Zobacz pełną wersję : Portrety z dwudziestolecia
Zawsze podobały mi się zdjęcia z tamtej epoki. Czym wtedy robiono zdjęcia? Jak to się przekłada na współczesny sprzęt? To był średni format? Mały obrazek?
To były aparaty wielkoformatowe (format klatki co najmniej 9x12 cm/4x5")
Można jeszcze gdzieś dorwać coś takiego w niskiej cenie?
adriansocho
28-11-2014, 01:22
Ba, można sobie zrobić camera obscura w wielkim formacie:)
Zna ktoś książki o technice (światło) robienia zdjęć z tamtych lat?
Zna ktoś książki o technice (światło) robienia zdjęć z tamtych lat?
Jak na negatywach to niczym się to nie różni od tego co dzisiaj się robi.
Pokaż może jakieś konkretne zdjęcia jakie Ci się podobają.
Raczej o rysowanie Petzvala na portretach
Raczej o rysowanie Petzvala na portretach
Doktor daj spokój, bo zacznie się szukanie filtrów do PS z efektem obiektywu Petzvala, albo (http://i.fotomaniak.pl/fotomaniak/2013/07/petzvala-1.jpg);-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.