PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to początek końca firmy Nikon?



Władca Pixeli
09-10-2014, 04:29
Nikon Corporation’s stock now traded in US (NINOY), downgraded by Goldman Sachs to “sell”

http://nikonrumors.com/2014/10/06/nikon-corporations-stock-now-traded-on-nasdaq-ninoy-downgraded-by-goldman-sachs-to-sell.aspx/#more-81728


http://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2014/10/Nikon-NINOY-stock-chart-550x229.png
źródło (http://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2014/10/Nikon-NINOY-stock-chart-550x229.png)

freefly
09-10-2014, 08:40
Większościowym akcjonariuszem jest Mitsubishi Corp., więc traktuj to jako ciekawostkę.;)

Sendilkelm
09-10-2014, 09:02
"the big stock drop on the chart above is because of a 10:1 stock split. Here is a better 5 years stock chart from"

GonzoG
09-10-2014, 09:32
"the big stock drop on the chart above is because of a 10:1 stock split. Here is a better 5 years stock chart from"
A gdzie masz tego "big dropa"??
Jak się cytuje, to trzeba wiedzieć jeszcze co... Na pokazanym wykresie nie ma podziału akcji.

Burkinafaso
09-10-2014, 12:55
Nie ma obaw. Jak się żydki obkupią, to odbije. Parę lat temu do spółki z "pięknym Kaziem" nawet na bidnej złotówce sporo ugrali... ;)
A na tym wykresie podział akcji jest... ino że ukryty. :mrgreen: Tyle, że ceny historyczne przed podziałem też są "posplitowe", więc żadnego "big dropa" nie ma.

Władca Pixeli
09-11-2014, 22:36
http://nikonrumors.com/2014/11/08/nikon-announced-q22015-financial-results.aspx

Borat1979
09-11-2014, 23:02
Goldman Sachs
Wystarczą te dwa wyrazy w treści żeby widzieć o co chodzi i kto chce na tym zarobić. Pejsaci są wszędzie gdzie jest jakiś finansowy przekręt i sztuczne windowanie cen akcji, na którym można przytulić trochę zielonych.

To oni "doradzali" przy debiucie Fecebooka na giełdzie windując sztucznie kurs i byli jedynymi obok właścicieli fajsa, którzy na tym zarobili. Reszta została wydymana koncertowo :)

Umbra
09-11-2014, 23:43
Jeśli upadną, to moim zdaniem zasłużenie. Od wielu lat pokazują, że mają klientów gdzieś. Aparaty też jakieś niedorobione, a w niskim segmencie to już w ogóle kompletna porażka w porównaniu z konkurencją.

Władca Pixeli
10-11-2014, 00:38
Wystarczą te dwa wyrazy w treści żeby widzieć o co chodzi i kto chce na tym zarobić. Pejsaci są wszędzie gdzie jest jakiś finansowy przekręt i sztuczne windowanie cen akcji, na którym można przytulić trochę zielonych.

To oni "doradzali" przy debiucie Fecebooka na giełdzie windując sztucznie kurs i byli jedynymi obok właścicieli fajsa, którzy na tym zarobili. Reszta została wydymana koncertowo :)
Tyle, że mnie nie obchodzi kto to powiedział.
Widzę, że notowania Nikona i sprzedaż lecą na pysk od wielu miesięcy.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=NINOY&ql=1

W maju rozpoczęli restrukturyzację ale niewiele to pomoga.
http://nikonrumors.com/2014/05/17/nikon-misses-financial-forecast-stock-down-at-3-years-low-company-restructuring-announced.aspx/

siona
10-11-2014, 08:49
Jedyne co im może pomóc to głęboka restrukturyzacja psychiczna i mentalna.

ropusz
10-11-2014, 16:48
Muszą w końcu zrozumieć, że z samych lustrzanek się nie utrzymają i nie ma co brnąć w Nikona 1 tylko zmienić na coś sensownego i małego typu RX100. Taka teraz moda.

moshica
11-11-2014, 23:24
Podążanie za modą to masówka, niech pozostaną niszowi jak Hassel tylko w cenach dla przęciętniaka i niech nie wypuszczają kastrowanych bubli, to przeżyją.

mateo912
12-11-2014, 10:50
Podążanie za modą to masówka, niech pozostaną niszowi jak Hassel tylko w cenach dla przęciętniaka i niech nie wypuszczają kastrowanych bubli, to przeżyją.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Mają zostać w niszy (mała sprzedaż) ale w cenach "dla przecietniaka"? Tak się nie da

moshica
12-11-2014, 13:29
Mając wyrobioną markę i utrzymując poziom, daliby chyba radę ;-)

mateo912
12-11-2014, 14:06
Mając wyrobioną markę i utrzymując poziom, daliby chyba radę ;-)

polecam poduczyć się ekonomii troche :)
albo nisza i wysoka cena (jako dobro ekskluzywne) albo masówka i niska cena. oczywiście są rozwiązania pośrednie i tzw złoty środek ale to co Ty chcesz jest nierealne.

MstrG
12-11-2014, 14:44
Założę się, że 3/4 forum by wiedziało jak poprowadzić Nikona do spektakularnego sukcesu.

filemoon
12-11-2014, 18:56
raczej lekko niedoszacowujesz ;)

Umbra
19-11-2014, 20:41
Założę się, że 3/4 forum by wiedziało jak poprowadzić Nikona do spektakularnego sukcesu.

Wystarczyłoby, aby dali AF na poziomie konkurencji, nie wrzucali wszystkich punktów krzyżowych w centrum kadru (ten, kto to wymyślił musiał być geniuszem), pozwolili sterować ekspozycją w trybie filmowym i lv, dali pomiar światła z manualami i nie wypuszczali wadliwych, niedopracowanych modeli. To chyba nie tak wiele jak na firmę z marką? Obecnie w moich oczach Nikon to raczej wątpliwa marka.