Joe
19-09-2014, 10:53
Dzień dobry Nikoniarze:)
Do zastosowań terenowych (skanowanie zdjęć w miejscach gdzie nie zawsze jest prąd) kupiłem mały, lekki i zasilany z usb skaner HP Scanjet 300 (konstrukcja CIS). Reklamowany jest on jako fotograficzny a na swiatobrazu został wychwalony za jakość generowanego obrazu.
Od skanera "foto" oczekuję nieco więcej, więc zrobiłem szybki test i jakie było moje zdziwienie, kiedy po zeskanowaniu zdjęcia ujrzałem wzdłużne pasy o różnym poziomie jasności. Skaner wymieniłem ale drugi ma tą samą przypadłość, tylko w innych miejscach. Wygląda na niejednorodność sensora w przetwarzaniu światło-sygnał. Nie wiem czy dalej wymieniać z nadzieją, że trafię na dobrą sztukę czy zrezygnować z tego urządzenia.
Czy ktoś, kto ma taki skaner i może sprawdzić u siebie czy coś takiego się pojawia?
Poniżej link do ilustracji problemu - chyba nie tak to powinno wyglądać...
Skany z HP SJ 300 (https://plus.google.com/photos/104440837144717625494/albums/6060698987275572817?authkey=CIPS-YagocT5ZA)
Do zastosowań terenowych (skanowanie zdjęć w miejscach gdzie nie zawsze jest prąd) kupiłem mały, lekki i zasilany z usb skaner HP Scanjet 300 (konstrukcja CIS). Reklamowany jest on jako fotograficzny a na swiatobrazu został wychwalony za jakość generowanego obrazu.
Od skanera "foto" oczekuję nieco więcej, więc zrobiłem szybki test i jakie było moje zdziwienie, kiedy po zeskanowaniu zdjęcia ujrzałem wzdłużne pasy o różnym poziomie jasności. Skaner wymieniłem ale drugi ma tą samą przypadłość, tylko w innych miejscach. Wygląda na niejednorodność sensora w przetwarzaniu światło-sygnał. Nie wiem czy dalej wymieniać z nadzieją, że trafię na dobrą sztukę czy zrezygnować z tego urządzenia.
Czy ktoś, kto ma taki skaner i może sprawdzić u siebie czy coś takiego się pojawia?
Poniżej link do ilustracji problemu - chyba nie tak to powinno wyglądać...
Skany z HP SJ 300 (https://plus.google.com/photos/104440837144717625494/albums/6060698987275572817?authkey=CIPS-YagocT5ZA)