PDA

Zobacz pełną wersję : Szelki reporterskie



nikoniarz
14-09-2014, 20:43
Jak w temacie- interesują mnie jakieś szelki reporterskie (do noszenia dwóch body) godne uwagi. Co do ceny- nie muszą być najtańsze z najtańszych, aczkolwiek nie chcę też wydać nie wiadomo ile. Fajnie byłoby się zmieścić w przedziale 200-300 zł... Możecie coś zasugerować?

GonzoG
14-09-2014, 22:04
Reporter strap Dual X Profi - do dostania za 310zł.
Jak coś lepszego, to cena rośnie i to znacznie.

nikoniarz
15-09-2014, 16:17
Reporter strap Dual X Profi - do dostania za 310zł.
Jak coś lepszego, to cena rośnie i to znacznie.

Właśnie dziś w pracy natknąłem się na te szelki przeszukując internet. Zaciekawiły mnie. Masz z nimi jakiś kontakt? Karabińczyki i paski są na tyle pewne, by utrzymać ciut ponad 2,5-kilogramowy zestaw?

GonzoG
15-09-2014, 17:09
Właśnie dziś w pracy natknąłem się na te szelki przeszukując internet. Zaciekawiły mnie. Masz z nimi jakiś kontakt? Karabińczyki i paski są na tyle pewne, by utrzymać ciut ponad 2,5-kilogramowy zestaw?
Niestety nie miałem z nimi kontaktu, ale jeśli pasek od aparatu wytrzymuje jego ciężar, to tamten też powinien

dandan
15-09-2014, 21:00
Właśnie dziś w pracy natknąłem się na te szelki przeszukując internet. Zaciekawiły mnie. Masz z nimi jakiś kontakt? Karabińczyki i paski są na tyle pewne, by utrzymać ciut ponad 2,5-kilogramowy zestaw?

Mam takie szelki od paru miesięcy - żona mi kupiła w prezencie :-)
Napiszę o minusach:
Trudno sie zapina karabińczyk (ucho co siedzi w śrubie ucieka) - Black Rapid ma to lepiej rozwiązane i prawdopodobnie podmienię śruby.
żeby zrobić zdjęcia znad głów na wyciągniętej rece trzeba odpiąć aparat z paska

Utrzymuje spokojnie D700+grip+70-200 z jednej strony i D700+grip+16-35 z drugiej.

nikoniarz
15-09-2014, 21:07
Mam takie szelki od paru miesięcy - żona mi kupiła w prezencie :-)
Napiszę o minusach:
Trudno sie zapina karabińczyk (ucho co siedzi w śrubie ucieka) - Black Rapid ma to lepiej rozwiązane i prawdopodobnie podmienię śruby.
żeby zrobić zdjęcia znad głów na wyciągniętej rece trzeba odpiąć aparat z paska

Utrzymuje spokojnie D700+grip+70-200 z jednej strony i D700+grip+16-35 z drugiej.

Dzięki wielkie za konkretne info. Ale zapytam jeszcze- jak jest ze stabilnością wiszącego sprzętu podczas chodzenia? Mocno to dynda?

dandan
15-09-2014, 21:22
To zależy jak ustawisz paski

nikoniarz
15-09-2014, 21:27
Rozumiem. Domyślam się, że skoro piszesz o karabińczykach to używasz zapięć Profi. Na stronie producenta sugerują, że mogą one stukać/ocierać o body. Jak jest w rzeczywistości?

Davit
15-09-2014, 23:11
szelki z firmy reporter to IMo bardzo porządna konstrukcja i nie ma obaw ze coś zleci lub się urwie. kupujcie krajowe rzeczy bo moim zdaniem są lepsze lub co najmniej równe jakościowo do zachodnich.Używam od 4 lat pierwszej wersji i do dziś zero śladów używania i zero problemów. Nie pisze już o cenie , która jest atrakcyjna porównując do zachodnich.

MaciekW
16-09-2014, 10:52
A z innej mańki (i stylistyki): czy w Polsce można kupić paski podobne do skórzanych hipserskich pasków Holdfast Moneymaker http://holdfastgear.com/ lub podobne? :)

MaciekW
16-09-2014, 12:00
Nie mogę już edytować. Gdyby kogoś interesowały takie skórzane szelki, to znalazłem polską podróbę Holdfastów w nieco niższej cenie: https://www.facebook.com/rebeleastgear

Davit
16-09-2014, 23:16
Popatrzyliście dokładnie na drugie zabezpieczenie w przypadku zerwania paska?
drugi paseczek jest tylko przymocowany do klamry w Reporter Strap jest drugie zabezpieczenie mocowane do paska na ramieniu-jest to wiele lepsze i bardziej pewne zabezpieczenie.

dandan
17-09-2014, 09:11
Rozumiem. Domyślam się, że skoro piszesz o karabińczykach to używasz zapięć Profi. Na stronie producenta sugerują, że mogą one stukać/ocierać o body. Jak jest w rzeczywistości?

Tak, zapięcia Profi, te drugie według mnie umożliwiają zbyt łatwe odpięcie od paska.
W trakcie noszenia raczej korpusy się nie podrapią.

Te dodatkowe paski zabezpieczające jak dla mnie są bezużyteczne, a na pewno nie da się ich użyć zapinając pasek do stopki 70-200

nikoniarz
17-09-2014, 12:23
Te dodatkowe paski zabezpieczające jak dla mnie są bezużyteczne, a na pewno nie da się ich użyć zapinając pasek do stopki 70-200

W sensie ze za krotkie?

dandan
17-09-2014, 15:23
W sensie ze za krotkie?

Przeszkadzają

nikoniarz
17-09-2014, 16:04
To niedobrze... Bardzo niedobrze. Bo jeden zestaw wraz z 70-200 miał wisieć właśnie za stopkę...

piom
17-09-2014, 18:01
a nie wiecie czy zestaw dual x promax też ma dodatkowe zabezpieczenie?

GonzoG
17-09-2014, 18:19
a nie wiecie czy zestaw dual x promax też ma dodatkowe zabezpieczenie?

Też ma.

kurczeblade
04-06-2015, 21:46
Polecam szelki reporterskie Polskiej firmy "Reporter" dla mnie świetna sprawa. :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/b4a533ea8bd6d438-1.jpg
źródło (http://images70.fotosik.pl/943/b4a533ea8bd6d438.jpg)

nikoniarz
20-10-2016, 22:54
Kupiłem Reporter Dual X Promax Steroids jeśli to kogoś będzie interesować...

bryk77
03-11-2016, 17:28
Nie mogę już edytować. Gdyby kogoś interesowały takie skórzane szelki, to znalazłem polską podróbę Holdfastów w nieco niższej cenie: https://www.facebook.com/rebeleastgear

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą firmą? Świetnie wyglądają te szelki. Moje obawy budzi jedynie zastosowanie tej poczwórnej łączki z tyłu. Hold Fast nie ma niczego podobnego. Dwa pasy przecinają się w formie litery X. Teoretycznie im mniej łączeń tym chyba lepiej.

nikoniarz
03-11-2016, 17:36
W Reporter Strap mam możliwość zdjęcia połączenia szelek na plecach. Efekt jest taki, ze szelki sa mniej stabilne i aparaty bardziej dyndają. Z założoną złączką są bardziej przy ciele.

major
08-08-2018, 13:35
Odkopię temat bo...naprawdę mocno się namęczyłem by znaleźć idealne szelki i się mi udało, a więc swoją radością chętnie się z Wami podzielę...do poczytania: http://martynairafal.pl/szelkidlafotografa/ polecam ;)

dziennikarz
08-08-2018, 14:57
major po ile ta przyjemność? Bo ceny nie znalazłem a wyglądają interesująco. Zastanawia mnie tylko czy ta skóra nie będzie plamić ubrania. Z drugiej strony w teren nie ubiera się białej koszuli z kołnierzykiem od Armaniego :)

madebyzosiek
08-08-2018, 15:19
Dla eleganckiego wyglądu są fajne, ale na codzień "do roboty" nasze polskie Reportery są świetne. Zapięcie Pro-Max jest szybkie, pewne i wygodne. Kupiłem jakoś czas temu i uważam to za świetnie zainteresowany pieniądz :)

nikoniarz
08-08-2018, 15:31
Odkopię temat bo...naprawdę mocno się namęczyłem by znaleźć idealne szelki i się mi udało, a więc swoją radością chętnie się z Wami podzielę...do poczytania: http://martynairafal.pl/szelkidlafotografa/ polecam ;)

Chętnie przeczytam co mają idealnego czego nie mają Reportery? Design pomijam, to akurat rzecz gustu bądź jego braku.

major
09-08-2018, 13:47
Reportery też ok są, ale...
1. Ogólny wygląd/budowa - moje wygrywają masywnością, wszystkie łączniki, klamry, mocowania aparatów są potężne, że naprawdę konia tym uwiązać można ;)
2. Co było dla mnie ważne przy poruszonym temacie niszczenia ubrań - moje szelki mają wygładzone (zaoblone?) brzegi, więc chodząc czy po prostu pracując w nich nie szoruję ciuchów, śladów nie zostawiają.
3. Personalizacja wyglądu - od tego jaki kolor albo kolory, jakie wykończenia, aż po własne logo na plecach.
4. "Pająk" na plecach z ruchomymi "nogami" - widać go bliżej na zdjęciu na górze wpisu na blogu oraz na pionowym całych szelek (ten na którym moje imię i nazwisko jest)- dzięki temu dużo lepiej pracują i dopasowują się do ruchów fotografa - mistrzostwo w prostocie.
5. Szerokość jakoś 4cm
pewnie coś jeszcze się znajdzie...

nikoniarz
09-08-2018, 19:21
Jak dla mnie nie mają żadnej przewagi nad Reporterami...

Dariusz Breś
09-08-2018, 21:27
Mam Reporter dual x promax i Black Rapid Double Breathe. Te pierwsze dużo lepszy pod względem zapięcia. Raz że szybko można odpiąć/przypiąć body a dwa nie ma śrub rysujących jak w przypadku black rapida. Mega uciążliwe jest to zapięcie w rapidzie.
W ogóle każde zapięcie jeśli jest na śrubę i hak.

Umbra
11-11-2018, 17:07
A ktoś tu ma może Reporter Corio? I co z tymi szelkami, które opisywał kolega na swoim blogu (artykuł już nie widnieje pod tym linkiem)?

nikoniarz
11-11-2018, 23:01
A ktoś tu ma może Reporter Corio? I co z tymi szelkami, które opisywał kolega na swoim blogu (artykuł już nie widnieje pod tym linkiem)?

Ale jakie masz konkretnie pytania? kurczeblade używa/używał czegoś skórzanego chyba...

12-06-2019, 17:49
Witam, zdecydowanie polecam te szelki, są solidne, wygodne, zdają egzamin nawet przy ciężkim sprzęcie, i nie jest to jakaś podróbka skóry, tylko solidna polska skóra licowa, aparaty nie mają możliwości stukać o siebie, zalet używania szelek nie muszę opisywać na tym forum ;-)

https://allegro.pl/oferta/skorzane-szelki-fotograficzne-reporterskie-3-9-cm-8172168932

lenai
06-01-2020, 19:37
Podbijam wątek z następującym pytaniem. Czy ktoś może spotkał się z szelkami dedykowanymi do jednego body? Z racji problemów z kręgosłupem do tej pory szelki były dla mnie optymalnym rozwiązaniem. Kupiłam takie na dwa body i "przerobiłam" tak, że spełniały swoją rolę idealnie przy jednym. Zestaw bywa ciężki (czasem S 150-600), więc zależy mi na tym, żeby masa była rozłożona równo, a nie na jednym ramieniu. Jest coś takiego na rynku, czy muszę przerabiać kolejny egzeplarz na dwa body? Stary właśnie się rozpadł.
Z góry dzięki :)

madebyzosiek
06-01-2020, 19:45
Reporter ma jakieś rozwiązanie do szelek Dual X, że można jeden aparat mieć... Mam jakieś paski, ale tego nie próbowałem. A szelki Reportera polecam :)

13-01-2020, 23:48
Na tej stronie jest rozwiązanie problemu szelek dla 1 aparatu, wystarczy inaczej zapiąć skórzane szelki na 2 aparaty i zdjąć ten pasek mocowania zaczepu aparatu, ja tak robię gdy potrzebuję i świetnie się sprawdza ;-)

http://oneuppedmag.com/holdfast-camera-straps/

14-01-2020, 12:36
Tutaj inny link do tych szelek na 1 aparat:

http://rigu.co.uk/image/cache/data/dslr-straps/hold-fast/skinny/wb-tan/SMM01-WB-TA-4_1024x1024-1050x1200.jpg