PDA

Zobacz pełną wersję : Joana Kustra - warsztaty Kraków styczeń 2015



Jacek_Z
22-11-2014, 22:00
Czasami niektórzy mnie namawiali na zorganizowanie czegoś na TOPie jeśli chodzi o plenery czy warsztaty. No to uległem. Kiedyś złożyłem propozycję Joannie Kustrze (czyli naszej forumowej Qstrze), a ona powiedziała, że ... bardzo chętnie :) Ponieważ zasugerowała okolice Krakowa, to do roboty zaprzęgnąłem także czornego, który tak się zaangażował, że załatwił nam partnerstwo Canona, NECa i X Rite. Również stylizacje robione prze Marcina Kulaka sę nietuzinkowe. Dokładając zakwaterowanie w pałacu to mamy warsztaty naprawdę full wypas.

Jeśli ktoś nie kojarzy, kto to Joanna Kustra i jakie zdjęcia robi to polecam jest stronę www.joannakustra.com (zobaczcie to na dużym monitorze!) lub wpisać w google grafiki jej imię i nazwisko.
Tu linki do prac na naszym forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=227147
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=212086
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=243224
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=248913
i wiele innych. Macie szukajkę, znajdziecie więcej :)
tu filmik https://www.youtube.com/watch?v=AJGFg6I4yoU#t=12

Plan jest taki. Warsztaty są 2-częsciowe. Przy czym nie trzeba brac udziału w obu częściach (np zainteresowani obróbką mogą wybrać się tylko na drugą część).

Część 1. Skrócony program - FOTOGRAFICZNE WARSZTATY KREATYWNEGO PORTRETU MODOWEGO:
- omówienie i prezentacja sprzętu studyjnego
- współpraca z ekipą (stylista, wizażysta itd)
- praca z modelką
- oświetlenie studyjne, praca ze światłem błyskowym i ciągłym (zalety i wady)
- rodzaje oświetlenia w fotografii mody (fashion, glamour, beauty)
- kompozycja i plastyka obrazu
- kreatywne oświetlenie, sztuka improwizacji

Tak naprawde to ten program wisi tutaj tak "dla formalności" - punkty jak punkty, wszędzie takie same. Ale przecież jej zdjęcia nie sa takie jak inne... Bo istotne jest to, co ona powie, pokaże, przekaże. Swoje spojrzenie, filozofię, podejście do tematu. To warsztaty jak najbardziej autorskie. Tu się dowiecie jak robi to ona, dlaczego robi tak, a nie inaczej. Joasia będzie z nami całe 4 dni będzie można z nią porozmawiać także poza sesją, po posiłkach itd. Chcemy wtedy usiąść, omówić i powybierać Wasze zdjęcia, jakie będą obrabiane w kolejne 2 dni (o ile będziecie na częsci 2).

Będą funkcjonowały dwa równoległe studia foto, dwie modelki (każdego dnia dwie inne). Sesje będą od rana do obiadu, zmiana stylizacji i dalej sesje od obiadu do kolacji. Intensywne fotografowanie, tylko kilka osób. W 2 dni warsztatów zrobimy w sumie 8 stylizacji. Pierwszy dzień cztery w stylu bardziej malarskim, "barokowym", charakterystycznym dla Joasi, drugiego dnia cztery w stylu beauty. Za stylizacje będzie odpowiedzialny Marcin Kulak - artysta pracujący dla np Szymona Brodziaka, stylista marki answear.com wykładowca Artystycznej Alternatywy. Polecam zerknąć na jego profil na FB https://www.facebook.com/PortfolioMarcinKulak
Pozyskałem jako partnera warsztatów firmę - znanym zapewne większości z nas sklep internetowy - www.fripers.pl która to "postawi" nam studio, a także ufunduje bony zakupowe (w poniedziałek podam w jakiej kwocie).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/start_850-2.jpg
źródło (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/23/start_850.jpg)

Część 2. Skrócony program - WARSZTATY POSTPROCESSU BEAUTY:
- wywołanie RAWów
- nieinwazyjny retusz skóry, usuwanie skaz
- korygowanie kształtów sylwetki, korekta włosow i mejkap'u
- korekcje barwne, podmiana kolorów
- kreatywne rozwiązania, "malowanie światłem", nadawanie ostatecznego szlifu fotografii
- wyostrzanie zdjęć i zapisywanie do druku i do Internetu

Zdjęcia jakie będą obrabiane to te z sesji z pierwszych 2 dni. Jesli ktoś pojedzie tylko na postprocess to otrzyma od nas materiał (pliki Joasi, moje, innych uczestników), a jak będzie chciał to będzie materiał przywieziony z domu.

Na te część też pozyskaliśmy ciekawych partnerów Canon zaoferował się z ploterem i materiałami eksploatacyjnymi, będziemy mogli drukować nasze fotografie gratis przez całe 2 dni :) NEC użyczy nam swoje profesjonalne monitory, modele z najwyższej półki, z dużymi ekranami i w ogóle przedpremierowe egz. ;) X-Rite to z kolei kalibratory. Będą w użyciu na początku warsztatów, zainteresowani będą mogli oprofilować swoje monitory - np przywiezione laptopy.
Krótkie wprowadzenie do części poświęconej postprocesowi poprowadzi w sobotę ... czornyj. O jego wiedzy mamy chyba ;) tu wszyscy jak najlepsze zdanie. Zostaną omówione zagadnienia związane z standaryzacją koloru, tzn oprofilowanie sprzętu itd.
Obróbkę Joasia prowadzi na Photoshopie CS6, CC to praktycznie bliźniak. Osoby, które nie mają ww programu mogą pobrać miesięcznego triala ze stron Adobe (tylko nie za wcześnie to zróbcie, by trial nie wygasł ;))

Termin:
Część pierwsza, foto, czwartek i piątek 15 i 16 stycznia 2015 (brak miejsc)
Część druga, obróbka, sobota i niedziela 17 i 18 stycznia 2015 (brak miejsc)

UWAGA: w związku z brakiem miejsc na część studyjną w terminie 15, 16 stycznia postanowiliśmy tydzień później zrobić powtórkę warsztatów.
Czyli mamy dodatkowe terminy
22 i 23 stycznia studio (brak miejsc)
24 i 25 stycznia obróbka - jeszcze jest kilka miejsc.

Miejsce:
Pałac w Paszkówce, 30 km od Krakowa www.paszkowka.pl

Cena:
Część pierwsza - warsztaty fotograficzne 1600 zł, pobyt 245 zł (nocleg i wszystkie posiłki)
Część druga - warsztaty obróbkowe 850 zł, pobyt 245 zł

Wszystkie ceny brutto, za warsztaty FV wystawi firma AWO, za pobyt - Pałac w Paszkówce. Osoby, które wezmą udział w obu częściach dostaną rabat - nocleg ze śniadaniem z piątku na sobotę gratis. Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą zaoszczędzić nie wykupując pobytu. Ilość miejsc ograniczona, na częsci fotograficznej 8 - 10 osób (na 2 studia, czyli 4 - 5 fotografuje modelkę), na postprocess przewiduję więcej, około 15.

Zapisywać sie można tutaj, bądź przez moją www.jjstudio.pl - tam tez newsletter o kolejnych imprezach - warto się zapisać.
Chętnych będzie zbierała też Joasia na FB, a ma spore grono fanów. Także mozliwe, że info pojdzie po linii Canona i Neca, a za tydzień będzie ogłoszenie na optyczne.pl Jestem strasznie ciekaw jak to pójdzie. Może miejsca się rozejdą w tydzień? ;) Także zastanawiajcie się krótko.

Macie pytania?

ars
22-11-2014, 22:45
Jacku z własnym lapkiem trzeba być ?

Jacek_Z
22-11-2014, 22:57
Sobota i niedziela - tak. Nie zapewnimy tylu stacji graficznych ilu uczestników. Będą do dyspozycji monitory NEC, które podepniemy pod wasze laptopy. Monitory będą najrózniejsze, nie kazdy będzie miał identyczny sprzet. To będzie górna płka, niektóre o bardzo duzych przekątnych (największy dostanie Joasia).
Drugiego dnia się pozamieniamy, monitory będą skalibrowane sprzętowo, więc to nas nie spowolni.

JAP
23-11-2014, 02:57
No to ja się zapisuję na obie części!
Póki co dla formalności wystarczy taki wpis?
Napisz Jacku gdzie i do kiedy trzeba wpłacić kaskę.

Jacek_Z
23-11-2014, 13:45
Poproszę PW koniecznie z podanym imieniem, nazwiskiem, nr telefonu i dobrze by było też z emailem. Tam sobie dogadamy resztę szczegółów, np czy będziesz z nami nocował, bo widzę, że jesteś z Krakowa, masz do Paszkówki blisko.
Kasę - do mnie. Miejsc w których jest info o warsztatach jest kilka, liczyć się będą nie deklaracje, a wpłaty. Bo przekonałem się że z deklaracjami bywa różnie (tzn nie traktuj tego osobiście, Ty nie nawaliłeś ;)).

eSPARROW
23-11-2014, 14:37
Warsztaty zapowiadają się fantastycznie i z pewnością takie będą. Dla mnie za drogo, ale na pewno warte tej ceny.

Jacek_Z
23-11-2014, 18:56
Ty chyba wolisz plenery niż studio :), do zobaczenia więc w czerwcu. Bo przyjedziesz?

JAP
23-11-2014, 19:46
poszła więc PW

fafniak
23-11-2014, 20:23
Wstępnie zapisuje sie na warsztaty obróbkowe

Jacek_Z
23-11-2014, 23:03
Cieszę się :)

oper
25-11-2014, 00:50
Rozważcie proszę jakiegoś webcasta z tej części obróbkowej, chętnie bym wziął udział zdalnie, za opłatą oczywiście.
Choć i całość mnie kusi :)

Jacek_Z
25-11-2014, 01:40
Zastanawiam się właśnie nad nagraniem tego co będzie się działo na komputerze Joasi + trzeba by rejestrować także głos.
Tylko tego będzie prawie 4x4 godziny. 16 godzin w FHD trochę zajmie. Trzeba by to skomasować, a i tak będzie tego dużo
Czym zgrać to co się wyświetla na monitorze?

Z sesji foto też zresztą chcę backstage video. Ale ja się zawsze za to zabieram. Może tu ranga warsztatów mnie zdopinguje by wreszcie to dopiąć do końca.

PS - niech cisza na forum was nie zwiedzie. Jest już 8 osób na część foto i 7 na postprocess. A tak właściwie to się jeszcze nie zaczęła reklama warsztatów ... i nie wiem czy jest sens ją robić, bo za pare dni nie będzie o czym mówić :)

jacek_wozniak
25-11-2014, 09:17
jakbyście ogarnęli tutorial dostępny online później z tego za jakieś 300-500zł z obu wydarzeń w dobrej jakości to też pewnie dużo by się na to rzuciło :)

moira
25-11-2014, 11:20
Dokładnie. Ja niestety nie dam rady bo trochę drogo i niestety za daleko, ale na wersję cyfrową warsztatów (zwłaszcza postproces) z chęcią bym się skusił.

Jacek_Z
25-11-2014, 12:20
Na część fotograficzną w terminie 15 i 16 jest już komplet. Teraz przyjmuje na listę rezerwową, czekając na wpłaty od 10 uczestników.
Na postproces jest jeszcze kilka miejsc (bo tam będzie w ogóle więcej uczestników niż w częsci foto warsztatów).

Śprotek
25-11-2014, 12:55
Wszystkim uczestnikom gorąco zazdroszczę, choć finanse pewnie nie pozwolą. Ale może coś się wydarzy i będę jakoś mógł dołączyć do części pierwszej (choć jest już komplet).

Właśnie, może jakoś utrwalić materiał z warsztatów i za opłatą udostępniać?

Mathis
26-11-2014, 10:23
i ja się przyłączę do prośby o film warsztatowy z postprocesu - sądzę, że jeżeli byłoby nagrane "wszystko" to cena identyczna jak za obecność na miejscu nie odstraszy, ja przynajmniej tyle chętnie zapłacę i zapisuję się od razu na taki film.

Jacek_Z
26-11-2014, 12:02
Muszę porozmawiać z Joasią na ten temat. Choć sam jestem nieco sceptyczny do tego pomysłu.
Myślałem o rejestracji dla uczestników.

@fafniak - na część studyjną, fotograficzna mamy już duży nadkomplet (15 osób na 10 miejsc), na postproces zostało ostatnie kilka miejsc i długo to nie potrwa jak znikną. Zastanawiaj się szybciej ;)

Marta**
28-11-2014, 11:39
poszła PW :)

Jacek_Z
28-11-2014, 12:06
UWAGA: w związku z brakiem miejsc na część studyjną w terminie 15,16 stycznia postanowiliśmy tydzień później zrobić powtórkę warsztatów. Czyli mamy dodatkowy termin 22-25 stycznia. NA RAZIE są na niego miejsca (kilka). Za moment ich nie będzie, pójdzie mailing ze sklepu Fripers i reklama na optyczne (nawet nie wiem czy ją dam, bo może będzie po wszystkim już wcześniej).
Są ostatnie miejsca na postproces 17 i 18 stycznia.
fafniaczku ;) - milczysz Skonkretyzuj się. Masz teraz 2 terminy na postprocess - 17, 18 i 24, 25.


Rozmawiałem z Joasią o nagrywaniu postprocesu.
Też nie jest za tym pomysłem.
Chcemy nagrać jakiś fragment, jej podejście do jednej z czynności jaką robi (co to będzie - nie ustaliliśmy), to będzie taki tutek, wrzucony na Vimeo czy YT.

fafniak
03-12-2014, 19:12
Jacku - niestety muszę liczyć na to że uda się jakoś psim swędem załapać w ostatniej chwili
Szykują mi się produkcje na styczeń a do tego terminy sa płynne
To moja praca... więc muszę zwolnić miejscówkę i liczyć na jakiś cud
Wściekły jestem ale ponieważ to sa nawet 10 dniowe produkcje - to sam rozumiesz :(

qstra
10-12-2014, 02:05
Dzieki Kochani za zainteresowanie!
Caly czas sa jeszcze miejsca na retusz i kilka na fotografie!
Jako maly przedsmak wrzucam swieza fotke przed i po (wlasnie idzie do druku, okladka magazynu) - takich i innych sztuczek bedziecie mieli mozliwosc nauczyc sie na warsztatach!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.joannakustra.com/user/retusz_kustra1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.joannakustra.com/user/retusz_kustra2.jpg)

Zapraszam cieplo! :)

adrian
19-01-2015, 14:45
Tak jak Jacek pisał - warsztaty były na prawdę full wypas. Organizacyjnie super, sprzęt rewelacja, ale po tym co Joasia pokazywała na zajęciach obróbkowych (byłem tylko na tej części) dalej zbieram szczękę z podłogi.

Był taki ogrom wiedzy i trików, że będę potrzebował trochę czasu, żeby to przetrawić :mrgreen:

Carlos_lo
21-01-2015, 09:47
ja tez bardzo sie ciesze i chcialem bardzo ladnie podziekowac Joasi i Jackowi - dziekuje



Sent from my iPhone using Tapatalk

abre
22-01-2015, 22:23
Ja też bardzo dziękuję! Wspaniale uporządkowaliście mi wiedzę i pokazaliście nowe rzeczy. Jeśli ktokolwiek miałby jeszcze wątpliwości czy brać udział w warsztatach, które organizują Jacek lub Czornyj to może się tych wątpliwości pozbyć :)

Joasiu, dziękuję za świetną atmosferę i wieczorne integracje :) I za to, że zdecydowałaś się przyjechać. Mam nadzieję, że możemy liczyć na powtórkę! :)

ars
25-01-2015, 22:11
Dzięki ogromniaste za możliwość zobaczenia Joasi w swojej obróbkowej akcji :) Niby techniki teoretycznie znane ale po "kustrowemu" brzmią świetnie. :) Dzięki dla Joasi i Jacka, było fajnie i postanowiłem sobie dzięki tym warsztatom zrobić reset swojego podejścia do zdjęć i zacząć jeszcze raz ponownie...może nie jest za późno :) Czekamy na grupówki :)