PDA

Zobacz pełną wersję : głowica pistoletowa



Leon666
22-11-2014, 18:29
Zabieram się do zakupu głowicy pistoletowej do fotografii przyrodniczej. Mam statyw Camrock TXC66 i zestaw D7100 + N 70-300 VR, w przyszłości jakieś cięższe tele, może Tamron 150-600. Czy ktoś ma bądź używał takich głowic:
- Camrock H110
- Polaroid taka http://allegro.pl/polaroid-glowica-pistoletowa-canon-6d-7d-60da-60d-i4782256002.html
Czy jednak lepiej coś droższego typu któryś Manfrotto?

jaroo1
22-11-2014, 19:26
kup kulową głowicę lepiej na tym wyjdziesz.

Leon666
22-11-2014, 23:04
Czy mógłbyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź? Mam kulową głowicę podstawową na 2 pokrętła, która była razem ze statywem. Nie nadaje się do śledzenia obiektu bo jest za wolna. Poza tym ma lekkie luzy i przy zdjęciach statycznych zawsze muszę brać lekką poprawkę bo potem kadr opada.Skłaniam się bardziej ku głowicy camrock bo chyba jest wygodniejsza.

nikoniarz
22-11-2014, 23:41
Kup porządny statyw z porządną głowicą. Myślisz, że H110 będzie lepsza od obecnego zestawu? Zapomnij. Tak jak napisano wyżej- kup przynajmniej porządną głowicę

jaroo1
23-11-2014, 00:09
kup porządną kulę jakiejś dobrej marki ,raz wydasz i masz spokój na dłużej

adriansocho
23-11-2014, 11:16
raz wydasz i masz spokój na dłużej

To chyba uniwersalne hasło, bo w wielu dziedzinach jest tak, że jak kupimy rzecz 4x droższą niż najtańsza z danej kategorii, to posłuży odpowiednio dłużej. Wiadomo, że nie warto kupować taniochy, ale czasami występują ograniczenia finansowe i konieczność optymalizacji koszt-jakość. Dlatego chyba lepiej podać jakieś konkrety, np. co dostaniemy za 100, 200, 400, 1600 pln i jakie to ma wady/zalety.

Leon666
24-11-2014, 12:32
To może konkretnie ktoś doradzi "nie kupuj H110 bo ...., a kup Manfrotto 222 bo..."
Gdzieś przeczytałem, że MN222 może znacznie więcej utrzymać niż deklarowane 2,5kg, a zależy mi jednak żeby w pionie ją można było sterować. Myślę ewentualnie nad MN 322RC2 tylko nie wiem czy ma w zestawie płytkę do ustawiania jej w pionie.

Leon666
28-11-2014, 23:35
To może spytam inaczej. Którą głowicę byście polecali z Manfrotto: 222, 322, 324. 327 wykluczam bo za drogo. Chyba że jakaś dobra kulowa też się sprawdzi przy fotografii przyrodniczej, bo na pewno będzie bardziej uniwersalna do innych tematów. Co wy na to. Bo skłaniałbym się jednak po poczytaniu różnych wątków ku MN324.

Leon666
29-11-2014, 00:19
A co powiecie na głowicę Triopo B-3 do zestawu z tele 150-600?

Leon666
02-12-2014, 12:20
Nikt nic nie ma do powiedzenia?
Stanęło jednak na kulowej, ale teraz pytanie czy triopo B-2 czy B-3. B-3 trochę duża, szczególnie do mojego lekkiego statywu. B-2 udźwig ma chyba wystarczający pod obecny i planowany zestaw.