PDA

Zobacz pełną wersję : d5100 vs d3300



niantic
26-11-2014, 20:33
witam serdecznie

chciałem podpytać praktyków o pewną rzecz...mianowicie-zastanawiam się nad wymienionymi aparatami

oczywiście przerabiałem testy etc etc etc...

chodzi mi jednak o pewien aspekt jakim jest szeroko pojęta dynamika tonalna.... mam namyśli oczywiście tak z grubsza możliwości wyciągania elementów z cieni oraz ogólne zachowanie w trudnych warunkach jakie stwarza fotografia krajobrazowa

d3300 wedle optycznych jakoś w tym segmencie ponoć nie błyszczy / d5100 natomiast jest chwalony...zastanawiam się jednak czy różnica jest rzeczywiście mocno zauważalna czy jedynie symboliczna...

być może ktoś z Państwa posiada takową wiedzę popartą praktyką / własnymi doświadczeniami?

pozdrawiam

GonzoG
26-11-2014, 22:54
Różnica jest taka jak między 12b a 14b, bo cała seria D3x00 zapisuje RAWy tylko 12b.
Czyli można zapisać 4x więcej informacji.

sl011
26-11-2014, 23:43
Przecież wg optycznych "Osiągi matrycy D3300 w tej kategorii prezentują się całkiem dobrze."
Warto także zauważyć, że między jednym a drugim testem upłynęły prawie 3 lata. Przez ten czas konkurencja oraz sam Nikon wypuścili wiele bardzo dobrych aparatów, więc jest więcej powodów do wybrzydzania.
Temat porównywania obu aparatów był już tu kiedyś wałkowany i jeżeli dobrze pamiętam, możliwości matryc tych dwóch aparatów są zbliżone.

niantic
26-11-2014, 23:49
dzięki za odpowiedzi

gonzog-słuszna uwaga...a moje niedopatrzenie-12 a 14 bit to zwłaszcza w momentach narażenia na przepalenia itp itd cholernie istotna sprawa.... dobrze, że mi ją wskazałeś

slo11- cytuje z optycznych fragment przy wyciąganiu z cieni "Generalnie obydwa porównywane aparaty (canon 1200d) nie poradziły sobie najlepiej. Zaszumienie obrazu z D3300 (szczególnie w niebieskim kanale) jest silne, nawet przy ISO 100"...

tutaj d5100 wypadł lepiej - teoretycznie ;)

pozdrawiam panowie