ozi1024
17-09-2014, 22:25
Witajcie!
Od nieco ponad roku jestem posiadaczem NEXa 5N z 16/2,8 oraz 18-55. Od kilku dni podczas robienia zdjęć dzieję się coś dziwnego, a mianowicie w zupełnie nieprzewidywalnym momencie przy kliknięciu spustu migawki aparat wyświetla napis "Błąd aparatu", zacina się, nie reaguje na nic, tylko na włącz/wyłącz albo wyjęcie akumulatora.
Co ciekawe sytuacja zdarza się w zupełnie nieszablonowych momentach: raz miało to miejsce jako któreśsetne zdjęcie danego dnia i włącz/wyłącz aparatu wystarczyło, aby wszystko wróciło do normy, za to innym razem sytuacja miała miejsce już przy pierwszym zdjęciu danego dnia i co ciekawe, powtarzała się kilka razy pod rząd (tzn. włącz/wyłącz aparatu, kolejna próba zrobienia zdjęcia i znowu to samo; pomogło odłożenie aparatu na kilka minut).
Co może być tego przyczyną? Czy pozostaje tylko serwis?
Tutaj kolejne pytanie - aparat został kupiony w RTV Euro AGD, fizycznie w sklepie, jest jeszcze na gwarancji, minęło dopiero 1.5 roku. Jak wygląda taka reklamacja? Mam im zanieść całe pudełko, wszystkie obiektywy, instrukcje, tak jak było? Czy tylko reklamowany element - aparat z jednym szkłem? (w zestawie nie było dekla na korpus).
Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak powinna wyglądać tego typu reklamacja, by zrobić to dobrze. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
Od nieco ponad roku jestem posiadaczem NEXa 5N z 16/2,8 oraz 18-55. Od kilku dni podczas robienia zdjęć dzieję się coś dziwnego, a mianowicie w zupełnie nieprzewidywalnym momencie przy kliknięciu spustu migawki aparat wyświetla napis "Błąd aparatu", zacina się, nie reaguje na nic, tylko na włącz/wyłącz albo wyjęcie akumulatora.
Co ciekawe sytuacja zdarza się w zupełnie nieszablonowych momentach: raz miało to miejsce jako któreśsetne zdjęcie danego dnia i włącz/wyłącz aparatu wystarczyło, aby wszystko wróciło do normy, za to innym razem sytuacja miała miejsce już przy pierwszym zdjęciu danego dnia i co ciekawe, powtarzała się kilka razy pod rząd (tzn. włącz/wyłącz aparatu, kolejna próba zrobienia zdjęcia i znowu to samo; pomogło odłożenie aparatu na kilka minut).
Co może być tego przyczyną? Czy pozostaje tylko serwis?
Tutaj kolejne pytanie - aparat został kupiony w RTV Euro AGD, fizycznie w sklepie, jest jeszcze na gwarancji, minęło dopiero 1.5 roku. Jak wygląda taka reklamacja? Mam im zanieść całe pudełko, wszystkie obiektywy, instrukcje, tak jak było? Czy tylko reklamowany element - aparat z jednym szkłem? (w zestawie nie było dekla na korpus).
Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak powinna wyglądać tego typu reklamacja, by zrobić to dobrze. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji.