PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie fragmentu filmu z YT , a prawo do wizerunku



Nikkoś
26-10-2014, 13:36
Witam
Ostatnio na moim koncie YouTube znalazłem ostrzeżenie że zamieściłem fragment reportażu turbo kamera z tv turbo tvn łamiąc prawa autorskie . Plik usunięto ( olać to ) , ale w tym fragmencie byłem sfilmowany wykonując konkretne czynności związane z treścią programu . Gdzieś wyczytałem że tvn turbo powinno mieć moją zgodę na udostępnienie mojego wizerunku ustnie a najlepiej pisemnie , skoro oni mnie straszą to ja też mogę z nimi chyba pograć ?



"Strona wnosząca roszczenieTVN S.A.
Adres e-mail strony wnoszącej roszczenie "[email protected]"
Reprezentatywna lista dzieł, do których prawa zostały przypuszczalnie naruszone TVN Turbo, TVN S.A."

GonzoG
26-10-2014, 13:41
Jeśli można Ciebie jednoznacznie i bez problemów zidentyfikować na tym nagraniu, to muszą mieć zgodę, choć są wyjątki:
1. nie stanowisz znaczącego dla materiału elementu - np. jesteś jedną z wielu osób
2. jesteś osobą powszechnie znaną
3. jesteś funkcjonariuszem publicznym i wykonujesz swoje obowiązki.
i jeszcze kilka, ale nie pamiętam ich.

ajt
26-10-2014, 14:05
W jakim charakterze tam byłeś? Jeśli jak piszesz, wykonywałeś "pewne czynności związane z treścią programu", to z pewnością wiedziałeś, że jesteś filmowany, przez kogo i w jakim celu. Może wykonując "czynności" nawet nieco pozowałeś, żeby dobrze wypaść w tv :)
Na dodatek celem Twojej publikacji na yt raczej nie było napiętnowanie telewizji, że zamieściła wizerunek bez Twojej zgody, tylko pewnie chciałeś się pochwalić obecnością w programie, tym samym potwierdzając, że się na to zgodziłeś, a nawet byłeś z tego zadowolony :)

freefly
26-10-2014, 14:05
Witam
Ostatnio na moim koncie YouTube znalazłem ostrzeżenie że zamieściłem fragment reportażu turbo kamera z tv turbo tvn łamiąc prawa autorskie . Plik usunięto ( olać to ) , ale w tym fragmencie byłem sfilmowany wykonując konkretne czynności związane z treścią programu . Gdzieś wyczytałem że tvn turbo powinno mieć moją zgodę na udostępnienie mojego wizerunku ustnie a najlepiej pisemnie , skoro oni mnie straszą to ja też mogę z nimi chyba pograć ?



"Strona wnosząca roszczenieTVN S.A.
Adres e-mail strony wnoszącej roszczenie "[email protected]"
Reprezentatywna lista dzieł, do których prawa zostały przypuszczalnie naruszone TVN Turbo, TVN S.A."

A jak chcesz z nimi pograć? O co? Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach. ;)

Nikkoś
26-10-2014, 14:12
Jestem widoczny i rozpoznawalny w 100% w danym materiale , nie jestem funkcjonariuszem ani osobą znaną publicznie .
Pożyczyłem lawetę i zabierałem popsuty przez "serwis" samochód brata , i w trakcie ładowania go na lawetę filmowali mnie i zamieścili komentarz że tak serwis oddaje samochody po naprawie klientom :) .
Chodzi o to żebym miał argumenty w razie ostrej gry z tamtej strony , co myślę że nie nastąpi .



tylko pewnie chciałeś się pochwalić obecnością w programie
dobre :)


Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach. ;)
Jak zada takie pytanie to skieruję go do mojego prawnika . :-)

Skończmy temat bo wyjdzie że powinni mnie na sybir zesłać :-)

GonzoG
26-10-2014, 16:08
A jak chcesz z nimi pograć? O co? Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach. ;)

Nie ma znaczenia kiedy zgłosi się roszczenia.

freefly
26-10-2014, 16:52
Nie ma znaczenia kiedy zgłosi się roszczenia.

Oczywiście, że nie ma, ale wpływ na wiele innych rzeczy w sprawie.
A reszta zależy od tego, kto jest lepszy w odwracaniu kota ogonem.