PDA

Zobacz pełną wersję : Portrety z dwudziestolecia



Umbra
27-11-2014, 19:57
Zawsze podobały mi się zdjęcia z tamtej epoki. Czym wtedy robiono zdjęcia? Jak to się przekłada na współczesny sprzęt? To był średni format? Mały obrazek?

jahu4
27-11-2014, 20:04
To były aparaty wielkoformatowe (format klatki co najmniej 9x12 cm/4x5")

Umbra
27-11-2014, 23:27
Można jeszcze gdzieś dorwać coś takiego w niskiej cenie?

adriansocho
28-11-2014, 01:22
Ba, można sobie zrobić camera obscura w wielkim formacie:)

Umbra
29-11-2014, 21:13
Zna ktoś książki o technice (światło) robienia zdjęć z tamtych lat?

morzon
29-11-2014, 21:16
Zna ktoś książki o technice (światło) robienia zdjęć z tamtych lat?

Jak na negatywach to niczym się to nie różni od tego co dzisiaj się robi.
Pokaż może jakieś konkretne zdjęcia jakie Ci się podobają.

doktor
30-11-2014, 01:31
Raczej o rysowanie Petzvala na portretach

freefly
30-11-2014, 01:55
Raczej o rysowanie Petzvala na portretach

Doktor daj spokój, bo zacznie się szukanie filtrów do PS z efektem obiektywu Petzvala, albo (http://i.fotomaniak.pl/fotomaniak/2013/07/petzvala-1.jpg);-)