PDA

Zobacz pełną wersję : d5000 i helios 44m-6 58mm 1:2 do makro?



Artur_d
10-11-2014, 14:00
Witam!

Pewnie tematow bylo tysiace ale probowalem szukac i nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi na temat konkretnego modelu obiektywu. Posiadam mocowanie do aparatu na m42, te standardowe do przypiecia tego obiektywu.

Posiadam jeszcze stalke nikkor 35mm 1.8.

Pytanie czy z tego heliosa (sprzetu) da sie zrobic obiektyw do makro? Czy powininem kupic pierscienie czy gwint odwrotnego mocowania?

GonzoG
10-11-2014, 14:08
Pierścienie.
Odwrotne mocowanie to przy obiektywach szerokokątnych <28mm.

Artur_d
10-11-2014, 14:34
czy takie zwykle wystarcza?

http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-d5000-d3200-d600-i4699702914.html

TOP67
10-11-2014, 15:01
Dowolne. Nawet M42. Nikkor 35/1.8 i tak nie nadaje się do pracy z pierścieniami.