Zobacz pełną wersję : Capture One Express za darmo dla SONY
http://www.spidersweb.pl/2014/09/capture-one-za-darmo.html
jak w linku, myślę, że Ci co mają sony mogą być zaciekawieni.
Ściągnąłem i testuję. Trzeba przyznać, że obsługa trudna w stosunku do produktów Adobe. Może i obrazek lepszy, ale ja tego za bardzo nie widzę.
sokrates
18-09-2014, 08:31
Fakt intuicyjne toto nie jest...
w porównaniu do LR tragedia obsługowa, w sumie mam kupionego LR więc za bardzo nie widzę sensu, ale wypróbować warto. To mój pierwszy kontak CaptureOne - dam mu szansę.
Stach2008
18-09-2014, 20:19
Kurcze mi C1 nie chce otworzyć RAWów z A6000, w ogóle ich nie widzi. Co może być tego przyczyną?
Może to zbyt nowy aparat albo zbyt stara wersja programu?
Stach2008
18-09-2014, 21:16
Juz jest ok. Wszystko śmiga
sokrates
19-09-2014, 07:10
Ten soft to jakaś kpina - po włączeniu i wczytaniu 1 zdjęcia z Nexa 5T chce mi urwać wszystkie wentylatory w laptopie - obciążenie procesora 50 - 70%. A laptop to nie jakaś słabizna, tylko Dell XPS na Core i7, 8 GB RAM i SSD i Win7 x64. Na tej konfiguracji LR lata jak aniołek :-)
Jak zapisać zdjęcie ? W górnym prawym rogu jest strzałka eksportuj. Po kliknięciu na nią otwiera się okno eksportu, niestety przycisk eksport jest nieaktywny.
sokrates,
Jeśli to Cię pocieszy, dla nowego Nikon Capture NX-D zalecany jest Intel Core i7... :-(
Stach2008
19-09-2014, 11:20
Ja mam HP Pawulona AMD Turion X2 2,2GHz, 4 GB RAM i nawet fajnie chodzi ten programik. Bez nadmiernego obciążenia
Poddałem się i odinstalowałem, aby czasami nie przychodziła mi ochota szukać "lepszości" obrazka z C1 nad innymi rawerami.
Program dla hardcorowców :).
Stach2008
20-09-2014, 18:48
Czy ktoś może widział gdzieś jakieś style (presety) do wersji express? Ja googluję już kilkunastu minut i wszędzie tylko style do wersji pro
hostman22
20-09-2014, 21:34
Ja robiłem sam, przy pomocy tablicy RGB :). Tego expressa macie w wersji 8 ?
Stach2008
20-09-2014, 22:28
Tak. Wersja 8
Nie jestem jakimś wyjadaczem w LR ale LR jest dla mnie bardziej intuicyjny. Ten dobry bo darmowy ale jakoś ciężko mi się przyzwyczaić. To już chyba DXO Optics Pro był bardziej przyjazny.
hostman22
22-09-2014, 18:06
Dziwne macie te porównania. Expressem masz szybko wywołać i skorygować podstawowe rzeczy, jak już porównywać to z viewnx. LR, DXO trzeba porównywać z wersją pro. Nie wiem, czy w 8 dalej jest wycięta funkcja BW, i dostęp w pełni do edycji kolorów.., jeżeli nie, to jak dla mnie LR może się schować ;).
Ja do LR nie wrócę :)
piotr_74
23-09-2014, 11:34
Cóż siedzę na C1 od wersji 4 poprzez 5 i 6, ostatnio z ciekawości zainstalowałem Lr i nie mogłem się odnaleźć :). Także obsługa to jest kwestia przyzwyczajenia i według mnie C1 jest bardzo intuicyjny :).
- 8 express ma w bw edycję kolorów czego wcześniej nie było i osobno krzywych RGB
- jest nawet język polski :)
- jakieś tam podstawowe style są już w wersji express, poza tym style do wersji pro również działają, chociaż nie wszystkie (przynajmniej tak było w 6 )
A tak w skrócie to poza układem interface to jakie są główne różnice pomiędzy C1 i LR?
Wg specyfikacji na stronie wersja express for sony prawie niczym się nie różni od wersji pro, którą zresztą można mieć za 23 eur.
W obsłudze faktycznie mało intuicyjne, ale w końcu darmowa aplikacja do NEXów dająca porządny obrazek.
Zapytam jeszcze raz. Jak zapisać zdjęcie ? W górnym prawym rogu jest strzałka eksportuj. Po kliknięciu na nią otwiera się okno eksportu, niestety przycisk eksport jest nieaktywny.
piotr_74
27-09-2014, 11:52
Zapytam jeszcze raz. Jak zapisać zdjęcie ? W górnym prawym rogu jest strzałka eksportuj. Po kliknięciu na nią otwiera się okno eksportu, niestety przycisk eksport jest nieaktywny.
To coś jest nie tak, po naciśnięciu strzałki otwiera się okienko gdzie wybieramy: katalog, ew. nazwę (jak zostanie to pole puste to nazwa pozostanie taka sama jak pliku raw) i później opcje pliku wyjściowego. No i przyciski export i anuluj. Może nie masz zaznaczonego katalogu albo z nazwą pliku coś nie tak. Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz. Nigdy w żadnej wersji nie spotkałem się z takim problemem.
hostman22
27-09-2014, 16:02
zapisujesz przez ikonę "koła zębatego" z shiftem możesz zapisywać zbiorczo. Możesz tez wybrać jakie dane exif mają być zapisywane, w jakim katalogu itp.
piotr_74
27-09-2014, 17:00
zapisujesz przez ikonę "koła zębatego" z shiftem możesz zapisywać zbiorczo. Możesz tez wybrać jakie dane exif mają być zapisywane, w jakim katalogu itp.
w 8 trochę zmienili i nie ma już "koła zębatego" - ale się tego naszukałem... :)
W wersji 8 Pro dalej jest "zębatka".
hostman22
27-09-2014, 19:38
w 8 trochę zmienili i nie ma już "koła zębatego" - ale się tego naszukałem... :)
cGlk0T3wl2Y
piotr_74
28-09-2014, 10:40
ale mówimy tutaj o wersji express for sony w której nie ma kółka albo ja mam takie problemy ze znalezieniem tego ustrojstwa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
https://farm3.staticflickr.com/2942/15190718149_8fc231ab08_c.jpg]źródło ([url=https://flic.kr/p/p9mpgB)[/url]Bez tytułu (https://flic.kr/p/p9mpgB) by piotr_slaski (https://www.flickr.com/people/128169500@N02/), on Flickr
po lewej jest strzałka do importu, po prawej do exportu lub z menu. Brakuje mi również "trzech kółeczek zębatych" w których była kolejka exportowanych zdjęć tutaj pokazuje się "wyskakujące" okienko z ilością przetwarzanych operacji.
Da się to ściągnąć w wersji 32 bit? Bo na stronce widzę tylko 64...
Szczegółowe porównanie obu wersji jakby ktoś szukał: http://www.phaseone.com/PhaseOne/Online-Store/~/~/media/BBE22D20A22C434F9D70D92C630812EB.ashx
piotr_74
28-09-2014, 23:46
Da się to ściągnąć w wersji 32 bit? Bo na stronce widzę tylko 64...
tylko 64, 32 była jeszcze w wersji 6
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.