PDA

Zobacz pełną wersję : Konto bankowe dla studenta



zolton
04-10-2014, 09:20
Witajcie
W jakim banku mogę mieć najwygodniejsze warunki na konto bankowe?
Obecny bank mnie denerwuje z racji tego iż kiedy akurat potrzebuję zrobić przelew to nie mogę się zalogować. Za przelewy płacę 50gr. Chciałym aby było w pełni darmowe, usługa sms i karta najlepiej też ;)

Bemko
04-10-2014, 09:33
Mam Lubię to! Konto w BPH i polecam. Darmowe przelewy przez internet i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Za kartę nic nie płacę pod warunkiem wykonania 4 płatności kartą w miesiącu (bez względu na kwotę). Nie wiem co rozumiesz przez usługę sms - powiadomienia sms o przelewach są płatne, ale można sobie ustawić powiadomienia e-mail i pobierać pocztę na telefon.

zolton
04-10-2014, 09:52
Usługa sms - przychodzi mi wiadomość, że dostałem przelew. Napisany jest stan poprzedni i obecny konta.

EDIT:
Co będzie jeżeli nie zrobię tych 4. płatności w ciągu miesiąca?

metebul
04-10-2014, 11:01
Ja mam eKonto w mBanku... w sumie już trochę minęło jak skończyłem studia więc używam konta więcej niż w tamtym okresie ale chyba ani wtedy ani teraz opłat nie mam... do tego mam w sumie 3 karty... w tym jedna naklejka paypass na telefonie...
Dla mnie jest wygodne bo wszystko mogę zmienić sam przez www np limity itp. Fajna aplikacja na iOS do obsługi konta, przychodzą eski z powiadomieniem o przelewach (ale ile platne to nie wiem... raczej nie wiele bo nie widzę tego jakoś w stanie konta...). Generalnie jakoś problemów z kontem nie mam więc polecam... No i po zalogowaniu na jednym koncie mam 3 rachunki... firmowy, ROR i oszczędnościowy... a zalozenie kolejnego to w zasadzie 5 minut ;) jakby był potrzebny rachunek w walucie obcej...

sabur
04-10-2014, 11:34
Jak dla studenta również polecam mBank. Mam od dobrych kilku lat, ROR, oszczędnościowe, walutowe i kredytową więc jak widać korzystam z ich usług troszkę intensywniej. Nie ma banku idealnego ale powodów do narzekań nie mam. Płacąc karta za 200 zł miesięcznie, mam darmowe wszystkie bankomaty. Za prowadzenie konta nic nie płacę. Jedyna opłata, która denerwuje jest za podjęcie euro z walutowego - 9zł.

Gdybym prowadził działalność raczej byłbym w innym banku przez odległość do najbliższej placówki - 25km. Innych poważnych wad nie widzę.

zkmowiec
04-10-2014, 11:58
Ja polecam konto w Nordei. Dla studenta idealne bo rzeczywiście jest to konto bezwarunkowo bezpłatne. Nie ma żadnych haczyków, że trzeba zrobić ileś transakcji na pewną kwotę. Jestem zadowolony z obsługi, płatne są jakieś wyjątkowo nieprzydatne funkcje, reszta jest za darmo nawet wypłaty za granicą. :) Z tego co wiem jeszcze przez miesiąc można założyć to konto, później bank PKO przejmuje Nordeę i znikają te bezpłatne konta (dla tych co założą przed fuzją, warunki pozostaną te same).

Bemko
04-10-2014, 12:55
Co będzie jeżeli nie zrobię tych 4. płatności w ciągu miesiąca?
Wtedy płacisz 6zł za obsługę karty.

zolton
04-10-2014, 13:46
Hmm...no to ciekawy ten BPH. Kolega w ING płaci 7zł za kartę albo ma zrobić płątność na kwotę 200zł. Ja akurat kartą nie płacę ale tam te 4. płatności po 10zł na tydz kupując piwo można wydać :D

velaskez
04-10-2014, 16:42
Rozważ też PKO z kontem dla młodych ;)
http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/rachunki/rachunki-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/

zolton
13-10-2014, 18:35
Rozważ też PKO z kontem dla młodych ;)
http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/rachunki/rachunki-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/

Rozważyłem. Założyłem. Czekam na kartę ;)
Dzięki :)