malibu
29-09-2014, 15:18
Na tym forum były pytania związane z pompą ciepła ale chciałbym zadać swoje. Jako że robi się coraz chłodniej a ja się przeprowadziłem to potrzebuje czegoś aby dogrzewać lokal użytkowy w okresach przejściowych i przy lekkiej zimie.
Pomieszczenie wielkości 18m2, na ostrą zimę mam centralne ogrzewanie ale ogrzewanie całego domu w którym nikt nie mieszka 160m2 w okresach przejściowych trochę mija się z celem a i wczesniej trzeba przyjechać napalić w piecu itp Po przeczytaniu internetów doszedłem do wniosku że zamontowanie klimatyzacji do ogrzewania a i do chłodzenia mogłaby się odczasu do czasu przydać to chyba nie taki najgłupszy pomysł ze względów ekonomicznych ale czy aby napewno dobrze myślę. Mogę dogrzewać się przenośnym piecykiem gazowym- smród i wilgoć lub grzejnikiem elektrycznym teoretycznie dużo większe koszty . Producenci klimatyzatorów podają zakres temperatur w którym urządzenie działa, wiem że czym zimniej tym efektywność spada ale jak wspomniałem nie planuje używać alternatywnego systemu ogrzewania w temperaturze niższej niż -5. Ktoś coś podpowie ? nie zabardzo chcę opierać się na opinii sprzedawców klimatyzacji bo oczywiście mówią w samych superlatywach. Będę wdzięczny za opinie osób które mają styczność z taka forma dogrzewania.
Pomieszczenie wielkości 18m2, na ostrą zimę mam centralne ogrzewanie ale ogrzewanie całego domu w którym nikt nie mieszka 160m2 w okresach przejściowych trochę mija się z celem a i wczesniej trzeba przyjechać napalić w piecu itp Po przeczytaniu internetów doszedłem do wniosku że zamontowanie klimatyzacji do ogrzewania a i do chłodzenia mogłaby się odczasu do czasu przydać to chyba nie taki najgłupszy pomysł ze względów ekonomicznych ale czy aby napewno dobrze myślę. Mogę dogrzewać się przenośnym piecykiem gazowym- smród i wilgoć lub grzejnikiem elektrycznym teoretycznie dużo większe koszty . Producenci klimatyzatorów podają zakres temperatur w którym urządzenie działa, wiem że czym zimniej tym efektywność spada ale jak wspomniałem nie planuje używać alternatywnego systemu ogrzewania w temperaturze niższej niż -5. Ktoś coś podpowie ? nie zabardzo chcę opierać się na opinii sprzedawców klimatyzacji bo oczywiście mówią w samych superlatywach. Będę wdzięczny za opinie osób które mają styczność z taka forma dogrzewania.