PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać takie kolory



urbizdw
21-11-2014, 21:54
Witam,
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć w jaki sposób mogły być obrabiane takie fotki (aby uzyskać takie kolory)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1465890_751512341564186_5541773569139193415_o.jpg (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1465890_751512341564186_5541773569139193415_o.jpg)

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/1979205_738460119536075_7858020969502506444_o.jpg

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10714409_738377179544369_56108273160714918_o.jpg

mandraghora
22-11-2014, 04:26
Obstawiałabym zmianę tinty w kalibracji aparatu i ogólnie bawienie się kolorami przy wywoływaniu RAWu + zmniejszenie jaskrawości/nasycenia.

urbizdw
22-11-2014, 09:01
czyma ktos z Was uzyczyc w podobie RAWa .... chcialbym sprobowac wywolac zgodnie z zaleceniami :)

SerU
22-11-2014, 09:45
Na pierwszych dwóch przede wszystkim nasycenie zielonego jest na zero, dodatkowo światła i cienie lecą lekko w czerwień/pomarańcz - dziewczynka w lesie ma aż pomarańczowe zęby. Tę obróbkę nazwałbym surrealistyczną - ale to tylko moja opinia ;)

urbizdw
22-11-2014, 09:53
mi sie bardzo podobaja :) masz moze jakiegos rawa w podobie?

urbizdw
22-11-2014, 15:02
Czy da się taką obróbkę osiągnąć za pomocą Lightrooma?

Andrzej1974
22-11-2014, 17:53
Naprawdę podobają Ci się pomarańczowe zęby? ;-)
Co do drugiego pytania... a dlaczego Lr miałby sobie nie poradzić z taką obróbką?

urbizdw
22-11-2014, 20:57
czy ma ktos jakiegos rawa co moglby wywowal go w stylu zdjecia z pierwszego linku?

witboy
22-11-2014, 21:10
ale po co raw idz zrobic zdj i bedziesz mogl sie pobawic ja nawet identycznie zdj dzis obrabialem i jak bylo powiedziane zielen na zero troszke kontrastow i mikrokontrastu lokalnie, z twarzy ja osobiscie zdjelem ten pomarancz bo dla mnie to ochyda, ale ja swiatla dawalem bardziej w hmmm oliwke niz pomarancz zeby lepiej wb na twarzy uzyskac

mandraghora
22-11-2014, 21:32
czy ma ktos jakiegos rawa co moglby wywowal go w stylu zdjecia z pierwszego linku?

Dowolnego RAWa z człowiekiem możesz tak obrobić przecież. :V

SerU
22-11-2014, 21:55
Tylko nie przesadzaj z tą obróbką, bo łatwo o pomyłkę :mrgreen:

Dobrze, że mój syn tego nie widzi... :mrgreen:

Boże...co ja mu zrobiłem... Arab normalnie...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/mcelmu-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/mcelmu.jpg)

Andrzej1974
23-11-2014, 08:57
Przejrzyj sobie presety do Lr w http://www.presetsheaven.com/. Tam na 99% znajdziesz coś, co Ci pomoże uzyskać odpowiednie kolory. Jednym kliknięciem...

urbizdw
23-11-2014, 10:12
mozecie mi pokazac swoje obrobki w tym stylu?

spiritus
23-11-2014, 10:57
Ja się tylko wtrącę odnośnie linku i mnie nie ma.
To presersheaven.com to są tam wszystkie darmowe czy za jakieś się płaci?
Z góry dzięki za odpowiedź.

SerU
23-11-2014, 11:33
pokazcie swoje obrobki w tym stylu :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/zobr-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/zobr.jpg)

Andrzej1974
23-11-2014, 13:58
Ja się tylko wtrącę odnośnie linku i mnie nie ma.
To presersheaven.com to są tam wszystkie darmowe czy za jakieś się płaci?

Ja swego czasu ściągnąłem mnóstwo presetów z tej strony i za żadnego nie płaciłem ani grosza. Z tym, że chyba nie wszystkie można ściągnąć. Musiałabyś to sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie. Dużo jest słabych presetów ale idzie coś wybrać. Ja kilkadziesiąt fajniejszych sobie zostawiłem. :-)

spiritus
23-11-2014, 14:24
Ja swego czasu ściągnąłem mnóstwo presetów z tej strony i za żadnego nie płaciłem ani grosza. Z tym, że chyba nie wszystkie można ściągnąć. Musiałabyś to sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie. Dużo jest słabych presetów ale idzie coś wybrać. Ja kilkadziesiąt fajniejszych sobie zostawiłem. :-)

Ok. Dzięki

Andrzej1974
23-11-2014, 20:30
Ok. Dzięki

Poszły na @ jakieś presety.