PDA

Zobacz pełną wersję : technika fotografowania z lampą



Mont
27-09-2014, 20:12
Ktoś wie jak uzyskać taki efekt ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/106364218_eqxsqxh-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/106364218_eqxsqxh.jpg/)

próbowałem wiele razy z ustawieniem błysku na drugą lamelkę i z odpowiednio dłuższym czasem ale zawsze samochód wychodził rozmazany :(
Na tej fotce zastanawiające jest , że dół jest nieporuszony :/

sufenta
27-09-2014, 20:39
dol i czesc listowia... hmmm... :-)

GonzoG
27-09-2014, 20:44
Poczytaj o panoramowaniu - czyli śledzeniu obiektu w czasie robienia zdjęcia.

zolton
27-09-2014, 20:53
To właśnie nie do końca panoramowanie :P
Przy panoramowaniu zyskały ruch kół a one są widocznie zamrożone flashem. Przy lampie panoramowanie nie wyjdzie (chyba bo mi nie wyszło).

Z resztą tu masz dół nie ruszony i gałąź.

kolas
27-09-2014, 21:12
Dół jest ruszony, tylko flash był na tylną kurtynę i zamroził ruch. Wygląda na panoramowanie z flashem na tylną kurtynę, według mnie.

zolton
27-09-2014, 21:17
Dół jest ruszony, tylko flash był na tylną kurtynę i zamroził ruch. Wygląda na panoramowanie z flashem na tylną kurtynę, według mnie.

Aaa...możliwe. Panoramowanie + druga kurtyna i może wyjdzie.
Próbowałem coś takiego robić i mi nie wyszło - trzeba będzie to poprawić :D

SerU
28-09-2014, 00:37
Na mój gust nie ma tu znaczenia, czy to pierwsza, czy druga kurtyna - to nie są nocne zdjęcia, nie ma śladów świateł, więc na pierwszej też takie coś się spokojnie zrobi (nawet chyba łatwiej, bo błysk mamy na początku, więc pozostaje tylko złapać samochód między lampami). Najważniejsze, to jak GonzoG radzi opanować panoramowanie.

Edyta: tutaj efekt pogłębia mała odległość od samochodu i szeroki kąt obiektywu.

GonzoG
28-09-2014, 02:42
To nawet nie tyle szeroki kąt, co rybie oko.

pawl_s
28-09-2014, 07:05
Za GonzoG: to panoramowanie, opisuje to strobist na swoim blogu w Lighting102. Zdjęcie z żołnierzem, polecam poszukać.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Art Erie
28-09-2014, 07:45
"Ryba" i panoramowanie. Stosunkowo długi czas ekspozycji i rozmyte tło (w wyniku panoramowania), autko i dół ostre, bo zamrożone przez błysk fleszy.

Mont
01-10-2014, 15:28
Próbowałem panoramować na długim czasie z błyskiem na 2 lamelkę ale obiekt wychodził nieostry :( ale lampę miałem na aparacie, może stałem za daleko ?
Albo miałem zbyt długi czas...

dzięki za wszystkie uwagi

GonzoG
01-10-2014, 15:55
Jak obiekty nie ostry, to raczej zbyt mocna ekspozycja.
Przy takim zdjęciu to powinno być jakieś -2, czy nawet -3 EV dla zastanego, a tylko jeden fragment doświetlać lampą. I nie ma znaczenia czy pierwsza czy druga kurtyna.

Najlepiej korygować przesłoną lub ISO, a nie czasem.

SerU
03-10-2014, 19:41
Próbowałem panoramować na długim czasie z błyskiem na 2 lamelkę ale obiekt wychodził nieostry :( ale lampę miałem na aparacie, może stałem za daleko ?
Albo miałem zbyt długi czas...

dzięki za wszystkie uwagi

Dlaczego się uparłeś na drugą kurtynę? Pisałem, że na pierwszej spokojnie się to zrobi. Jak masz dzieci, to na nich trenuj :)

EDIT: A jak masz ustawiony AF? Mam nadzieję, że na AF-C :mrgreen:

Dane zdjęcia: 35 mm, f/2.8, 1/50s, ISO 320, pierwsza kurtyna.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/panflash-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/panflash.jpg)