PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON D90 problem



sandicious
15-10-2014, 17:16
Witajcie, mam pytanie. Otóż mam do dyspozycji lustrzankę Nikon D90, ktora robię zdjęcia na bloga modowego. Niestety nie mam zielonego pojęcia o lustrzankach.. Jak jest słońce zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, jak z magazynu. Jednakże jak jest pochmurno, zdjęcia w ogóle nie wychodza, twarz jest ciemna, tło jest ciemne, jest bardzo duży szum, słaba ostrość. Wiem,że musze się pobawić w ustawieniach, ale tak naprawdę nie wiem od czego zaczac, jaką funkcję sprawdzić - jest ktoś w stanie mi pomóc? Mogę wysłac w razie co zdjęcia, które wychodzą, a raczej nie wychodza, w dzień pochmurny.

d90
15-10-2014, 18:04
Rada jest taka, ze trzeba sie pouczyć albo kupić kompakt.
Jesli cos robisz, to rob to do końca...
Niestety
Albo czekać " na słońce "...

Dexter88
15-10-2014, 18:13
Kup se kompakta, będziesz robił o niebo lepsze zdjęcia.

Gesendet von meinem Xperia Z Ultra mit Tapatalk

GonzoG
15-10-2014, 18:54
Na totalny brak wiedzy i chęci, to nawet najlepszy kompakt nie pomoże...

Przykro mi, ale jak jest ciemno, to na zdjęciach też będzie ciemno, będzie szum, itp. Robienie dobrych zdjęć nie tylko wymaga wiedzy, ale też odpowiedniego sprzętu.

CODER_BEST
15-10-2014, 21:09
Skoro nie wiesz skąd jest szum i piszesz z takim przerażeniem (takie odniosłem wrażenie) Domyślam się, że lustrzanka ustawiona na tryb zielony i jedziemy.

W tym przypadku jedyne co cię może uratować to po prostu douczenie się jak co działa i zabawa w tryby półautomatyczne lub dla pełnej kontroli pełen manual.
Co do ciemnych twarzy jeśli jest ciemno to

a) Blenda
b) lampa

Innego sposobu nie ma. Aparat w dłoń tryb na M i jedziesz ;) od przestawiania różnych ustawień aparat się nie zepsuje ewentualnie możesz zresetować ustawienia menu ;)

abiks22
15-10-2014, 21:23
a na początek może ściągnij instrukcję obsługi do D90,przeczytaj,to Ci sporo pomoże

mbodniak
15-10-2014, 21:58
I poczytaj o:

1. przysłonie
2. czasie naświetlania
3. czułości ISO

basket
15-10-2014, 22:07
I daj adres bloga, to ocenimy