PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax - mętlik w głowie - jak pucha?



ORMO_PL
11-09-2014, 20:54
Cześć

Jakiś czas temu sprzedałem swoją Nikonową flotę. D90, 50mm f 1,8, 70-300VR. Powód finansowy.
Teraz jednak się trochę odbiłem, i postanowiłem zmienić system. Dlaczego Pentax? Bo stabilizacja w puszce i pełna obsługa M42.

Wybór plasuje się gdzieś miedzy K200, K20, a Kr. Niestety, Kr - najlepsza propozycja jest lustrzanką dla totalnych nowicjuszy. Mała, bez drugiego wyświetlacza. Takie trochę D3000, ale matrycę ma porządną. Z drugiej strony taki K20D kusi, jednak stara matryca CCD lubi poszumieć.

W związku z tym piszę do Was. Aparat ma podołać moim zabawom, nie musi nagrywać filmów. Chciałbym, aby wielkością/ergonomią/możliwościami dorównywał D90tce. To mój taki 'wyznacznik'.

Budżet max 1000, 1100 zł.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Sin
11-09-2014, 22:43
Z drugiej strony taki K20D kusi, jednak stara matryca CCD lubi poszumieć.
K20D ma CMOSa. Podobnie jak Samsung GX-20.

Lucas1981r
11-09-2014, 22:55
ale k-r lepsza matryce i AF - lepiej popytaj na pentax.org.pl
a czemu nie K-30?

GL
12-09-2014, 00:50
Wstrzymaj się i dozbieraj na K-5 (używki można kupić poniżej dwóch tys.). Inne rozwiązania to półśrodki i moim zdaniem szkoda na nie kasy.

Cosnek
12-09-2014, 02:23
Można jeszcze taniej: http://www.ebay.co.uk/itm/Pentax-K-5-16-3-MP-Digital-Camera-Body-with-All-accessories-in-BOX-EXC-JAPAN-/331314542158?pt=Digital_Cameras&hash=item4d23e2b64e

Mcarto
12-09-2014, 16:37
Jest jeszcze Pentax K-30, bardziej budżetowa wersja K-5 bez metalowego szkieletu i dodatkowego wyświetlacza.

ORMO_PL
12-09-2014, 18:14
A co sądzicie o Canonie pod M42? Mam sporo różnych szkieł, chciałbym je wykorzystać.
Ponadto u Pentaxa jest problem z systemowymi szkłami. Są one trudno dostępne, i dość drogie. Canon ma ich sporo
Na K30 mnie nie stać. Nie chciałbym wydać więcej niż ten 1000 - 1300 zł.

Pozdrawiam

GL
12-09-2014, 21:37
Obawiam się, że sam nie wiesz czego chcesz...
Kup kompakt.

hostman22
13-09-2014, 00:59
pentax fajny podstawowe szkła odporne na kurz i wodę. Gorzej o sensowe długie tele i tanie słoiki stałoogniskowe. Same puchy trzymają poziom d7100 jak nie lepiej.

ORMO_PL
13-09-2014, 15:47
Obawiam się, że sam nie wiesz czego chcesz...
Kup kompakt.

Tak, też się tego obawiam.
Chciałbym, żeby to był aparat poziomu przynajmniej D90tki. Pentax jest fajny, bo obsługuje m42 z marszu i ma stabilizację w puszce, dzięki czemu można korzystać z tańszych szkieł bez stabilizacji. Niestety jest tego mało na rynku. Z półki Pentaxa rozglądam się za Kr, Kx, lub coś starszego...
Canon znowu ma nagrywanie filmów, ale też nie ma większego problemu z M42. Do tego przyzwoity Tamron 70-300 VC, rozpatruję go w kategoriach Nikkora 70-300 VR, który był super.
Moje typy to 550D, 600D.
Niestety, wybrane przeze mnie aparaty lekko nadciągają budżet, i nie mają górnego wyświetlacza, a w D90 był fajnym dodatkiem.
Kompakt już mam, nie spełnia moich oczekiwań.

Nikon miał być zestawem na lata, sprzedałem go z przyczyn ode mnie nie zależnych. Po prostu chcę poeksperymentować z innymi systemami.

hostman22
13-09-2014, 17:09
najpierw pentax teraz canon, zostaje ci jeszcze sony i fuji, Ogólnie jak chcesz się bawić w m42, to wybór lustra jest ciekawy... :)

d90
13-09-2014, 17:45
Do m42 Olek sie nadaje.
Systemowe szkła tez fajne.

ORMO_PL
13-09-2014, 18:29
najpierw pentax teraz canon, zostaje ci jeszcze sony i fuji, Ogólnie jak chcesz się bawić w m42, to wybór lustra jest ciekawy... :)

Mam lustro pod m42.. prakticę mtl5. Ale nie wiem dlaczego wyświetlacz mi nie działa. :(

hostman22
13-09-2014, 19:41
Mam lustro pod m42.. prakticę mtl5. Ale nie wiem dlaczego wyświetlacz mi nie działa. :(

i to miało być zabawne ?

ORMO_PL
13-09-2014, 20:02
Po prostu wyczułem sarkazm w twojej ostatniej wypowiedzi, nie wiem czy słusznie.
Walczyłem z m42 na Nikonie, ale soczewka w przejściówce robiła mydło w płynie. Dlatego szukam czegoś, co nie będzie wymagało tejże.

GL
13-09-2014, 20:24
Tak, też się tego obawiam.
Chciałbym, żeby to był aparat poziomu przynajmniej D90tki. Pentax jest fajny, bo obsługuje m42 z marszu i ma stabilizację w puszce, dzięki czemu można korzystać z tańszych szkieł bez stabilizacji. Niestety jest tego mało na rynku. Z półki Pentaxa rozglądam się za Kr, Kx, lub coś starszego...
Canon znowu ma nagrywanie filmów, ale też nie ma większego problemu z M42. Do tego przyzwoity Tamron 70-300 VC, rozpatruję go w kategoriach Nikkora 70-300 VR, który był super.
Moje typy to 550D, 600D.
Niestety, wybrane przeze mnie aparaty lekko nadciągają budżet, i nie mają górnego wyświetlacza, a w D90 był fajnym dodatkiem.
Kompakt już mam, nie spełnia moich oczekiwań.

Nikon miał być zestawem na lata, sprzedałem go z przyczyn ode mnie nie zależnych. Po prostu chcę poeksperymentować z innymi systemami.

Jak Ci pasował D90, kup D90.
Jakbym miał kupować brody aps-c i miał ograniczony budżet kupiłbym K-5 bo to jedno z najlepszych niepolnoklatkowych body (także pod względem jakości obrazowania), a kupić je można za niewiele więcej niż zakładasz. Taniej jest kupić coś lepszego na dłuższy czas, niż kupić coś takiego sobie i zmieniać za jakiś czas. Optyką się nie przejmuj, na bagnet K są prawie wszystkie obiektywy producentów niezależnych.
Dla mnie koniec tematu, zrobisz jak chcesz.

ORMO_PL
13-09-2014, 22:25
Najtańsza k5 na alledrogo to 2400zł, tysiąc złotych więcej niż zakładałem.
Pod K nie ma Tamrona 70-300 VC.

Dobra, dzięki serdeczne za pomoc.

Pozdrawiam

GL
14-09-2014, 00:14
Najtańsza k5 na alledrogo to 2400zł, tysiąc złotych więcej niż zakładałem.
Pozdrawiam

Ta, z dwoma obiektywami. Samo body było poniżej 2k, ale widać ktoś widzący czego chce kupił.

ORMO_PL
14-09-2014, 18:46
Po prostu nie chcę wybierać czegoś, z czego nie będę zadowolony. Czy to powód do bycia niemiłym i złośliwym?
Pentax jest okej, tyle że szkła które planuję kupić nie występują pod K. Poza tym ma stosunkowo małą ilość pikseli, co powoduje że po wycięciu fragmentu będzie mniej szczegółów.
Mimo to, i tak dozbieram.

DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA POMOC I KŁANIAM SIĘ W PAS MIŁYM PANOM.

do zamknięcia.