PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki TC 1.4 do Sigmy 120-300/2.8?



ck_dezerter
02-11-2014, 15:37
Witam!
Czy z rzeczoną Sigmą (starsza wersja bez stabilizacji) będzie sensownie współpracował tylko TC 1.4 Sigmy? ( Jeśli TAK, to która wersja TC 1.4 Sigma będzie najlepsza?),

ewentualnie czy też jest możliwe użycie Kenko DGX (tego w miarę nowego, który jest "widziany" w EXIF) - pytam bo go już mam (czasem "głupieje" z nim ekspozycja ( w połączeniu z N 300/4, ale może tu będzie lepiej?)

Ewentualnie - czy może być systemowy Nikona?

pozdrowienia!

TOP67
03-11-2014, 14:48
Z moich doświadczeń, z Sigmami działają tylko TC Sigmy. TC Kenko działały mi ze wszystkim poza Sigmami APO (ale działały ze zwykłymi). Z 70-200/2.8 i 50-150/2.8 AF myszkował i nie trafiał.
A TC Nikona tylko z wybranymi obiektywami Nikona. Tu często nie da się wpiąć innych obiektywów (można potłuc szkła).

ck_dezerter
03-11-2014, 14:53
Dzięki za informację! W takim razie Kenko pójdzie między ludzi...
pozdrowienia!

TOP67
03-11-2014, 14:54
Ale skoro go masz, to warto spróbować. Ja miałem starsze Kenko.

ck_dezerter
03-11-2014, 14:56
to jasne że spróbuję! Ale jak już pisałem, zestaw z nikkorem czasem głupiał, więc tu może być podobnie.