PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Nikona D7100 przez internet



Lukas1979
16-11-2014, 00:21
Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.

CODER_BEST
16-11-2014, 01:09
Jeśli chodzi o końcówkę twojego pytania to teoretycznie powinieneś dostać papiery w takim języku. Ale mogła być sytuacja, że na magazynie nie mieli i ściągali z zagranicy, ja miałem tak ostatnio przy zakupie Sigmy (z Niemiec). Także tym nie masz się co martwić a to, że produkt mógł być używany hhmm teoretycznie nie powinien być wyciągany, pisz może do sklepu w tej sprawie.

Alcatraz
16-11-2014, 02:20
Otwarcie pudełka wynikało pewnie z konieczności wypełnienia karty gwarancyjnej (telepatycznie raczej nie wypełniają:;-)) Licznik migawki teoretycznie można cofnąć ale całkowicie nowy aparat przy pierwszym włączeniu zawsze pyta o wybór języka. I tego nie da się już przywrócić, dlatego może być "wyznacznikiem nowości".

SerU
16-11-2014, 02:32
Czeski film jednym słowem ;) Może sprzedający chciał Ci zobić przysługę i widząc nazwisko brzmiące słowiańsko wysłał Ci sprzęt licząc, że trafi w twój język.
Wydaje się niemożliwe? Ja tak miałem w UK, jak kupowałem pudełkowany pakiet Corela. Sprzedający, jak zobaczył moje nazwisko, to zaoferował mi wersję polsko (tak, tak) czeską :mrgreen:

GonzoG
16-11-2014, 02:36
Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.

A gdzie masz napisane, że aparat MUSI być z holenderskiej dystrybucji ??

Nawet gdybyś dostał pudełko z chińskimi czy tajlandzkimi napisami, to byłoby to normalne.

Pudełko też nie musi być fabrycznie zamknięte.

MstrG
16-11-2014, 10:14
Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.

Widocznie body nie jest z dystrybucji na rynek holenderski. Zorientuj się jak to jest z gwarancją u Ciebie, bo możesz tracić jakieś przywileje.

sufenta
16-11-2014, 10:34
praktyka ("tutejsza") pokazuje, ze holendrzy niemcow w ochronie praw konsumenta wyprzedzaja a niemieckie prawo (gräte- und produktionssicherheitsgesetz gpsg), spojne z przepisami eu, nakazuje dolaczenie do urzadzen, ktorych obsluga nie jest domyslna, instrukcji w lokalnym jezyku. jest jednak prawdopodobne, ze informacja, iz produkty oferowane przez wspomniany przez pytajacego sklep, nie sa bezposrednio na rynek holenderski przeznaczone, jest na stronie (malym drukiem lub w formie odnosnika) zawarta. p.s. vide: post kolegi mstrg.

gregory63
16-11-2014, 14:45
Witam! Obecnie przebywam w UK i ostatnio szukałem D7000(body) w sklepach internetowych. Znalazłem za chyba 369 funtów na: portusdigital.uk, wszystko wyglądało ok, gwarancja, sprzęt nowy wysłany a Anglii,- normalny angielski sklep wysyłkowy. Kilka dni później chciałem sprawdzić cenę, będąc w pracy użyłem smartfona i tu przy otwieraniu ich strony zobaczyłem napis:"ta strona jest w języku chorwackim .........tłumaczyć?". Zacząłem szukać na forach, o co tu chodzi, ale nie znalazłem za dużo informacji. Podejrzewam, że sprzęt nie pochodzi z angielskiej dystrybucji, a może w ogóle z europejskiej i gwarancji może nie być. Nie wiem jak byłoby z paragonem, czy fakturą(podatek VAT). Nie znalazłem natomiast ani jednego wpisu, że ktoś zapłacił i nie dostał sprzętu.

gregory63
16-11-2014, 14:50
To jest właściwy adres:http://www.portusdigital.com/

GonzoG
16-11-2014, 15:14
Witam! Obecnie przebywam w UK i ostatnio szukałem D7000(body) w sklepach internetowych. Znalazłem za chyba 369 funtów na: portusdigital.uk,
(...)
Podejrzewam, że sprzęt nie pochodzi z angielskiej dystrybucji, a może w ogóle z europejskiej i gwarancji może nie być. (...)
Przecież mają napisane wyraźnie:


By making a purchase on our website you are acting as the importer of the product and agree to Portus Digital making all delivery arrangements to your door, including customs clearance into the UK or other EU countries.

Czyli z założenia sprzęt jest importowany spoza EU. Choć są osoby, które kupiły tam i dostały sprzęt europejski.

Co do gwarancji:


All products come with a 2-year guarantee. All you need to do is to retain your invoice. Should a fault arise during this period, it will be repaired in the UK and not sent back to the country of manufacture. In the unlikely event that the product is delivered with a fault, then we will, of course, organise a replacement.

Nie ma ani wzmianki o obowiązywaniu gwarancji producenta/dystrybutora. Dają własną, czyli również z założenia sprzęt pochodzi spoza EU.

gregory63
16-11-2014, 16:15
No właśnie, dobrze jak sprzęt będzie chodził,(cena bardzo dobra), ale co jak się zepsuje? Nie jestem tak biegły w angielskim żeby przechodzić całą procedurę ewentualnej naprawy, jeśli w ogóle będą chcieli naprawić. Jakoś boję się podjąć takie ryzyko.

Lukas1979
17-11-2014, 20:38
W NL jest inaczej to bon,paragon jest dokumentem ktory potwierdza gwarancje :)

Lukas1979
17-11-2014, 20:46
Ok dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam.

CiasteK85
17-11-2014, 21:06
Ja również zamawiałem przez internet D7100 tylko że w Polsce. Przyszedł z francuskiej dystrybucji. Instrukcję wymieniłem wysyłając swoją do Nikona i prosząc o polską. Przyszła po 2 tygodniach.

ecml
18-11-2014, 10:26
Panowie, a nie wygodniej Wam korzystać z polskiej instrukcji w wersji elektronicznej (w PDFie)?
http://download3.nikonimglib.com/archive1/IaQw400wNksI00wGocL55eJDBS03/D7100_EU%28Pl%2903.pdf