Zobacz pełną wersję : Zmiana jakości zdjęć
hej
Mam taki dziwny problem, otóż jak wrzucam zdjecia do internetu (gdziekolwiek) to one tracą na jakości i to bardzo. Doszłam też do wniosku, że przy obróbce np. daniu podpisu nie da sie zachować danych exif (program photofiltre), nie wiem czy to może mieć znaczenie. Z mojego innego aparatu (nie lustrzanki) te dane sie zachowują.
Jak mam ustawić na aparacie żeby te dane sie zachowywały? (nikon D5100) Bo chyba to wina ustawic w aparacie nie w programie graficznym skoro z innym aparatem nie ma problemu.
Aparat zawsze zapisuje EXIF.
A ta zmiana jakości nie ma nic wspólnego z EXIFem, a raczej z wielkością zdjęcia (w kB). Zmniejsz zdjęcia, to nie będzie takiej silnej kompresji ze strony portali na które wrzucasz zdjęcia.
zdjecia zawsze zmniejszam, wiec to nie to :(
to jak zachować te dane exif przy uzyciu programu photofiltre z tego aparatu? bo cały czas mam wrażenie że to wina tego
Dane EXIF nie mają nic wspólnego z jakością. To są tylko dodatkowe pola informacyjne, a nie dane potrzebne do wyświetlania zdjęć.
A o zmniejszaniu - nie pisałem o rozmiarze w pixelach, a kilobajtach.
Moze masz racje, bo na kompie widze normalne gładkie zdjęcia, a po wrzuceniu w sieć więcej szumu jest.
Gdzie na photofiltre zmienia się rozmiar w kilobajtach bo nie moge znaleźć? Innych programów graficznych nie mam i nie używam.
zmieniając stopień kompresji i rozmiar zdjęcia.
inaczej nie ustawisz. Do internetu wystarczy ok 1200 pikseli na dłuższym boku.
Borat1979
24-09-2014, 18:12
Moze masz racje, bo na kompie widze normalne gładkie zdjęcia, a po wrzuceniu w sieć więcej szumu jest.
A gdzie te zdjęcia wrzucasz? Wiele serwisów i tak przetwarza te zdjęcia swoimi algorytmami tak jak Youtube robi to z filmami. Przykładowo facebook potwornie masakruje zdjęcia i usuwa z nich dane EXIF, wszystkie metadane takie jak opis czy tagi.
zmieniając stopień kompresji i rozmiar zdjęcia.
inaczej nie ustawisz. Do internetu wystarczy ok 1200 pikseli na dłuższym boku.
no ja zmiejszam na 600 pikseli szerokości, a i tak mi zmienia sie jakość
jest takie coś jak Kompresja, ale dopiero przy zapisywaniu zdjęcia i tu jest opcja "standardowy" lub "progresywny", ale ta zmiana mało daje. Ale jest przy tym też "stopien jakości", to zmniejsza kilibajty, ale zmniejsza też jakość
A gdzie te zdjęcia wrzucasz? Wiele serwisów i tak przetwarza te zdjęcia swoimi algorytmami tak jak Youtube robi to z filmami. Przykładowo facebook potwornie masakruje zdjęcia i usuwa z nich dane EXIF, wszystkie metadane takie jak opis czy tagi.
wrzucam na facebooka też, ale głównie na picasse
Wygląda to na problem taki jak tu:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=251948
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.