PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrac? 4k N vs C



havk
26-10-2014, 12:13
Witam wszytkich, dawno mnie tu nie było moich nikonów też juz dawno nie mam... jednak przyszedl czas na reaktywacje i zakup sprzetu mam okolo 4-4,5k na ten cel jednak nie moge sie zdecydowac kompletnie dawno wypadlem z tematu i moze ktos mi pomoze...
zlozylem dwa zestawy oczywiscie uzywane:

d300 + 50mm 1.4 + tamron 700-200 2.8

c50d + 17-40 f4 + 70-200 f4

nie wiem czy warto isc w Lki na rzecz gorszego swiatla? jak jest z ISO w 50d? do nikona dokupil bym pozniej cos szerszego moze jakas tokine 12-24 lub sigma 10-20 a do canona jasna stalke 50 lub 85.
w przyszosci chcialbym zeby te obiektywy pasowaly do ff ale z tych co wymienilem nie ma problemu z tego co pamietam? focilem kiedys glownie widoczki teraz chce troche portretowac moze jakies imprezy i oczywiscie art
pozdrawiam

d90
26-10-2014, 12:40
Ja bym brał d5100 używane nawet, tamrona co zapodałeś tez jakiegoś.
50mm ze względu na cenę F1,8 a resztę kasy na cos szerokiego jednak,na te imprezy co chcesz je focic.
Choćby i 18-105 na początek jakis. Do widoczków tez sie nada spoko.
Lampa jakakolwiek. Do portretu koniecznie i na sale tez.

havk
26-10-2014, 12:45
D5100 odpada ma troche wyzsze iso tylko od d300 i tak bez uzyteczne:) lamp nie uzywam z zasady :P dlatego mysle ze lepiej nik z jasnymi szklami.. niz Lki :( 50/1.4 tez mialem i niszczyla 1.8 no ale dzieki

d90
27-10-2014, 10:42
Tez mam n50f1,4g i na FX wymiata. Ale na FX...
Moze z d300 bedzie tez fajowo. Nie wiem. Pewnie tak.
Kupuj dziadka deczysta zatem i foć bo jesien sie skończy.
A do i imprez, od lampy nie uciekniesz i tak :)
Nie ma to jak światełko :)

havk
28-10-2014, 01:10
ok... canon jako mi nie widzi ze wzgkedu na ceny.. niby lki ale f4

czy d700 z 35 1.8 85 1.8 pozniej tami 70-200 ma sens ? zakladajac ze chce focic wszytko z naciskiem na krajobrazy i portrety ?
czy lepiej isc w d300 50/1.4 t70-200 i pozniej tokina 12-24
gdzie szukac d700? jaki sensowny przebieg patrzec?

d90
28-10-2014, 07:47
D700 z 35dx to raczej do krajobrazów sie nie nada. Miałem to wiem. Winietka...
Z 85f1,8G smiga. Z innymi tez :)
Do portretu d700 choćby stare bedzie super. Ale znowu krajobraz - d5100 bym wolał. Tez miałem.
Ale wspomniane juz imprezy - znowu d700. Iso.
Ps.
A d700 to super zabawka. Jesli kasa jest - polecam. Ja mam i nie oddam :)
Nie łatwo Ci bedzie wybrac...musisz priorytety w foceniu określić...
Ps.2.
Taki tani w miare zestaw - d700 oraz 35-70 f2,8 ?