PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ustawienia do dowodu?



Jakub365
10-11-2014, 21:51
Witam. Chciałbym wykonać w domu zdjęcie do dowodu osobistego oraz CV:) posiadam zewnętrzną lampę, białe tło, oraz T17-50 i N50/1.8D. Jakie ustawienia powinienem zastosować czyli pomiar światła, iso, przysłonę oraz czas migawki? Lampę powinienem ustawić prosto na postać czy skierować bardziej do góry?:)

robsonwroc
10-11-2014, 21:54
Witam. Chciałbym wykonać w domu zdjęcie do dowodu osobistego oraz CV:) posiadam zewnętrzną lampę, białe tło, oraz T17-50 i N50/1.8D. Jakie ustawienia powinienem zastosować czyli pomiar światła, iso, przysłonę oraz czas migawki? Lampę powinienem ustawić prosto na postać czy skierować bardziej do góry?:)

2,5 sekundy w góglu ;-) http://photoid.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4:jak-zrobic-zdjecie-samemu-do-dowodu-osobistego-paszportu-legitymacji-identyfikatora&catid=8&Itemid=102

Jakub365
10-11-2014, 22:47
widziałem to wcześniej, ale uznałem, że jak napisali czas 1/12 to uznałem, że to jakaś głupota:D

SerU
11-11-2014, 00:17
Hmmm...Skoro masz to, co masz jeśli chodzi o sprzęt, to może warto samemu popróbować, skoro przytoczony artykuł uznałeś za głupotę.
Nie znamy warunków, w jakich będziesz robił te zdjęcia (ilość i jakość światła zastanego, wysokość pomieszczenia, kolor ścian i inne szczegóły). Nie ma recepty na udane zdjęcie do dowodu w każdych warunkach - to nie gotowanie jajek na twardo.

...ale z jedną lampą, bez blendy...coś tam zrobisz, ale licz się z tym, że jeśli chodzi o zdjęcie do dowodu, to Cię mogą odesłać do fotografa...albo fotobudki.

Borat1979
11-11-2014, 00:45
Jezu drogi czy to taki problem żeby samemu śrubować? Czasem to naprawdę ręce opadają jacy ludzie są nieudolni. Przez ten czas, który zmarnowałeś na napisanie posta już bym zrobił kilka zdjęć z różnymi ustawieniami i miał gotowe zdjęcie albo przynajmniej widział jakie pytanie zadać oby otrzymać sensowną pomoc.

sailor
11-11-2014, 03:05
Jezu drogi czy to taki problem żeby samemu śrubować? Czasem to naprawdę ręce opadają jacy ludzie są nieudolni. Przez ten czas, który zmarnowałeś na napisanie posta już bym zrobił kilka zdjęć z różnymi ustawieniami i miał gotowe zdjęcie albo przynajmniej widział jakie pytanie zadać oby otrzymać sensowną pomoc.

to wymaga a) myslenia b) wlasnej inwencji c) checi
latwiej zapytac na forum :)

Władca Pixeli
11-11-2014, 03:44
Chciałbym wykonać w domu zdjęcie do dowodu osobistego
Przepraszam za głupie pytanie. :mrgreen:
O ile mnie wiadomo to w Polsce od dawna są dowody jak karty kredytowe i nie za bardzo rozumiem przynoszenia własnego zdjęcia.
Moja żona leci niedługo do Polski i jest przekonana, że wyrobi dowód w 10 min.

GonzoG
11-11-2014, 03:53
Aby zrobić dowód trzeba zanieść zdjęcie. Czas oczekiwania, to nawet 4 tygodnie (zazwyczaj ok 2), bo wszystkie dowody są robione w Warszawie.
Wypełnienie i złożenie wniosku, to rzeczywiście 10-20 minut.

RAF7705
11-11-2014, 03:56
To się zdziwi :-)
Na dowód się czeka miesiąc i zdjęcie trzeba przynieść, do dowodu widoczne lewe ucho, do paszportu na wprost.
Tło musi być jasne, czyli ekspozycją na prawo.

Władca Pixeli
11-11-2014, 03:57
A czego się można spodziewać jak stary dowód to jeszcze papierowa książeczka. :mrgreen:
i czy są jakieś wymagania jak na zdjęciu niżej.


https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/dimensions.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/dimensions.gif)

RAF7705
11-11-2014, 04:42
To bez różnicy jaki jest stary.
Wypełnia się formularz, daje zdjęcie, podpis i tyle.
Twarz musi zajmować 80% kadru jak pamiętam, można sprawdzić na stronie urzędu.

puciek
11-11-2014, 07:45
I dla Twojej wiadomości. Żona powinna sama ten dowód odebrać.

Borat1979
11-11-2014, 13:12
A czego się można spodziewać jak stary dowód to jeszcze papierowa książeczka. :mrgreen:
i czy są jakieś wymagania jak na zdjęciu niżej.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/dimensions.gif)

Takie to to chyba są do paszportu a nie dowodu?

Zresztą nie ma się co spinać bo i tak na tym dowodzie niewiele widać bo fotka ma wielkość znaczka pocztowego 3x2,5 cm i tragiczną rozdzielczość. Do mojego dowodu klepnął mi brat komórką a było to to 6 lat i aparaty w komórka były wtedy beznadziejne w porównaniu z dzisiejszymi.

RAF7705
11-11-2014, 14:26
3*2.5 to może jest na dowodzie ale zdjęcie ma mieć 40*50mm bodajże.

czarq
03-12-2014, 19:58
Jeżeli zdjęcie do dowodu będziesz robił w 2015 roku, to zgodnie z wytycznymi będą takie same, jak w przypadku zdjęcia do paszportów

pudlox
15-12-2014, 18:26
Wymiary to 35x45mm.. wytyczne są takie, ze ma być widoczny lewy półprofil, czyli prawego ucha nie widać wcale. Twarz ma być równo oświetlona.. ja robiłem dwa miesiące temu, sam w domu przy zastanym (takie pomieszczenie, że fajnie się światło rozchodzi) i nie było żadnych problemów. Nie patrz w obiektyw tylko lekko w prawo

markB
16-12-2014, 18:29
https://msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/ewidencja-ludnosci-dowo/dowody-osobiste/wydanie-dowodu-osobist/4541,Wymagane-dokumenty.html

manfred
05-03-2015, 16:59
Coś z tym linkiem nie teges.

Gdzieś słyszałem , że ma być biometryczne ale sam wizerunek ma być mniejszy niż do paszportu.

lucek92
05-03-2015, 17:45
Wymiary to 35x45mm.. wytyczne są takie, ze ma być widoczny lewy półprofil, czyli prawego ucha nie widać wcale. Twarz ma być równo oświetlona.. ja robiłem dwa miesiące temu, sam w domu przy zastanym (takie pomieszczenie, że fajnie się światło rozchodzi) i nie było żadnych problemów. Nie patrz w obiektyw tylko lekko w prawo

Od 1 marca zdjęcie ma być na wprost. Wymiary takie same jak wcześniej - 35x45mm

Jarkod
05-03-2015, 18:39
Tutaj (http://www.fotograf.org.pl/dowody_osobiste_/)są aktualne wymagania i przykłady.

manfred
06-03-2015, 08:37
A te maski to jakiś załącznik do programu? Czy można pobrać tak aby swoje zdjęcie sprawdzić.

GonzoG
06-03-2015, 08:54
A te maski to jakiś załącznik do programu? Czy można pobrać tak aby swoje zdjęcie sprawdzić.

Chyba po to, aby było łatwiej kadrować.
Nie wiem czy do jakiegoś programu się na dadzą, ale zawsze można druknąć na folii i mieć maskę nawet na aparat.

pawlikowski
04-11-2019, 16:23
Tym, którym tego brakuje mogą korzystać z narzędzi zrobionych przez tych, którzy mają a, b i c:-)

OjTam
04-11-2019, 16:26
Ile za taką reklamę płacą?

MarcinSt
04-11-2019, 18:29
wyciąć linki dla trola

AMARILLO
04-11-2019, 21:06
Zdjęcie do paszportu i do dowodu to takie same wymagania , i wystarczy zrobić jedno zdjęcie :-)

black70
04-11-2019, 23:13
Jak już jest odkopane, to może komuś się przyda garść aktualnych informacji:
https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu

pawlikowski
05-11-2019, 15:31
Nic - po prostu jest narzędzie, które rozwiązuje problem, z którym ktoś miał problem i prosił o pomoc. A ile płacą za takie komentarze i ataki, czy to tylko dla przyjemności?