PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor do obróbki "amatorskiej" zdjęć



QUADLENIUM
05-11-2014, 16:41
Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze monitora do obróbki zdjęć, przedział cenowy około 2000zł
Aktualnie posiadam LG 226WTQS, pracuje on na rozdzielczości 1600 na 1050.

Potrzebuje monitora który w przyszłości "miałby zarabiać na siebie",
Nie znam się na kalibracji dlatego musi być przyjazny dla użytkownika;)

W grę wchodzi tylko zakup ze sklepu RTV-Euro-AGD
Byłby to zakup na raty.
http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd.bhtml

ps; znalazłem Eizo FlexScan SX2262W niestety jest to powystawowy monitor i tylko w 1 egzemplarzu (cena 2700)

GonzoG
05-11-2014, 17:17
W cenie ~3000zł dostaniesz Eizo CS240.
Poza tym aby skalibrować SX2262 trzeba jeszcze oprogramowania za 500zł, które jest dołączone już do CS240.

A kalibracja nigdy nie była "przyjazna użytkownikowi" - to dość wymagający proces.

QUADLENIUM
05-11-2014, 23:13
Trochę przesadziłem z kasą, po dłuższym namyśle pozostały mi 3 monitory 24" do wyboru:

Dell UltraSharp U2412M -1050zł
HP Z24i -1275zł
NEC MultiSync EA244WMi -1555zł

MichalC.
06-11-2014, 19:20
mam NECa troche starszego, ale ta sama linia i jestem zadowolony. Wybrałbym właśnie jego.

kpbd
04-05-2015, 16:24
Witam,
troszeczkę odgrzebuję temat ale mam zamiar wymienić monitor. Zastanawiam się nad Eizo FlexScan EV2455 - monitor do amatorskiej obróbki zdjęć oraz do codziennego użytku. Może ktoś coś jeszcze poleci godnego uwagi?