PDA

Zobacz pełną wersję : AKUMULATOR Nikon 8800



Jim_Hawkins
09-08-2005, 13:03
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jezdem nowy na tym forum tak jak nowym użytkownikiem aparatu[hybrydy] marki Nikon 8800
Przeglądałem to forum i w poszukiwaniu informacji dotyczących zamiennika akumulatora
do Nikona 8800 ale niestety nie znalazłem czy może ktoś wie jaki i gdzie i może mi podesłać na majla..dzieki z góry
Pozdrawiam

Irvine
09-08-2005, 21:42
Nie ma to jak oryginal.
Kiedys kupilem zamiennik do mojego Canona tylko zeby sie przekonac ze to zadna oszczednosc i wyrzucone pieniadze.

Damianek
10-08-2005, 16:40
A po co ci zamiennik akumulatora ? Baterie orginalne niewiele sie roznia cenowo od tych zamiennikow :) Kup sobie na alegro orginal:)

Jim_Hawkins
10-08-2005, 22:58
Dzięki teraz już wiem co mam zrobić jutro rano koro świt pobiegnę do pierwszego autoryzowanego sprzedawcy Nikon`a i kupie sobie ORGINALNY akumulator......
Ludzie ja prosiłem o rade a nie o kazanie i podlizywanie się sponsorowi...

Pinki
10-08-2005, 23:46
Tak to juz jest ze przewaznie orginaly sa lepsze niz zamienniki i to nie tylko w dziedzinie fotografii i nikt nikomu tu sie nie podlizuje.
Nie warto ryzykowac.


Pozdrawiam

Wozik
11-08-2005, 08:59
Używam zamiennika z Coolpixem 5400. Zamiennik jest 5-krotnie tańszy od oryginału, a wytrzymuje prawie tak samo długo. Nie widzę sensu w kupowaniu oryginału, lepiej kupić 5 zamienników.

woytec60
11-08-2005, 09:55
Poecali mi zamiennik w Media Markcie jako bardzo dobry. Niestety aktualnie nie był dostępny, oryginalnych zresztą też nie było.
Jak dostanę i przetestuję to podzielę się wrażeniami.

Hel
11-08-2005, 10:08
Zanim kupiłam 8800, długo przeglądałam w internecie ofertę akcesoriów. Nigdzie nie było informacji o zamienniku en-el 7.

woytec60
11-08-2005, 10:45
Faty, szukałem i ja i nie znalazłem. Być może pracownik MM "powiedział co wiedział.."
Widziałem na pólce zamienniki el1, 3 i 5 ale siódemki nie.

irekka
11-08-2005, 12:51
Myślę, że to jeszcze nowość i dlatego nie sa produkowane zamienniki. A co do opini o zamiennikach - gorąco polecam, często są o wiekszej pojemności tańsze a jedyna ich wadą jest brak napisu nikon (a pewnie nawet powstają w tej samej fabryce)

Jim_Hawkins
11-08-2005, 13:33
Są produkowane na pewno widziałem kilka razy na Allegro jak były razem sprzedawane z aparatami czyt. Gratis ale nigdzie w necie nie znalazłem informacji w każdym razie dzięki za odpowiedz a nie jak w powyższych 2 przykładach za lizustwo.. miejmy nadziej że to forum będzie się rozwijało w dobrym kierunku gdzie użytkownicy tego aparatu będą starali sobie pomagać, doradzać a nie koniecznie pompować pieniądze[w tak zwane oryginalne akcesoria które kosztują niewiadomo dlaczego -wiadomo wiadoma- tak drogo]myślę że nieraz można znaleźć zamienniki nie ustępujące tym oryginalnym w lepszej cenie ...
Dla przykładu podzielę się moją refleksją na temat pierścieni redukcyjnych otóż zakupiłem jedną taką sztukę u sprzedawcy na allegro i musze powiedzieć ze jestem zadowolony na 100% tym bardziej że zapłaciłem za nią 39zł u jakiego sprzedawcy dla zainteresowanych kontakt na majla nie będę nikomu robił reklamy i kupiłem tez tuleje za 89+ szkło uv i jest to kompletna klapa towar musiałem odesłać sprzedawcy pieniądze zostały mi zwrócone a mogło się to sączyć tragicznie pogniewasz tuleje były za kurtki i po nakręceniu szkła obiektyw napotkał by na przeszkodę[nie mógł wysunąć się do pełnej ogniskowej] a cała sprawa dotyczy milimetra tak milimetra jednego dodam....To tyle jeśli macie jakieś sugestie informacje na temat tego sprzętu bo jak widzicie firma nikon oprócz tego że sprzedaje ten aparat w kwocie 4000 tyś zł nie świadczy użytkownikom, których przybywa żadnych serwisów poświeconych temu aparatowi powiem więcej oryginalny serwis nikona jest niechlujny niestaranny i w ogóle nie można mówić że jest przygotowany z myślą o użytkownikach sprzętu marki nikon
Pozdrawiam

Jaca
11-08-2005, 16:04
Witam
Jest zamiennik, firma Batimex, www.batimex.pl. Jedyny problem w tym, ze jest dwa razy drozszy od orginalu. Co ciekawe to inne z tej serii kosztuja o polowe mniej niz orginaly.
pozdrawiam

Damianek
16-08-2005, 13:25
Wcale sie nie podlizuje Nikonowi , mowie ci ze nie warto brac podrobek baterii gdyz orginalna kosztuje okolo 70 zl i do tego jest sprawdzona. Bez przesady , gdyby to byla naprawde potworna cena to bym ci poradzil zamiennik.
Co do innych zamiennikow jak obiektywy lampy i szkla to sie zgadzam sa o wiele drozsze produkty Nikona .

irekka
16-08-2005, 14:55
Damian - mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Nie wypowiadam się o konkretnym zamienniku, ale np do D70 zamiennik jest tańszy i lepszy. Jego przewaga to głównie pojemność i faktycznie wiecej zdjeć można zrobić. Mierzyłem napięcia w oryginale i w zamienniku po naładowaniu, po 1000 zdjęć i gdy aparat nie chciał już pracować. Wartości były identyczne. Ktos na specjalistycznym sprzęcie rozładowywał oryginał i zamiennik. Zamiennik ok 30 minut trzymał dłużej. Skoro ma lepsze parametry i jest tańszy to dla mnie wybór jest oczywisty. A 70 zł a np 35 to jest różnica, która warto spozytkowac na coś innego.

Damianek
16-08-2005, 16:05
Nie rozmawiamy o D70 irekka , tylko o cp8800 :)
Co do baterii to moim zdaniem wole firmowa i takie jest moje zdanie bo duzej roznicy nie ma.

irekka
16-08-2005, 16:23
Mój przykład o D70 podałem tylko dlatego bo go osobiście sprawdzałem. Ale wczesniej miałem zamiennik do 5700 - kupiony na allegro. Cena 1/3 oryginału i sprawował sie bardzo dobrze. Ta firmowość polega zazwyczaj na naklejce - ale każdy kupuje i używa to co chce. Zresztą sam zauwazyłeś że dużej róznicy nie ma (chyba, że chodziło Ci o cenę)

Jaca
18-08-2005, 21:34
Gdzie mozna kupic orginal aku do 8800 za 70 zl??? To kupie od razu 5 szt :wink:
Najtanszy jaki znalazlem to 240 zl :cry:

voodoo_73
21-08-2005, 19:41
No dokładnie :) za 70 zł - biorę każdą ilość :) Pani w sklepie "niby-nikon" powiedziała z głowy, że około 250, ale w zasadzie to nie ma :) Zamienniniki na wagę złota. No chyba, że ktoś zainwestuje w gripa i będzie sobie ładował akumulatorki-paluszki... Ale grip, to z kolei historia na inny wątek... SKĄD ONI BIORĄ TE CENY??

Jim_Hawkins
21-08-2005, 23:04
Witam......
Tak widać przebłysk geniuszu 70 zł x 3 i faktycznie wychodzisz na swoim z tym że ja nadal szukam zamiennika za 240 zł : 3......
Pozdrawiam

Antonina
22-08-2005, 09:25
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/3002

Hel
22-08-2005, 10:08
Cena zamiennika nie jest konkurencyjna, na www.acris.pl en-el 7 kosztuje 203 zł. Dobrze jednak, ze zamienniki już się pokazały. Z czasem cena też powinna spaść.

Antonina
22-08-2005, 10:17
No i niestety do takiej sumy jak np. zamiennik do D70 bardzo długo nie spadnie :!: :!:

Ja już kiedyś zrobiłam podobny błąd i kupiłam kamerę do której nigdzie nie można było znaleźć zamiennika od tej pory nigdy więcej nic nie kupuje do póki nie sprawdzę jak jest z dostępem do akcesoriów

phalops
22-08-2005, 13:14
Akumulatorów nie ma w sprzedaży, sam fakt, że są na jakiejś stronie, nie oznacza, że można je kupić!!! W arcis.pl jak w wielu sklepach internetowych oferta sobie, a fakty sobie!

Czyli raz jeszcze:

Gdzie można kupić akumulator EN-EL7 ???

I co na to Nikon??? To jest na granicy oszustwa?
Aparat podobno wycofywany z produkcji, akcesoria, i to tak podstawowe jak AKU, niedostępne???

Antonina
22-08-2005, 13:25
http://cgi.ebay.de/Nikon-Akku-EN-EL7-fuer-Coolpix-8800-8400-wie-Neu_W0QQitemZ7540392596QQcategoryZ32945QQssPageNam eZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

[ Dodano: Pon 22 Sie, 2005 ]
phalops A tak ciekawości pytałeś czy jest możliwość sprowadzenia pewnie większą ilość osób na tym forum by sobie kupiła w dobrej cenie ??

phalops
22-08-2005, 13:45
Tak, w Arcis twierdzą, że są kłopoty, wycofanie z produkcji itp.

Czy to prawda? W allegro od jakiegoś czasu nie ma!

[ Dodano: Pon 22 Sie, 2005 ]
A i Nikon twierdzi, że nie ma w Polsce, będą w połowie września. Taką odpowiedź dostałem od sprzedawcy po jego kontakcie z Nikonem.
Sprzedawca początkowo twierdził, że wystarczy zaliczka i po tygodniu mam AKU! Co śmieszniejsze, żądał abym przyjechał do sklepu to mi udzieli szczegółowych informacji :))))

Kompromitująca niekompetencja wokół :(((( I Nikona, i sprzedawców, i sklepów internetowych!!!

Zaliczkę każdy weźmie, a ty jeleniu czekaj na towar!
Daruję sobie podawania namiarów na ten konkretny sklep i sprzedawcę.

Hel
23-08-2005, 12:50
Jak kupowałam 8800 wszystkie akcesoria były dostępne. Nie od ręki wprawdzie, ale oferowano mi sprowadzenie w ciągu kilku dni. Do dzisiaj nie mogę przeboleć, że polarek taki drogi :( A poza tym en-el 7 pasuje też do 8400 i musieliby wycofać obydwa, żeby akumulatory znikły. Czy ktoś wie jaka jest żywotność takiego akumulatora? (w komórce ok. 5 lat, a paluszki mam od dawna). To jak kupię 2 to szybciej elektronika padnie :)

phalops
02-09-2005, 21:44
Pojawił się na allegro za 220zł, a Nikon jest gotów dostarczyć za 299zł (jak będą). Więc lepiej nie kupować u oficjalnych dystrybutorów Nikona :wink:

Jim_Hawkins
15-10-2005, 15:41
Znalazłem cos takiego.......

http://www.taniegsm.com.pl/sklep,1153,,,03,,pl-pln,221659,0.html

http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/king-en-el7-nikon-en-el7-akumulator-p-3049.html

Pozdrawiam

pmp
27-10-2005, 08:52
umm a ja polecam gripa/baterrypacka. na 6 akumulatorkach 2500 mAh można zrobić jakieś 3x więcej zdjęć niż na EN-EL7. tylko cena nie zachęca - ale polecam. warto.

abiele
30-05-2012, 20:25
Gdzie mogę zakupić zamiennik EN-EL7? Szukałem już w kilku sklepach, allegro i nie ma żadnych ofert.
Z góry dziękuję za pomoc!

loginlogin
27-12-2012, 22:15
Gdzie mogę zakupić zamiennik EN-EL7? Szukałem już w kilku sklepach, allegro i nie ma żadnych ofert.
Z góry dziękuję za pomoc!

http://www.kupsprzedaj.pl/o/nikon-en-el7-for-nikon-coolpix-8400-i-nikon-coolpix-8800/2223309