PDA

Zobacz pełną wersję : MB D80 a statyw



Calme
02-05-2007, 09:39
Witam pomalu robie przymiarki na mb d80 - z racji tego, ze duzo zdjec robie ze statywu mam pytanie do posiadaczy - jak pracuje ze statywem jesli mamy podpiety grip ? Czy sa jakies utrudnienia ?

mswilk
02-05-2007, 10:18
(...) Czy sa jakies utrudnienia ?

nie zaobserwowałem żadnych, po za tym że gdybyś chciał zostawić przykręconą płytkę do gripa to wówczas kadrowanie pionowe jest dośc niewygodne

Calme
02-05-2007, 10:50
A jak z kadrowaniem w pionie na statywie ?

Szczerze mowiac wolalbym nie odkrecac - lubie miec plytke na stale przymocowana.

mswilk
02-05-2007, 10:54
A jak z kadrowaniem w pionie na statywie ? (...)

jak dla mnie bez różnicy,
jak pisałem wcześniej raczej niewygodne (przynajmniej dla mnie) jest ręczne kadrowanie pionowe z przykręconą płytką

Calme
02-05-2007, 10:56
Jeszcze mam pytanie apropo samego gripa - czy masz w nim wlozone 2 aku czy jednen - jesli jednej - jak jest z wywazeniem wtedy i trzymaniem w rece ?
Czy w menu - sekcja z aku - aparat pokazuje jak naladowane sa np 2 aku ? I w jakis sposob je rozladowywuje ? (obydwie naraz czy najpierw 1 itp) ?

mswilk
02-05-2007, 11:03
w zależności od potrzeby, jeśli wiem że będę robił dużo fotek to wkładam dwa, a jak na spacer z rodziną to jeden ;)
nie mam wagi w ręce i nawet nie zwróciłem uwagi na jakieś problemy z wyważeniem gdy w gripie jest jeden aku więc chyba jest to niezauważalne
aparat pokazuje stan naładowania obydwu aku osobno dla każdego z nich, ale jak rozładowuje ... nie zwróciłem uwagi (wyczytałem na forum, że czerpie prąd naprzemiennie - z tego który w danej chwili jest mocniejszy, ale sam tego nie sprawdzałem)

Calme
02-05-2007, 11:07
Dzieki za rzeczowe odpowiedzi :)
pozdr

josoko
02-05-2007, 13:39
Zawsze korzysta najpierw ze słabszego aku.

markB
04-05-2007, 15:36
Jest jeden problem przy używaniu aparatu z gripem na statywie: ponieważ środek ciężkości aparatu jest w tym przypadku wyżej to drgania lustra mocniej się przenoszą i istnieje większe ryzyko poruszonego zdjęcia, szczególnie przy dłuższych czasach. Jeśli to możliwe to lepiej robić zdjęcia na statywie bez gripa.

GEDAW
04-05-2007, 22:31
Zawsze na pierwszy ogień idzie aku słabszy niezależnie czy jest w slocie "L" czy "R"