PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt z jasnym zoom



ropusz
04-11-2014, 19:52
Rozważałem już wiele możliwości i stwierdziłem, że poza NEX z kilkoma obiektywami chciałbym kompakt z dużą matrycą i jasnym zoom'em. Miałem kiedyś Olympusa XZ-1 i był całkiem fajny ale ISO powyżej 200 nie było użyteczne a video było do niczego z uwagi na myszkujący AF. Na pierwszy rzut oka Canon G1X MKII wygląda obiecująco, choć na długim końcu już taki jasny nie jest. Chciałbym wizjer (doczepiany mi nie przeszkadza dopóki nie zajmuje miejsca na lampę błyskową).

Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym Canonem albo z czymś innym o w miarę dużej matrycy i jasnym zoom'ie?

gusi
04-11-2014, 21:36
Wchodzi ciekawy panasonic lx100. Ma dużą matrycę, wizjer i jasny obiektyw.

hewirto
06-11-2014, 21:47
wlasnie przymierzam sie do kupna LX100 co o nim sadzicie??

tomek s
06-11-2014, 21:56
LX100 lub RX100 mkIII
Pozdr

hewirto
06-11-2014, 21:57
myslalem o Sonce ale ten Lumix bardziej mnie przekonuje

Sin
10-11-2014, 02:19
1,5" - Canon G1X MkI, MkII
crop z 4:3 - Panasonic LX100 \ Leica D-Lux (Typ 109)
1" - Panasonic FZ1000, Sony RX10, Canon G7X, Sony RX100 Mk I, Mk II, Mk III
2/3" - Fuji X10, X20, X30
1/1.7" - Olympus XZ-2, Stylus 1, Samsung EX2F, Panasonic LX7, Nikon P7800, Canon G16

ropusz
10-11-2014, 16:52
Ten Canon G1X MkII mi się podobał ale oglądałem go z bliska w sklepie i jest strasznie ciężki. Zatem nie tędy droga, podążę chyba ścieżką RX100 lub G7X.

Mcarto
15-11-2014, 18:48
Ten Canon G1X MkII mi się podobał ale oglądałem go z bliska w sklepie i jest strasznie ciężki. Zatem nie tędy droga, podążę chyba ścieżką RX100 lub G7X.
Jak masz bezlustro to zdecydowanie warto wybrać coś mniejszego.

Ja w przyszłym roku planuję wymienić Panasa GX1 którego używam ze stalką 14mm na LX100 ew. Ricoh GR/Fuji X100s + kompakt.

ZA LX100 przemawia uniwersalność ale 85% zdjęć wykonuję ogniskową ekw. 35mm/28mm. Może taki Ricoh da mi lepszy obrazek a kompakt i tak się przyda w razie awarii jednego aparatu na wyjeździe czy w domu jako uniwersalny aparat? Mam s100 i nie planuję się go pozbywać.

Sin
15-11-2014, 22:29
ZA LX100 przemawia uniwersalność ale 85% zdjęć wykonuję ogniskową ekw. 35mm/28mm. Może taki Ricoh da mi lepszy obrazek (...)
Coolpix A też ma APS-C i 28/f2.8, cena zbliżona.

Mcarto
16-11-2014, 05:39
Coolpix A też ma APS-C i 28/f2.8, cena zbliżona.
Prawie zapomniałem o nim... szybka lektura testu jednak mnie nie przekonuje, migawka zaledwie 1/2000, brak wbudowanego filtru ND.
Wole Ricoha który posiada migawkę 1/4000 i wbudowany filtr ND. Podoba mi się też ergonomia, przycisk blokady AF/AEL pod kciukiem i kilka innych lubianych przeze mnie drobiazgów.

Decyzję podejmę i tak dopiero przed latem. Czekam jeszcze na więcej zdjęć z LX100 i siostrzanej Leici Dilux (typ109), jak mnie zdjęcia przekonają do matrycy 4/3 12MPX to kto wie... aparat musi się sprawdzać przy zdjęciach architektury i dawać przyjemne zdjęcia przy dłuższych czasach naświetlania (wieczorne landscapy).

tomek s
16-11-2014, 18:49
Mnie ostatnio zaczyna przekonywać Canon G7X, biorąc pod uwagę cenę i jakość zdjęć wypada całkiem ciekawie.
http://www.focus-numerique.com/panasonic-lx100-fujifilm-x30-sony-rx100-mk3-canon-g7x-comparatif-news-5841.html
https://www.youtube.com/watch?v=OMY6c8VpSok
Pozdr

Sin
17-11-2014, 15:34
Dpreview skrytykowało G7X za powolność zapisu zdjęć, kiepski autofocus (surprise, surprise!) i skandalicznie krótki czas działania.


http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g7-x?utm_campaign=internal-link&utm_source=features-default&utm_medium=homepage-block&ref=features-default

tomek s
17-11-2014, 15:53
Noo, z tym af to chyba tradycja jak w swego czasu obśmiewanym Canonie 5D, na szczęście jeden i drugi ma też swoje mocne strony ;-) Jak dla mnie jeszcze duże znaczenie robi cena, Canonowi bliżej do np. Sony RX100 II niż wersji III.
Pozdr

ropusz
18-11-2014, 00:03
Ja się biję z myślami czy RX100 MK3 czy Nikon Coolpix A. Ten Canon dość kiepsko wypadł w porównaniu do Sony, więc raczej odpada.

Mcarto
18-11-2014, 02:58
Ja się biję z myślami czy RX100 MK3 czy Nikon Coolpix A. Ten Canon dość kiepsko wypadł w porównaniu do Sony, więc raczej odpada.

Ten Canon robi naprawdę fajne zdjęcia. Testy nie zawsze wszystko pokazują a kompakty Canona są wg mnie genialne ze względu na obsługę i zdjęcia też robią b.naturalne.
Interesujący aparat tylko ta matryca 1"... ciekawy sprzet na codzień ale na wyjazdy chciało by się mieć lepszą kontrolę GO i wiekszą matrycę zwłaszcza do szerszych ujęć.

ropusz
13-12-2014, 10:21
Z aparatów, które ostatnio oglądałem zostały na polu bitwy trzy: Sony RX100 MK3, Canon G7X i Panasonic LX100. Wszystkie widziałem z bliska i co do budowy/obsługi to najlepsze wrażenie sprawił na mnie LX100 i G7X. I teraz mam dylemat czy kupić większego kompakta typu LX100 i pozbyć się NEXa ze wszystkimi klamotami (a trochę się uzbierało, obiektywy, lampa, wizjer) czy zostawić NEXa a kupić małego kompakta jak G7X czy RX100 MK3 do kieszeni.

ropusz
19-12-2014, 23:21
Nie wytrzymałem ciśnienia i już do mnie jedzie Canon G7X. Zobaczymy jak będzie, w testach wypada nieźle.

jo44
19-12-2014, 23:32
No za te pieniądze to mógłby jakoś wyglądać.... No ale to nie moje pieniądze. :)

ropusz
20-12-2014, 14:29
Wygląda bardzo fajnie. Miałem w ręku G7X i RX100MK3 i zdecydowanie lepiej leży G7X. Spust migawki daje kliknięcie przy wciśnięciu do połowy co dla ludzi jak ja co stosują tylko centralny punkt AF i przekadrowują ma znaczenie. Jak ogólnie mi podejdzie to dokupię jeszcze tylko grip od Franieca i komfort pracy jeszcze wzrośnie. A jak mi nie podejdzie to będę dalej szukał :)

Aha i podobno w zestawie jest roczna subskrypcja na Adobe Creative Cloud. Całość 2400.

Mcarto
23-12-2014, 17:04
Będziesz zadowolony, ja b. lubię wszystkie kompakty Canona ze względu na sterowanie i ergonomie a ten pierścień sterowania jest genialny.
Pod kciukiem (przycisk ring funkc) ustawiam jeszcze blokadę AF/AEL i mam prawie mikrolustrzankę:)

ropusz
23-12-2014, 22:10
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Pierścień na obiektywie trochę ciężko chodzi ale może z czasem się wyrobi. Manualne ostrzenie jest kiepskie ale jak nie ma specjalnego pierścienia na obiektywie to zawsze jest kiepskie. Ja w sumie w NEX od dawna nie używam. Cała reszta jest super. W Święta może będzie trochę czasu porobić zdjęcia. Jak ktoś przymierza się do abonamentu Adobe to ten G7X jest całkiem dobrym pomysłem.