Zobacz pełną wersję : dysk przenośny
Mam takie pytanie.
Czy istnieje możliwość zrzucania zdjęć bezpośrednio z aparatu (d80) na dysk przenośny i ich podglądu na nim.
Nie. Do aparatu nie podłączysz żadnego dysku.
Potrzebujesz jakiegoś urządzenia, które będzie umożliwiało podłączenie aparatu i dysku, i tym urządzeniem można dopiero zrzucać zdjęcia.
mbodniak
21-11-2014, 19:12
Są np takie urządzenia jak tzw fotobanki, ale to do zrzucania bezpośrednio na nie. Możesz też pomyśleć ewentualnie o tanim netbooku.
Właśnie. czyli jadąc gdzieś daleko trzeba zaopatrzyć się w karty pamięci?
Z fotobankami daj sobie spokój. Może były wygodne kiedyś, gdy karty były bardzo drogie i o małych pojemnościach. Poza tym nie masz kontroli na fotobanku o poprawnym wykonaniu kopii, wolne przy kopiowaniu i z dyskiem trochę ważą. Jeśli już to na długi wyjazd kup dodatkowo 2-4 karty SD dobrej jakości np. 8GB (najlżejsze rozwiązanie i są obecnie stosunkowo tanie). Jeśli potrzebujesz wykonać kopie zdjęć podczas wyjazdu to polecam jakiegoś NETBOOKA (opcja dodatkowej wagi ok. 1 kg). Mają wbudowany już port kart SD, a zarazem po skopiowaniu możesz przejrzeć wykonane zdjęcia( ja tak stosuje przy dłuższych wyjazdach i w moim przypadku spisuje się bardzo dobrze).
Władca Pixeli
23-11-2014, 08:04
To może być ciekawa alternatywa.
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1330
To może być ciekawa alternatywa.
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1330
To może rzeczywiście być "ciekawą" ? alternatywą dla D80 (który nie ma wbudowanego WiFi) w cenie 260 - 420 złociszy PL + inne dodatkowe elementy. Kartę SD 8 GB można kupić w cenie 10,- do 25,- PLN.
A i tak nie sprawdzimy do końca jak nam się zdjęcia przegrały na urządzenie zewnętrzne bez podglądu. Złe zgranie i kasowanie karty bezpowrotnie zniszczy nam może bezcenne nasze zdjęcia.
Borat1979
23-11-2014, 15:40
D80 ma na tyle małe pliki, że w zupełności wystarcza zakup kilku kart pamięci. 4 karty 16 GB to koszt 200 zł i żeby to zapełnić nawet na długim wakacyjnym wyjeździe to trzeba walić foty tysiącami.
Ten wynalazek WD jest ciekawy, ale zasadziłbym tam dobrego SSD 256gb zamiast HDD. Wtedy taka zabawa nabrałaby sensu (jako dodatkowa kopia terenowa).
Na 4 GB karcie mieści mi się 220 zdjęć w jpg. i NEF w najlepszej jakości i rozdzielczości.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.