Zobacz pełną wersję : Obiektywy Minolta
Witam! Przeglądając stare rzeczy znalazłem dwa obiektywy Minolta. Te obiektywy to Minolt xi 80-200mm oraz Minolt xi 35-80mm.
Chciałem się od Was dowiedzieć:
- czy podepne go pod Nikona D7100, jeśli tak to jak?
- czy dam rady zrobić tym zdjęcia makro tak jak jest to w przypadku Heliosa?
A tutaj pokaże kilka zdjęć tych obiektywów:
http://pictap.pl/di-7GH90SXV.jpg
http://pictap.pl/di-SXTDO7AM.jpg
http://pictap.pl/di-75SOVN6R.jpg
http://pictap.pl/di-SGI0D1LP.jpg
Pozdrawiam!
Da radę podpiąć, ale trzeba specjalnego adaptera:
http://www.ebay.co.uk/itm/AF-Confirm-Sony-Minolta-Alpha-AF-A-lens-to-Nikon-F-mount-adapter-D600-D800-D7100-/261239394779?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_c aps_hoods_adaptors_ET&hash=item3cd314d1db
A... i nie będzie prawie żadnego sterowania przesłoną, bo adaptery te mają albo otwartą, albo zamkniętą...
Bardzo drogi ten adapter...
Nie dałoby się znaleźć czegoś tańszego i za PLN?
Pozdrawiam!
Bardzo drogi ten adapter...
Nie dałoby się znaleźć czegoś tańszego i za PLN?
Pozdrawiam!
W PL taniej na 100% nie będzie.
A co do ceny adaptera, to powiem szczerze, że jest to tanio, ale kosztem całkowitego braku kontroli przesłony.
Adaptery z możliwością regulacji przesłony to koszt ok 500 zł.
Poza tym te obiektywy nie są warte żadnego zachodu, aby móc je podłączyć pod Nikona.
fajne szkiełka - dla kogoś kto siedział kiedyś w minolcie - elektryczne zoomowanie - taki tam eksperyment minolty - obydwa przyzwoite optycznie, ale bez rewelacji - to szkła amatorskie
większy pożytek będzie z nich z jakimś sony
(sony chyba jeszcze gada ze starymi szkłami babci minolty?)
Okey. To dam sobie z tym spokój, dzięki za pomoc.
A ktoś wie jaka przejściówka powinna być zastosowana do tak starego modelu Minolty? (50mm f/1.4 MC Rokkor-PG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-16.jpg
źródło (https://mw3zda.bl3301.livefilestore.com/y2pmeMQVjc4QD8p_dIkdn4PPTBq7vGyO3vQrQVwQXvkM_AeBip qsqZ6DzIJLSlxUhhByOn8SbMjKf1XzZeXrecBoht13XRW2-Epe-7oiNQaEnU/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/2-4.jpg
źródło (https://mw3zda.bl3301.livefilestore.com/y2pbcUkzaIBaQC_heBv7LdjvOM6V_1z5E9pbOMWg0Gep-H2ALgw_E1kjuWr7BmHrw8KUbXHdRYMqTK_tveQyaigqYa5m_T0 4WQodME3SyJNy-w/2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/3-5.jpg
źródło (https://mw3zda.bl3301.livefilestore.com/y2pdJC2ItMwCpa02TXkIwseJd3f2k13vDFw-ZEY6E7EL0ECRnEF5mK0VfvAkasBr22129aG5YPhqD3F3vbsbar NUBI--DFuob2JiwcctZ6Spiw/3.jpg)
Ze starej minolty do Nikona...
MD->Nikon...
Czy będzie taki sam problem jak z adapterami soczewkowymi M42? (mydlenie)
Czy będzie taki sam problem jak zw adapterami soczewkowymi M42? (mydlenie)
Jak będzie z soczewką, to będzie taki sam.
A jak bez to nie będzie ostrzył w nieskończoność... Bez sensu. Szkoda. No to teraz trudny wybór czy zainwestować w adapter czy nie. Dzięki!
A ktoś wie jaka przejściówka powinna być zastosowana do tak starego modelu Minolty? (50mm f/1.4 MC Rokkor-PG)
Gotówka.
Minolta => gotówka => Nikkor :wink: ew. Sigma itp.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.