PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod do ok. 220 zł.



Lukasz_85
20-10-2014, 13:12
Mam mętlik w głowie i dla tego szukam pomocy na forum. Poszukuję monopod do swojego D300, mam słabą rękę szybko się męczę. Robię sporo zdjęć w kościele podczas długich uroczystości, więc światła tam za wiele nie ma. Statywu w tłumie nie postawię. Szukam czegoś do ok. 220 zł.

Moje trafy:

Manfrotto 681B ok. 210 zł (brak nóżek i głowicy)
Benro A48TD + nóżki ST1 ok. 250 zł a do tego pewnie musze głowicę: Benro DJ-80 (ok. 100 zł), cenowo już odpada
Benro MP-91M8 ok. 120 zł (brak nóżek i głowicy)
Velbon RUP-L43 II ok. 120 zł (nie ma nóżek)
Velbon UP-400 DX ok. 120 zł (nie ma nóżek)
Slik LIGHTY POD 200 ok. 130 zł (nie ma nóżek)
Slik Pro Pod 600 ok. 200 zł (brak nóżek i głowicy)

W domu posiadam głowicę: Velbon PH-157Q, ale do niczego się nie przyda.

W tych gdzie nie ma głowicy tzn. nie podłączę aparatu? Muszę kupić głowice oddzielnie?
Najbardziej z tych za jakością przemawia Manfrotto 681B, następnie interesuje mnie Benro A48TD, ale czy te nóżki serio dają lepszą stabilizację? Najprostszy to chyba Velbon RUP-L43 II.

krolewicz
20-10-2014, 13:33
monopod to słaby pomysł, nic to nie da, będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał, monopod przydaje sie przy szkłach >300mm

jak Ci się męczą ręce od zestawu w stopce, to zapisz się na siłownie albo kup kompakt

GonzoG
20-10-2014, 14:33
Te nóżki w monopodach nie są od stabilizacji. Utrzymają sam monopod albo mały kompakt, ale nie lustrzankę z obiektywem, której środek ciężkości jest mocno przesunięty do przodu.

qooba
21-10-2014, 10:07
monopod w kościele? bardzo słaby pomysł
monopod potrzebny jest do długiego szkła, jeśli długo robi się zdjęcia z jednego miejsca/pozycji, lub zestaw waży ładne parę kilogramów - jakaś trzysetka i w górę, ewentualnie 200 2.0 ;)

Lukasz_85
21-10-2014, 10:12
Dzięki :) czyli pakiet siłownia.

qooba
21-10-2014, 15:27
ale co jest dla Ciebie ciężkie? D300 + 85-ka?????

Lukasz_85
21-10-2014, 15:40
Na początku jest ok, a później ręka się męczy, drży. Spoko już sobie wyjaśniliśmy, że potrzebna mi siłka a nie monopod.