PDA

Zobacz pełną wersję : Lekki statyw + głowica w podróż i do domowego studia



chcheckitout
11-10-2014, 09:55
Witam,


Wiem, że było to poruszane nie raz na forum ale są to dość stare tematy i nie potrafiłem znaleźć jasnej odpowiedzi na moje pytania. Potrzebuję statyw i głowicę do D610 (N85 mm 1.8, S35 mm 1.4 Art i w planach N20 mm 1.8 i w dalszej przyszłości jakieś tele). Chciałbym kupić raz a porządnie nie przekraczając kwoty 1 500 zł. Co możecie polecić ?




pozdrawiam,
Ł.

jamnik
12-10-2014, 10:24
Manfrotto 190 w jakiejkolwiek wersji. Głowica 3D. Nie spotkałem nikogo, kto by narzekał na ten sprzęt.
Mała uwaga: nie kupuj statywu pod jedną tylko konfigurację body i obiektywu, bo wkrótce będziesz kupował kolejny!

chcheckitout
12-10-2014, 12:02
Zdaję sobie z tego sprawę ... A jaką konkretnie głowicę polecasz ?

anihil
12-10-2014, 12:09
Do kwoty 1500 zł to możesz znaleźć coś z włókna węglowego. Na pewno będzie to lekki statyw.
Ze swojej strony polecałbym Sirui N-2205. Używam około roku i działa bardzo dobrze. Nic się nie rusza. Dobrze amortyzuje drgania. Udźwig 12kg. Waga 1,3 kg (bez głowicy).

jamnik
13-10-2014, 21:12
Widziałem, że ostatnio pojawiła się ciekawa głowica 3D Manfrotto z chowanymi (= dającymi się skrócić) rączkami. Symbol: MHXPRO-3W.
Jej niewątpliwą zaletą jest konstrukcja metalowa (stop Al-Mg), a nie polimerowa.
Oto obrazek tego cudeńka:
http://fotozakupy.pl/manfrotto-mhxpro-3w-prodealer-/39465s

chcheckitout
14-10-2014, 08:40
Dziękuję za rady i wszystko będę musiał pomacać i coś wybiorę




pozdrawiam,
Ł