PDA

Zobacz pełną wersję : Dysk LaCie 2big NAS Problemy



fumio
04-11-2014, 20:14
Witam,

Mam dysk na który w nocy lecą kopie z serwerów. Zauważyłem i to już na kolejnym
takim dysku, że jeżeli dysk zapełni się do ok. 75% to zaczynają się z nim dziać
dziwne rzeczy. W pierwszym momencie zawsze zaczyna siadać transfer. Bardzo
spowalnia. Kolejny krok to odcina wszystkie udostępnione foldery i koniec.
Nie można się do nich dostać. Przez www da się wejść na Interface webowy dysku
na którym widać dyski i inne uprawnienia. Status dysków tam jest OK.
Kurcze dziwne bo to jest już mój kolejny dysk który się tak zachowuje.
Rozmawiałem z kolegą z innej firmy i mówi, że właśnie dziś zaobserwował takie same
objawy. FirmWare jest aktualny. Czy ktoś z kolegów się z tym spotkał i może ma
jakieś rozwiązanie?

Pozdr.

vredota
07-11-2014, 03:01
Zero informacji czy HDD czy SSD, jaki system plików (na WWW tego NAS wspominali o ext4), jak udostępniane są zasoby (udostępniane foldery = otoczenie sieciowe? FTP? listing po HTTP? SCP? SSH?). Napisz coś więcej o działaniu NAS: siedzi tam Linux? Na razie narzekasz, niczego się z tego wywodu nie można dowiedzieć.

I sformatuj tekst po ludzku, interpunkcja i łamanie linii jest do poprawy.

filemoon
07-11-2014, 09:31
ja mam stara wersje tego dysku i transfer jest okrutnie wolny (do 12MB/s), ale to jest moj emeryt (zawsze byl tak wolny) i teraz sluzy jako miejsce gdzie raz w miesiacu wrzucam kopie i innego NASa.

nie mam tego problemu co ty (w sensie dane nie znikaja i zapis nie zwalnia), ale ja uzywam dyskow w trybie mirror (wykrywanie bledow na dyskach jest slabe w tym NASie) - ja stawiam na padajacy dysk.