 13:20
Jak masz blisko do Czeskiej Republiki - do Ostravy - to zapraszam - ja kupiłem gripa za równowartość 190 zlotych - nienajgorzej :mrgreen:

ddjj
13-08-2005, 02:34
Ja już zrobiłem na F75 pięć filmów i bateria wyświetla sie jako pełna. Swoją drogą ciekawe jak ta informacja na temat stanu baterii ma się do rzeczywistości. Może jest tak, ze ciągle pokazuje sie jako pełna a tuż przed śmiercią leci na łeb na szyję.
Ten grip to może być fajna rzecz, ale nie ze względu na baterie tylko na trzymanie aparatu. Szkoda że kosztuje 25% wartości aparatu.

Thrasher
13-08-2005, 10:15
ddjj myślę, że masz rację z tymi bateriami pewnie pod koniec jej żywotu dopiero się o tym dowiemy. Chyba nawet zalecane jest ją wymienić jak ten wskaznik bedzie pokazywał zużycie pół bateri. Dlatego i do bateri grip się przyda bo jak się wyczerpia paluszki to o nie nie trudno a te Cr3 w każdym sklepie nie są dostępne.Troszke mi się nie podoba, że analogiczne akcesoria Canona są zazwyczaj tańsze od Nikonowskich. Choćażby taki obiektyw 50mm 1.8D Nikona jest o 100zł droższy od jego Canonowskiego odpowiednika tak samo te gripy. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Czy te Nikonowskie są lepszej jakości?

pebees
13-08-2005, 12:48
a te Cr3 w każdym sklepie nie są dostępne.
CR2, i też nie są dostępne w każdym sklepie ;-)

Thrasher
13-08-2005, 13:21
A no tak przepraszam :-)

ray_knox
21-08-2005, 16:31
Hey! po raz pierwszy na tym forum, tak wiec witam wszystkich nikonowcow :D

wracajac do tematu....
sam niedawno wymienialem pierwsze baterie cr2 ze swojej f75tki. mimo deklaracji producenta, ze na komplecie nowych baterii mozna zrobic 12 36-klatkowych filmow (z blyskiem i dioda wspomagajaca AF przy polowie zdjec i w temp 20st C, btw bez lampy rzekomo mozna wyciagnac 40negatywow :) ) to u mnie pierwszy komplet starczyl na 3,5 rolki 36exp. faktem jest ze sporo zdjec robilem z lampa, bardzo czesto tez uruchamialem fotocele wspomagajaca AF, po czesci zeby poznac mozliwosci i funkcje nowego aparatu. z drugiej strony podejrzewam tez ze zostalem obdarowany jakimis slabymi bateriami, obecnie zmienilem panasonic na kodak.

w f75 najwiecej "pradu" pobiera lamapa blyskowa i fotocela AF. ale to tez zalezy od stylu fotografowania, jesli fotki robione sa tylko przy swietle dziennym to napewno wiecej rolek mozna zrobic na jednym komplecie. z kolei jesli ktos robi tylko zdjecia nocne (czyli dlugie i b. dlugie czasy naswietlania) to jeden komplet moze wystarczyc tylko na jedna noc:) w takim wypadku to juz tylko mb-18 dokupic :D

Zoidberg
21-08-2005, 19:22
Jak masz blisko do Czeskiej Republiki - do Ostravy - to zapraszam - ja kupiłem gripa za równowartość 190 zlotych - nienajgorzej :mrgreen:

Boolek a gdzie w Ostravie kupiłeś? Masz może namiary na sklepze sprzętem w CZ? Jakie sa tam ceny w porównaniu do naszych?
Pozdrawiam

boolek
21-08-2005, 21:42
Nie no, :shock: daj maila - bo bez obrazka nie trafisz - próbowałem to tu opisać ale czytając finalną wersję sam sie zgubiłem.
Co do cen - relacja dość przypadkowa - niektóre rzeczy tańsze, niektóre droższe (filtry BW tańsze; obiektywy droższe) - ja miałem farta - może i Tobie dopisze.
pzdr

ddjj
22-08-2005, 08:04
sam niedawno wymienialem pierwsze baterie cr2 ze swojej f75tki

ray knox a ja było z "padaniem" baterii? Płynnie spadała na wyświetlaczu, czy poleciała łeb na szyję?

boolek
22-08-2005, 14:22
sam niedawno wymienialem pierwsze baterie cr2 ze swojej f75tki

ray knox a ja było z "padaniem" baterii? Płynnie spadała na wyświetlaczu, czy poleciała łeb na szyję?
na łeb, na szyję

Wloszek
27-08-2005, 18:31
Wlasnie przezylem szok!! W poniedzialek byłem sobie w plnerze z dziewuchami... zrobilem tam 2 klisze, wylaczylem aparat. W ciagu tego tygodnia uzywalem go jeszcze dwa razy i nic nie wskazywalo na wyczerpanie baterii aż dzisiaj biore do reki f70tke i okazuje sie, ze nawet nie włącza się to pioruństwo, co moglo spowodowac takie rozladowanie?? jak baterie sa na wyczerpaniu to chociaz aparat sie włącza i pokazuje, ze bateria jest pusta i wtedy poprostu aparat nie odpowiada...
Nadaja sie aqu CR123 3,6V ?????????

pozdrawiam, Wojtek

ALF
28-08-2005, 02:29
a są do tego ładowarki?
ja na CR123A robię od 12 do 24 filmów...polecam zwłaszcza warty i philipsy

Wloszek
30-08-2005, 14:12
Tak Alfie są ładowarki do CR123A ale czy ma sens w ogóle wsadzanie 3,6V??? Nic sie nie stanie?? Na alledrogo jest troche aqu i ładowarek. Philipsy zrobily mi wlasnie tą brzydką niespodziankę i już wiecej ich nie kupie...

PS. Czy moze dolozyc i kupic BP??????

pozdrawiam, Wloszek

ALF
30-08-2005, 14:28
hmmm...sam się zastanawiam...może trafiłeś zleżałe...u mnie philipsy na drugim po warcie i na równi z GP...ale teraz jadę na batterypacku i raczej sięgnę po pojemne aqu AA :wink:

ray_knox
01-09-2005, 08:00
sam niedawno wymienialem pierwsze baterie cr2 ze swojej f75tki

ray knox a ja było z "padaniem" baterii? Płynnie spadała na wyświetlaczu, czy poleciała łeb na szyję?

w f75 wskaznik baterii jest tak jakby trzystopniowy: pelna ikonka baterii oznacza jej naladowanie, ikonka polowy baterii wskazuje na jej dosc powazne wyczerpanie, a gdy znika calkowicie ta ikona, to wtedy juz nawet migawki nie wyzwoli sie:) faktem jest, ze ten system nie jest do konca zbyt klarowny, aczkolwiek u mnie obylo sie bez niepotrzebnych niespodzianek: na tej polowce baterii (mowie o ikonce) udalo mi sie zrobic polowe (jesli nie prawie cala) rolki, poza tym gdy w wizjerze migal juz wskaznik krytycznego stanu baterii (wtedy nic nie dziala) mialem pod reka nowy komplet cr2. ale to dosc droga impreza:

|

wracajac jeszcze do zadanego pytania: o plynnosci nie ma na pewno mowy, jednak ja nie moge powiedziec, zeby baterie polecialy u mnie na leb i szyje:-D

Wloszek
01-09-2005, 14:31
Zaczynam krucjate w poszukiwaniu BP do F70.... obym znalazł bo bateriowy interes = drogi interes.

pozdrawiam

orion_64
01-09-2005, 15:06
Myślę że krucjata to może lekka przesada :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61973944
ten przynajmniej jest tańszy niż do f75 :mrgreen: do 75 za tą cenę to i owszem trzeba organizować krujatę :twisted:

qooba
01-09-2005, 15:40
ten jest do bani, brzydki i niedokładnie spasowany.
Włoszek wie, czego szukać ;-)

ALF
02-09-2005, 02:00
drogi i solidny z dodatkowym spustem jest tuż za rogiem (http://www.fotof70.webpark.pl/#3.%20Baterry%20Pack%20do%20F70%20b%EAd%B9cy%20jed nocze%9Cnie%20uchwytem%20do%20zdj%EA%E6%20w%20pion ie%20z%20dodatkowym%20spustem.)

ray_knox
02-09-2005, 13:04
jeszcze o bateriach cr2 w f75-tce :wink:

dzis w nocy robilem zdjecia na b. dlugich czasach naswietlania, ustawilem dwie ekspozycje (jedna po drugiej z przerwa ok 20-30min): pierwsza na ok 1h, druga na ok1,5h. co sie okazalo? po zamknieciu migawki w drugiej ekspozycji, wskaznik baterii, sygnalizowal stan krytyczny i zadnego zdjecia nie dalo sie juz zrobic :) po przyjsciu do domu wyjalem baterie, ok 10h polezaly w normalnej temperaturze pokojowej i obecnie znowu mam pelny wskaznik na wyswietlaczu :D