PDA

Zobacz pełną wersję : Paski, szelki, sakwy reporterskie ;)



lvqe
21-11-2014, 17:33
Witajcie, przegladalem forum w znalezieniu informacji odnosnie szelek reporterskich, jest kilka watkow ale niezbyt aktualnych, planuje zakup pod koniec tego miesiaca, co byscie polecili? Co uzytkujecie, jak sie spisuje to w reporterce slubnej?

Szelki powinny byc na dwa body czasem tylko na jedno, powinny byc solidne i dobre jakosciowo;) i oczywiscie utrzymac bez problemu body grip lampe i np 70-200 taki ekstremalny zestaw;)
Bede wdzieczny za wskazowki;)

GonzoG
21-11-2014, 19:26
Z tanich szelek są Camrock'a za ok 100zl i im podobne (double strap, jjc, itp). Kolega ma takie i D300s +70-200/2.8 trzyma się bezpiecznie.

Z droższych są Reporter Dual X Profi i Promax. Te drugie z możliwością szybkiego odpięcia aparatu.

Z porządnych są BlakRapid. Wzmacniane stalową linką, więc bardzo ciężko o zerwanie.

lvqe
21-11-2014, 19:48
Wlasnie rozmyslalem nad BlackRapidzie ale chyba uzytkownikow jest malo;)
Najbardziej sensownym wyborem chyba jest reporter... Chociaz jakosc blackrapida kusi...

kornikbp
22-11-2014, 03:40
A Holdfast Moneymaker albo Polski odpowiednik Rebeleast? Bardzo mi sie podobają, takie eleganckie (cena niestety wysoka)

Michaelg
22-11-2014, 20:39
Widzę, żę polecane jest zapięcie PROFI bardziej przy szelkach REPORTERa. Sam się rozglądam za szelkami na dwa body - D700 i D750 - oba z gripami. Czy jest to wygodne (mam chory kręgosłup) w użytkowaniu/wykonywaniu zdjęć? Nie przeszkadza w ujęciach portretowych? A co z szelkami Dual RS http://www.reporterstrap.com/dual-rs-0449666884089-0425479978870/ ?

kux
22-11-2014, 21:28
mam pojedynczy black rapid

drogi?

bo ja wiem... wieszam na nim jakieś 15 tys złotych...

Michaelg
22-11-2014, 22:13
Niech jakiś użytkownik wypiwie się odnośnie zapięć Profi i Promax - które mniej wadzi, jest bezpieczne i praktyczne.

lvqe
23-11-2014, 00:45
Ogolnie malo.jest informacji na temat szelek... Opini... A chcialbym cos kupic sprawdzonego i przetestowanego, i napewno 'pewnego' bo na nim wisiec bedzie troszke $$$$

piotrbzdyra
23-11-2014, 01:26
Mam black rapida i używam. Mam tez podróbę i w niczym nie ustępuje black rapidowi. Cześć z podroby która zastąpiłem z black rapid jest śruba wkrecana Black Rapid FastenR-T1 i Black Rapid FastenR-3

Jak ktoś chce bardzo to mogę kupić i wysłać do polszy :)

http://www.7dayshop.com/products/7dayshop-pro-quick-double-shoulder-camera-belt-strap-for-dslr-slr-video-cameras-and-binoculars-7DAY-S-DCS-0108?utm_campaign=tms-browse-t4&utm_medium=web&utm_source=tms&tmcv=13&tmcs=7bd7k9g&tmty=e

Rossi_PL
23-11-2014, 02:29
Niech jakiś użytkownik wypiwie się odnośnie zapięć Profi i Promax - które mniej wadzi, jest bezpieczne i praktyczne.
Sporadycznie ale jednak używam jednoramienny pasek Reporterstrap "PRO" (http://www.reporterstrap.com/pro-0465549291775-0488893138770/) z mocowaniem "PROMAX", który przykręca się do spodu body w gwint statywowy, mocna guma (http://www.reporterstrap.com/promax-profi/) przy gwincie powoduje zaciskanie się jej wokół mocowania statywowego w body. Dodatkowo jest jeszcze pasek "Casco" (http://www.reporterstrap.com/casco1-casco2/) wpinany w ramionczko metalowe w aparacie najlepiej w okolicy dodatkowych złącz USB/HDMI/GPS itd. - mamy wtedy podwójne mocowanie i nic nam się nie pałęta w okolicy rękojeści aparatu. Co do samego mocowania zwróć uwagę, że w wersji Profi majta (http://www.5czwartych.com/wp-content/uploads/2010/06/testdualstrap_1.jpg) się metalowy karabińczyk w pobliżu body a tego chciałem uniknąć i dlatego wybrałem Promax'a. To był trafny wybór:)

Na co dzień mam związek z obróbką metali i jak tylko wziąłem tą/tę kostkę "PROMAX" do rąk odrazu mi się spodobała;) Robi bardzo solidne wrażenie, zatrzaskiwanie wsuwki w kostce jest głębokie i zdecydowane, potwierdzone głośnym metalowym KLIK! Z kolei żeby wypiąć wsuwkę z kostki trzeba bardzo mocno wcisnąć kciuk do środka gdyż owy przycisk do zwalaniania wsuwki jest osadzony na równi z powierzchnią żeby zapobiec przypadkowemu wciśnięciu, stety/niestety za każdym razem powoduje to u mnie ból kciuka;) Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek możliwości przypadkowego wypięcia tego.

Sama ida i wykonanie jest bardzo dobra. Czasami używam tego do 300/4 + body z gripem. Zdecydowanie mniej czuć ciężar tego zestawu. Wygląda to bardzo solidnie. Prócz paska naramiennego czasami także używam pasa + sakwy. Dbałość o szczegóły i wykonanie także dają zadowolenie dobrze ulokowanej gotówki;)


Widzę, żę polecane jest zapięcie PROFI bardziej przy szelkach REPORTERa. Sam się rozglądam za szelkami na dwa body - D700 i D750 - oba z gripami. Czy jest to wygodne (mam chory kręgosłup) w użytkowaniu/wykonywaniu zdjęć? Nie przeszkadza w ujęciach portretowych? A co z szelkami Dual RS http://www.reporterstrap.com/dual-rs-0449666884089-0425479978870/ ?
Jeżeli jesteś w stanie ograniczyć się tylko do dwóch obiektywów na 2 body to świetne rozwiązanie! Ja zawsze mam problem bo pragnę trzech szkieł (UWA-35-85) i jest problem. Sakwy będą wtedy kłopotliwe gdyż zwisające na biodrach aparat/aparaty utrudniają swobodne ich użycie.

dandan
26-11-2014, 22:45
Tutaj podobny wątek o szelkach
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=252686

Najczęśniej mam zapięty korpus z 70-200 za stopkę obiektywu po lewej stronie i przy takim używaniu jest kilka felerów:
Spust gripa obija po biodrze i co jakiś czas mamy samostrzały, obija również kółko przysłony i potrafi się sama przestawić. Poradziłem sobie przekręcając stopkę o 45stopni na szkle. Ale i tak należy na wszelki wypadek blokować przysłonę i/lub spust gripa.

Kolejny minus używania podwójnego paska - jak ktoś lubi pracować blisko ziemi to podczas czołgania ciężko nad tym wszystkim zapanować. Normalnie się odkłada drugi korpus obok, a tu trzeba go jeszcze odpiąć

Plusy są jednak niezaprzeczalne oba aparaty cały czas pod ręką, nic się zsuwa, nie czuje się tego dość sporego obciążenia.

Michaelg
29-11-2014, 01:14
dandan a jakiego rodzaju masz zapięcie? Ja mam raczej bardziej "reporterskie" szkła od 16 do 85 więc do obiektywu nie podepnę dlatego też zastanawiam się jakie zapięcie przy D700 i D750 z gripami będzie okej a nie będę musiał blokować spustu np.

nikoniarz
29-11-2014, 10:04
A od kiedy 70-200 jest mniej "reporterskim" szklem?:)

Ale do rzeczy. Sam jestem na etapie zakupu szelek. Mialem pozyczone Reportery Promax i musze przyznac, ze troszke zwatpilem i wstrzymalem sie z zakupem szelek. Z. ciezkim szklem pokroju 70-200 zamocowanym za stopke zestaw niewygodnie sie uklada. Za to drugi zestaw (ciezkie body + lekkie szklo) wisi zdecydowanie wygodniej i raczej nie przeszkadza.

Podsumowujac- chcac miec dwa zestawy pod reka gotowe do dzialania trzeba chyba jednak pogodzic sie z wszelkimi minusami szelek.

lvqe
03-12-2014, 02:30
Wnioskuje ze dalej ciezo cos przyzwoitego wybrac ;) ale sklaniam sie ku BlackRapid wyglada bardzo dobrze i opinie sa rownie dobre. Zastanawia mnie jak wyglada komfort uzytkowania np blackrapida z jedym body ;)

josephebeloki
26-04-2018, 15:23
Sporadycznie ale jednak używam jednoramienny pasek Reporterstrap "PRO" (http://www.reporterstrap.com/pro-0465549291775-0488893138770/) z mocowaniem "PROMAX", który przykręca się do spodu body w gwint statywowy, mocna guma (http://www.reporterstrap.com/promax-profi/) przy gwincie powoduje zaciskanie się jej wokół mocowania statywowego w body. Dodatkowo jest jeszcze pasek "Casco" (http://www.reporterstrap.com/casco1-casco2/) wpinany w ramionczko metalowe w aparacie najlepiej w okolicy dodatkowych złącz USB/HDMI/GPS itd. - mamy wtedy podwójne mocowanie i nic nam się nie pałęta w okolicy rękojeści aparatu. Co do samego mocowania zwróć uwagę, że w wersji Profi majta (http://www.5czwartych.com/wp-content/uploads/2010/06/testdualstrap_1.jpg) się metalowy karabińczyk w pobliżu body a tego chciałem uniknąć i dlatego wybrałem Promax'a. To był trafny wybór:)

Na co dzień mam związek z obróbką metali i jak tylko wziąłem tą/tę kostkę "PROMAX" do rąk odrazu mi się spodobała;) Robi bardzo solidne wrażenie, zatrzaskiwanie wsuwki w kostce jest głębokie i zdecydowane, potwierdzone głośnym metalowym KLIK! Z kolei żeby wypiąć wsuwkę z kostki trzeba bardzo mocno wcisnąć kciuk do środka gdyż owy przycisk do zwalaniania wsuwki jest osadzony na równi z powierzchnią żeby zapobiec przypadkowemu wciśnięciu, stety/niestety za każdym razem powoduje to u mnie ból kciuka;) Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek możliwości przypadkowego wypięcia tego.
...


Odnośnie PROMAX jednoramiennego => bardzo dynda body? Chodzi mi o to, że jak opuszczę aparat i ide z nim, czy dynda po nodze...bo mamy przecież tutaj ok 15cm pasek...

nikoniarz
27-04-2018, 17:06
Odnośnie PROMAX jednoramiennego => bardzo dynda body? Chodzi mi o to, że jak opuszczę aparat i ide z nim, czy dynda po nodze...bo mamy przecież tutaj ok 15cm pasek...

Dynda tak samo bez względu czy pasek jest jednoramienny czy też są to szelki. Sporo zależy jaki wisi na nim zestaw, a więc od tego jak się on układa. Sporo zależy na jakiej wysokości go ustawimy... Poza tym wiele zależy od osobistej akceptacji na dyndanie :D Ja wiem, że odpisałem dość dyplomatycznie ale nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dynda na tyle by irytować... Jedno wg. mnie powinno być oczywiste- jeśli Reporter to tylko Promax. I obowiązkowo z Casco. Pisałem w innym wątku- przez nieuwagę źle wpiąłem Promaxa, i gdyby nie Casco cały zestaw spadłby na parkiet. Oczywiście głównym winowajcą był pośpiech i nieuwaga, bo tak jak pisał Rossi_PL- samo zapięcie jest wyjątkowo solidne. Dorzucę również, że pasek Casco dodatkowo stabilizuje całość.

mori
28-04-2018, 21:45
Ja osobiście używam Reporter Dual X Promax bez dodatkowych zabezpieczeń. Noszę zarówno w zestawie na obydwa ramiona jak tylko na jedno.
Zwyczajowo na jeden zaczep idzie Sigma 150-600 Sport + body z gripem a na drugi body z gripem i coś szerszego w stylu Sigma 10-20.

Na początku martwiłem się czy toto udźwignie Sporta ale z czasem nabrałem pełnego zaufania. Sprzęt po zawieszeniu zawsze będzie się trochę bujał ale idąc wystarczy lekko go przytrzymać i problemu nie ma. Pomimo wielu kilogramów i stania z tym po kilka godzin ciężar rozkłada się na ramiona i nie jest to męczące. Zestawy można dynamicznie zmieniać w trakcie fotografowania.

Reporter jest też o tyle fajną firmą, że jak się zgubi jakiś kawałek wyposażenia można u nich zamówić tylko tą brakującą część. Znam z autopsji :)