PDA

Zobacz pełną wersję : ISO - inne niż powinno.



Vargas
24-09-2014, 12:12
Witam.
Panowie proszę mi wytłumaczyć pewną kwestię a mianowicie... robię zdjęcie w formacie RAW i mam ustawione ISO 200, robię pstryk i wrzucam na kompa. Robię podgląd fotki w postaci EXIF i wychodzi na to, że fotka jest zrobiona na ISO 1600.
Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? czy możliwe, że aparat jest już do kitu? D60 + 18-55VR

RobertMiernik
24-09-2014, 12:26
Jaki tryb masz ustawiony w aparacie?
Na [P] (zielony) aparat sam dobiera parametry, wcale się nie przejmując tym co masz ustawione...

Jest też druga opcja - AutoISO - jeśli masz ją włączoną parametry (przysłona, czas) zostaną zachowane a ISO będzie dopasowywane tak, żeby uzyskać prawidłową ekspozycję.

ecml
24-09-2014, 12:26
Włączone AutoISO?

Vargas
24-09-2014, 12:38
Jak wyłączyć te AutoISO?

ecml
24-09-2014, 12:48
http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/instrukcja-obs-ugi-do-aparatu-Nikon-D60_PL_%28videotesty.pl%29.pdf
Strona 111.