PDA

Zobacz pełną wersję : Aplituner z funkcją odbioru stacji internetowych



Guciol
22-10-2014, 10:13
Proszę o opinie, jak sprawują się amplitunery z opcją odbioru radiowych stacji internetowych. Poradźcie, jaki model amplitunera wybrać, warunkiem koniecznym jest opcja radia internetowego i odtwarzania MP3 i MPC z USB. Chciałbym podłączać pendrive i dysk zewnętrzny USB2/3. Moc najmniej istotna, bardziej jakość dźwięku.

Dodatkowo proszę o poradę, jakie głośniki wybrać. Niekoniecznie 5.1 (7.1 odpada na pewno). Zamierzam głównie słuchać muzyki, rzadziej odtwarzać dźwięk z filmów. Rozważam też zakup zestawu stereo o dobrej jakości dźwięku.

matomi
22-10-2014, 11:55
Tu masz temat do tego typu spraw: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=197855

A po pierwsze - określ budżet [emoji4]

Guciol
22-10-2014, 12:31
Budżet na amplituner do 2500 PLN. Głośniki nie wiem, proporcjonalnie do jakości amplitunera.

matomi
22-10-2014, 13:31
Jak głównie muzyka, to tylko stereo. W takim razie w sumie to niedużo tego z ampli masz do wyboru:
Yamaha R-N500
Onkyo TX-8050
Harman/Kardon HK3700/3770

Albo jakies mniejsze, ale może też godne uwagi zabawki typu:
Sonos ZP90
Marantz MCR510/610
Yamaha MCR-N560
Denon Ceol ?

A kolumny? Najlepiej 2-3 razy droższe niz ampli [emoji4]
A jeszcze lepiej posłuchać i zobaczyć co odpowiada Twoim uszom, stosownie do Twojego portfela i oczekiwań co do funkcjonalności. Nikt Ci lepiej nie pomoże niż Ty sobie [emoji4]

Guciol
22-10-2014, 13:59
Czy ampli 5.1 do muzyki stereo się nie nadają? Jest jakaś znaczna różnica w porównaniu do 2.1? Brałem pod uwagę zakup tunera 5.1 lub 7.1 ale nie koniecznie od razu zestawu głośników, bo 95% będę słuchał muzyki.

matomi
22-10-2014, 14:12
A czy stereo do filmów sie nie nadaje? Jaki jest sens nabywania amplitunera wielokanałowego, skoro 95% jego wykorzystania to będzie muzyka stereo?

stachmuszel
22-10-2014, 14:19
A czy stereo do filmów sie nie nadaje? Jaki jest sens nabywania amplitunera wielokanałowego, skoro 95% jego wykorzystania to będzie muzyka stereo?

Popieram. Dobre stereo zagra zawsze lepiej niż dobre 5.1 w trybie stereo.

Guciol
22-10-2014, 14:24
Sens jest taki, że w przyszłości zawsze będę mógł dokupić głośniki i mieć 5.1. Obecnie pokój w którym planuje zainstalować sprzęt nie jest za duży, dodatkowo układ ścian nie jest w prostokącie, wiec nawet nie myślę o instalowaniu tam głośników w systemie 5.1.

matomi
22-10-2014, 15:05
I jak już w bliżej nieokreślonej przyszłości będziesz miał warunki lokalowe na to 5.1, to sobie kupisz zestaw kolumn do kina domowego, zeby co 48 godzin słuchania ulubionych płyt obejrzec jeden film? Nie wiem jaki chochlik Ci to podpowiada, ale nie idź tą drogą. Dobrze Ci radzę [emoji4]

grzegorzant
23-10-2014, 00:30
W RN-500 masz osobne wyjście na SUB a, więc 2 + 1
Osobiście nie widzę sensu w 5 czy 7

fafniak
23-10-2014, 07:48
I jak już w bliżej nieokreślonej przyszłości będziesz miał warunki lokalowe na to 5.1, to sobie kupisz zestaw kolumn do kina domowego, zeby co 48 godzin słuchania ulubionych płyt obejrzec jeden film? Nie wiem jaki chochlik Ci to podpowiada, ale nie idź tą drogą. Dobrze Ci radzę [emoji4]

Jak człowiek sie zdecydował na kupno wielokanałowca - nie przekonasz go że to nie ma sensu.
Widać każdy słuchający muzyki musi sam wyrzucić pieniądze w błoto żeby się przekonać o bezsensie takiego zakupu.