Zobacz pełną wersję : Test Olympusa E-410 na fotopolis
Witam, pojawił się teścik ww. Olympusa http://fotopolis.pl/index.php?n=5829.
Muszę przynać, że ostrość zdjęć mnie powaliła. Wiem, że wyostrzane, ale robi wrażenie.
Pozdrawiam
Wlasnie chcialem wklejac, 510 moze byc niezlym aparacikiem + 12-60/2,8-4 lampka i do domu wiecej nie trzeba.
Przeczytajcie ten watek na forum Olympusa - wiele wyjasnia:
http://forum.olympusclub.pl/topics22...vt10305,24.htm (http://forum.olympusclub.pl/topics22/test-e410-na-fotopolis-vt10305,24.htm)
tomhagen
04-05-2007, 15:07
ale sie tam chłopcy ślinią. "Szykuje się niezłe przemeblowanie na rynku foto!" :-D
Przeczytajcie ten watek na forum Olympusa - wiele wyjasnia:
http://forum.olympusclub.pl/topics22...vt10305,24.htm
Olek zastosował stary numer producentów kompaktów - USM, potem USM i jeszcze trochę USM. Niestety, cudów nie ma. Im mniejsza matryca/film, tym gorzej - takie są prawa fizyki.
tomhagen
04-05-2007, 15:23
czornyj a jak usm rzutuje na szczegołowoś obrazu w tescie fotopolisu ??
USM zwiększa kontrast lokalny, więc siłą rzeczy zwiększa się ilość widocznych szczegółów. Na zdjęciach ewidentnie widać ślady bardzo agresywnego ostrzenia, stąd wrażenie ostrości. Aby dokonać miarodajnego porównania "ostrości" zdjęć z tego olka, należałoby porównać pliki RAW z tego aparatu.
Przykład - ten sam NEF z D2H. Pierwszy wywołany autentycznie, całkowicie bez jakiegokolwiek wyostrzenia, drugi potraktowany bardzo silnym USM (sharpness high i jeszcze dodatkowo USM 100:3:0 - jak widać ilość detalu w "magiczny sposób" wzrasta:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/5dych1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/5dych2.jpg)
tomhagen
04-05-2007, 16:16
hehehe sprytne
ale szumy ma przyzwoite ;P
Wszystkie zdjęcia, które są do pobrania na fotopolis.pl zostały zrobione przy ISO 100, a na zdjeciu:
http://www.fotopolis.pl/download/P4240105.JPG
szumy i tak są bardzo wyraźne, a ostrość juz nie "rzuca na kolana"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
ale szumy ma przyzwoite ;P
o szumach też trudno coś powiedzieć, jeśli były potraktowane odszumiatorem w aparacie. Przykład - NEF z D2H ISO800, crop 100%, wywołany w C1 bez redukcji i z redukcją szumu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/szumi1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/szumi2.jpg)
ppfalcon
05-05-2007, 23:01
Chyba Ci ktoś zasłonił fotografowaną modelkę :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.