PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon F80 z Mecablitz 44AF-4



pawl_s
10-08-2005, 16:33
Witam,
kupiłem okazyjnie lampę Metz Mecablitz 44AF-4. I mam pytanie, bo czegoś nie rozumiem. W ustawieniu A reguluję sobie przesłonę, a aparat dobiera czas. Tylko, że u mnie zawsze ten czas jest równy 1/60. I nie wiem dlaczego, bo aparat może sie synchronizować do 1/125 (jeśli się nie mylę). Czy coś jest nie tak z lampą/aparatem, czy ja błednie myślę?

Pozdrawiam,
pawl_s

PS: chyba się pomyliłem i ten post powinien być w obiektywy i akcesoria. Proszę o przeniesienie jeśli można.

szymony
10-08-2005, 16:39
Witam,
kupiłem okazyjnie lampę Metz Mecablitz 44AF-4. I mam pytanie, bo czegoś nie rozumiem. W ustawieniu A reguluję sobie przesłonę, a aparat dobiera czas. Tylko, że u mnie zawsze ten czas jest równy 1/60. I nie wiem dlaczego, bo aparat może sie synchronizować do 1/125 (jeśli się nie mylę). Czy coś jest nie tak z lampą/aparatem, czy ja błednie myślę?

Zawsze to znaczy kiedy?? Wyjdź się przewietrzyć z aparatem i błyskogratem. I co w dzionek na wolnym powietrzu też 1/60 pokazuje?
1/125 to nakrótszy czas synchro. Jak jest mało światełka aparat wydłuża ekspozycję by załapać więcej zastanego 1/60, a jak ustawisz slow lub rear to i 30s może Ci ustawić.
Krótko mówiąc to jest poprawne działanie.

pawl_s
10-08-2005, 16:48
Zawsze tzn. sprawdzałem tylko w mieszkaniu, bo niedawno lampę kupiłem, a na dworze leje od paru dni.
I tak: w pokoju świeci lampa stojąca zwykła. Pomiar w najciemniejszym robu pokoju i w rogu w którym stoi lampa daje takie samo ustawienie czasu 1/60 na tej samej przesłonie.

PS. wezmę i potestuję trochę wiecej. Może coś źle zrobiłem :)

szymony
10-08-2005, 17:17
Zawsze tzn. sprawdzałem tylko w mieszkaniu, bo niedawno lampę kupiłem, a na dworze leje od paru dni.
I tak: w pokoju świeci lampa stojąca zwykła. Pomiar w najciemniejszym robu pokoju i w rogu w którym stoi lampa daje takie samo ustawienie czasu 1/60 na tej samej przesłonie.

A Ile Ci pokazuje bez lampy w tych warunkach ??

pawl_s
10-08-2005, 18:34
Właśnie sprawdzałem w domu. Wszystko w porządku. Okazało się, że to co mi się wydawało jako jasne dla aparatu musiało być ciemne :) Słońce wyszło na chwilę i na dworze jest jak trzeba. W jasnych miejscach dochodzi do 1/125s w ciemnych najniżej schodzi na 1/60s a potem muszę się przełączyć na SLOW i spada do 1/20s.

Dziękuję, koniec paniki :D

Pozdrawiam,
pawl_s

szozdad
24-01-2007, 10:29
...jeśli Ci na tym zależy to możesz jeszcze bardziej wydłużyć czasy... np ja ustawiłem na 1/30 warunek to dobry obiektyw i stabilność jeśli się robi z ręki... przy nastawieniu na Program przy fotogrofowaniu w pomieszczeniach z reguły jest zbyt ciemno i automatyka expozycji zejdzie właśnie do tych minimalnych ustawień...