ku6i
24-11-2014, 20:33
Od czasu do czasu wypożyczamy z zaprzyjaźnionej firmy kamerę aby rejestrować szkolenia i warsztaty jakie są u nas przeprowadzane. Z racji tego, że ostatnio takich imprez było nieco więcej, po podsumowaniu kwot z faktur za wynajem okazało się, że chyba warto się zastanowić się nad zakupem własnego sprzętu. Zadanie wyboru sprzętu (kamera + statyw) padło na mnie, dlatego, że ja do tej pory zajmowałem się obsługą kamery. Obsługa to duże słowo, rozstawiałem sprzęt, podpinałem do gniazdka, ustawiałem kadr, tryb "auto" i wymieniałem karty pamięci podczas nagrania. Żadnych dynamicznych ujęć itp, tylko rejestracja na nasze wewnętrzne potrzeby. Sprzęt który pożyczaliśmy do tej pory to Sony PMW-EX3, ale to przerost formy nad treścią dla naszych potrzeb, a po prostu innej kamery do wypożyczenia nie było.
Czy ktoś może polecić jakiś sensowny sprzęt do kwoty 4000 zł brutto za całość?
Wymagania:
- dobra jakość nagrania przy gorszym oświetleniu (np. przy przygaszonych światłach podczas prezentacji puszczanej z laptopa),
- zapis na kartach SD,
- możliwie szeroki kąt,
- możliwość zasilania bezpośrednio z gniazdka (nie mam pojęcia czy kamery w takim budżecie mają taką możliwość),
- możliwość wpięcia zewnętrznego mikrofonu (w przyzwoitej cenie, do 300 zł),
- nie obraziłbym się za 2 sloty SD,
- co do wymagania wobec statywu, to ciężko cokolwiek powiedzieć, może poza tym żeby był stabilny ;)
Szukając pobieżnie w internecie znalazłem coś takiego:
http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-canon-hfg25-8063b004aa-553496/
http://allegro.pl/statyw-benro-kh-25-kh25-z-glowica-olejowa-krakow-i4792798238.html
Czy ten sprzęt do czegokolwiek się nadaje? Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo w temacie jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę.
Czy ktoś może polecić jakiś sensowny sprzęt do kwoty 4000 zł brutto za całość?
Wymagania:
- dobra jakość nagrania przy gorszym oświetleniu (np. przy przygaszonych światłach podczas prezentacji puszczanej z laptopa),
- zapis na kartach SD,
- możliwie szeroki kąt,
- możliwość zasilania bezpośrednio z gniazdka (nie mam pojęcia czy kamery w takim budżecie mają taką możliwość),
- możliwość wpięcia zewnętrznego mikrofonu (w przyzwoitej cenie, do 300 zł),
- nie obraziłbym się za 2 sloty SD,
- co do wymagania wobec statywu, to ciężko cokolwiek powiedzieć, może poza tym żeby był stabilny ;)
Szukając pobieżnie w internecie znalazłem coś takiego:
http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-canon-hfg25-8063b004aa-553496/
http://allegro.pl/statyw-benro-kh-25-kh25-z-glowica-olejowa-krakow-i4792798238.html
Czy ten sprzęt do czegokolwiek się nadaje? Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo w temacie jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę.