PDA

Zobacz pełną wersję : Test Olympusa E-410 na fotopolis



Squier
04-05-2007, 10:16
Witam, pojawił się teścik ww. Olympusa http://fotopolis.pl/index.php?n=5829.
Muszę przynać, że ostrość zdjęć mnie powaliła. Wiem, że wyostrzane, ale robi wrażenie.
Pozdrawiam

hicks
04-05-2007, 13:53
Wlasnie chcialem wklejac, 510 moze byc niezlym aparacikiem + 12-60/2,8-4 lampka i do domu wiecej nie trzeba.

Smurf
04-05-2007, 14:34
Przeczytajcie ten watek na forum Olympusa - wiele wyjasnia:
http://forum.olympusclub.pl/topics22...vt10305,24.htm (http://forum.olympusclub.pl/topics22/test-e410-na-fotopolis-vt10305,24.htm)

tomhagen
04-05-2007, 15:07
ale sie tam chłopcy ślinią. "Szykuje się niezłe przemeblowanie na rynku foto!" :-D

Czornyj
04-05-2007, 15:13
Przeczytajcie ten watek na forum Olympusa - wiele wyjasnia:
http://forum.olympusclub.pl/topics22...vt10305,24.htm

Olek zastosował stary numer producentów kompaktów - USM, potem USM i jeszcze trochę USM. Niestety, cudów nie ma. Im mniejsza matryca/film, tym gorzej - takie są prawa fizyki.

tomhagen
04-05-2007, 15:23
czornyj a jak usm rzutuje na szczegołowoś obrazu w tescie fotopolisu ??

Czornyj
04-05-2007, 15:37
USM zwiększa kontrast lokalny, więc siłą rzeczy zwiększa się ilość widocznych szczegółów. Na zdjęciach ewidentnie widać ślady bardzo agresywnego ostrzenia, stąd wrażenie ostrości. Aby dokonać miarodajnego porównania "ostrości" zdjęć z tego olka, należałoby porównać pliki RAW z tego aparatu.

Przykład - ten sam NEF z D2H. Pierwszy wywołany autentycznie, całkowicie bez jakiegokolwiek wyostrzenia, drugi potraktowany bardzo silnym USM (sharpness high i jeszcze dodatkowo USM 100:3:0 - jak widać ilość detalu w "magiczny sposób" wzrasta:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/5dych1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/5dych2.jpg)

tomhagen
04-05-2007, 16:16
hehehe sprytne

life
04-05-2007, 18:56
ale szumy ma przyzwoite ;P

Smurf
04-05-2007, 19:28
Wszystkie zdjęcia, które są do pobrania na fotopolis.pl zostały zrobione przy ISO 100, a na zdjeciu:
http://www.fotopolis.pl/download/P4240105.JPG
szumy i tak są bardzo wyraźne, a ostrość juz nie "rzuca na kolana"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Czornyj
04-05-2007, 19:39
ale szumy ma przyzwoite ;P

o szumach też trudno coś powiedzieć, jeśli były potraktowane odszumiatorem w aparacie. Przykład - NEF z D2H ISO800, crop 100%, wywołany w C1 bez redukcji i z redukcją szumu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/szumi1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/szumi2.jpg)

ppfalcon
05-05-2007, 23:01
Chyba Ci ktoś zasłonił fotografowaną modelkę :)